2020-03-22

„Ślad” - odcinek 102: Niezgodność genetyczna

0

Właściciel warsztatu samochodowego Leszek Kowalski zostaje zabity, a jego ciało z wbitym nożem znajdują wędkarze w pobliżu jeziora. Zmarły był kochającym mężem i ojcem dwóch dziewczynek. Zeznania żony wskazują, że nie miał też żadnych wrogów. Kto więc chciał się go pozbyć i z jakiego powodu?

Oglądaj serial „Ślad” online na IPLA.TV.

Na miejscu zbrodni śledczy znajdują ślad, który nie należy do denata ani świadków. Dodatkowo krew na ubraniu ofiary różni się od tej znalezionej na trawie.
- Kałuża krwi przy jeziorze pojawiła się dopiero kilka godzin po zabójstwie Kowalskiego? - pyta zdezorientowany nadkomisarz Rafał Walczak.
- To by znaczyło, że zmarły został zamordowany w innym miejscu. Ktoś przywiózł jego ciało nad jezioro, dla niepoznaki rozlał krew na miejscu. Mógł ją pobrać tylko zabójca w momencie, kiedy umierał Kowalski i to bezpośrednio z rany... - oświadcza pewny swojego odkrycia Jacek Zaręba.

Po zweryfikowaniu wszystkich pozyskanych informacji okazuje się, że właściciel warsztatu samochodowego adoptował jedno z dzieci z sierocińca, aby wykorzystać je jako dawcę i uratować poważnie chorą własną córkę. Po udanej operacji ojczym dziewczynki, obawiając się wykrycia sprawy, postanowił ją zabić. Ktoś jednak dowiedział się o jego planach. Mężczyzna został zamordowany, zanim sam posunął się do zbrodni… 
Kto uprzedził Kowalskiego?

Ślad w niedzielę o godz. 23:10 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020