2020-03-15

„Ślad” - odcinek 101: Bezwzględne porachunki

0

Zamordowany zostaje nauczyciel geografii Marek Skowron. Mężczyzna otrzymał wiele ciosów w głowę pałką teleskopową. Tego samego narzędzia użył niedawno młody student odpierając atak pedofila na małą dziewczynkę, a po incydencie namawiał w internecie do walki z pedofilią. Czy ma to związek z zabójstwem?

Oglądaj serial „Ślad” online na IPLA.TV.

Centralny Wydział Śledczy próbuje ustalić, kto stał za morderstwem nauczyciela. Pierwsze wnioski wskazują na vlogera, który usilnie próbuje stać się gwiazdą internetu. Kacper Nowak nagrywa filmiki, w których poucza, jak używać teleskopowej pałki. Okazuje się jednak, że student nie ma nic wspólnego z atakiem na Marka Skowrona.

Swoje podejrzenia śledczy kierują na zupełnie inną płaszczyznę. Zastanawiają się nad motywem zbrodni, biorąc pod uwagę fakt, że denat został uderzony w głowę aż dwadzieścia osiem razy!
- Rabunek raczej nie, bo ofiara straciła przytomność już po trzecim ciosie - stwierdza Piotr Romanowski.
- Zabójca był wściekły. Jeśli miałbym obstawiać, to było to coś osobistego, na przykład zemsta - analizuje dowody Rafał Walczak przekonany o swojej racji. 
- Sądząc po liczbie ciosów i po tym, że zadawał je tylko w głowę, to można przypuszczać, że były to porachunki osobiste - potwierdza tezę kolegi.

Przypuszczenia padają na Igora, młodszego brata Marka. Geograf zajmował się nim od śmierci rodziców i bardzo mu zależało na jego wykształceniu. Ten jednak nie pałał miłością do nauki i na tym tle często dochodziło między nimi do kłótni...

Czy niezgoda rodzinna doprowadziła do tego okrutnego finału?

Ślad w niedzielę o godz. 23:10 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020