2020-05-03

„Ślad” - odcinek 108: Łatwa kasa

Trójka nastolatków - rodzeństwo Ola i Michał oraz ich przyjaciółka Edyta - odpoczywają wspólnie nad jeziorem. Dziewczyny zostają uprowadzone, a chłopak umyka porywaczom i informuje o całym zdarzeniu rodziców. Kidnaperzy żądają okupu. W trakcie przekazywania pieniędzy padają strzały. Ranna zostaje matka Michała oraz jedna z nastolatek... Co stało się z drugą?

Oglądaj serial „Ślad” online na IPLA.TV.

Agenci z CWŚ poszukują Edyty. Tymczasem Michał nie zamierza bezczynnie czekać na rozwój wydarzeń. Wykrada broń swojego ojca i rusza na poszukiwanie napastników. Śledczy tropią chłopaka. Udaje im się uwolnić go tuż przed planowaną przez bandytów egzekucją. Niebawem z jeziora zostaje wyłowione ciało zaginionej nastolatki.
- To chyba ważne. Dziewczyna została uduszona ponad trzy doby temu, czyli jeszcze przed przekazaniem pieniędzy! - oświadcza pewny swego odkrycia Piotr Romanowski.
- Czekaj, a Ola powiedziała, że była zamknięta z Edytą w bagażniku... - komentuje podinspektor Renata Różańska.
- No to znaczy, że ta Ola kłamała, a Edyty nie było tam podczas przekazywania okupu! - dalej raportuje lekarz medycyny sądowej.
- Nie tylko ona kłamie. Jej brat też, delikatnie rzec mówiąc, mija się z prawdą... - ocenia sytuację laborant Jacek Zaręba.

Centralny Wydział Śledczy podejrzewa, że rodziny ofiar nie mówią wszystkiego. Organizują zasadzkę, która ma pomóc wyjaśnić tę nietypową sprawę. Głośno stwierdzają, że muszą odnaleźć pieniądze z przekazanego okupu, a następnie śledzą Olę, która ma doprowadzić ich do skradzionych pieniędzy.

Czy zasadzka przybliży policjantów z CWŚ do odkrycia prawdy? Czy Edyta faktycznie musiała zginąć?

Ślad w niedzielę o godz. 23:00 w Telewizji POLSAT.