2020-01-01

Ponad 3 mln widzów świętowało Nowy Rok z Polsatem

0

Sylwestrowa Moc Przebojów 2019 gościła najlepsze polskie i światowe gwiazdy muzyki. To była największa dyskoteka w Polsce. Tylko w Polsacie i tylko na Stadionie Śląskim rozbrzmiewały najpopularniejsze imprezowe hity minionego roku! Do tańca porwali między innymi Ronnie Ferrari i „Ona by tak chciała” Daj To Głośniej i „Mama ostrzegała”, czy DJ Bobo i kultowa „Chihuahua”.

Noworoczny toast wzniosło ponad 3 miliony widzów, co oznaczało w tym momencie udziały 21.9% w grupie 4+ i 29.6% w grupie 16-49. Średnie udziały całej transmisji na wszystkich antenach wyniosły prawie jedną piątą w grupie wszystkich badanych (19.7% w grupie 4+) a w przypadku grupy komercyjnej 16-49 prawie jedną czwartą, bo 24.7%. W szczytowym momencie Sylwestrową Moc Przebojów oglądało 3,5 miliona widzów, a na Stadionie Śląskim bawiło się prawie 50 tysięcy ludzi.

Ronnie Ferrari, Daj To Głośniej, DJ Bobo, Layzee Fka Mr President, Mikolas Josef, Michał Szpak, Sławomir, Cleo, Maciej Maleńczuk, czy Michał Wiśniewski mogli być wszędzie, a zawitali właśnie na wielką multimedialną scenę Stadionu Śląskiego, by zaśpiewać swoje największe przeboje i razem z widzami Polsatu wspólnie powitać nowy 2020 rok.

Publiczność wprost oszalała, słysząc utwory, które w ubiegłym roku pobiły rekordy popularności w internecie: „Ona by tak chciała”, który wylansował Ronnie Ferrari i „Mama ostrzegała” zespołu Daj To Głośniej.

Niesamowite widowisko na scenie zaprezentował uwielbiany Michał Szpak, który przygotował na Sylwestra aż trzy spektakularne kreacje i zachwycił swoimi interpretacjami utworów. „Za krokiem krok” i „Łowcy Gwiazd” w wykonaniu Cleo, czy „Bałkanica” zespołu Piersi były śpiewane przez cały stadion.

Nie zawiedli należący do grona najbarwniejszych i zwariowanych artystów ostatnich lat - Sławomir i Michał Wiśniewski. „Miłość w Zakopanem” i „A wszystko to... (Bo Ciebie Kocham)” zrobiły prawdziwą furorę.

Klimat szalonych lat 90. wprowadził legendarny utwór DJ Bobo, czyli „Chihuahua” a refren piosenki wyśpiewali wszyscy zgromadzeni na stadionie.

Na gorące przyjęcie mogli liczyć również La Bouche i Captain Jack, bo Polacy kochają się bawić w rytm dyskotekowych hitów ostatniej dekady XX wieku.

Publiczność bardzo ciepło przyjęła również młodego wokalistę z Czech - Mikolasa Josefa, który rozgrzał wszystkich utworem „Acapella”.

Artyści wykonali też głośne covery, bez których nie może odbyć się żadna sylwestrowa dyskoteka i domówka. Na stadionie rozbrzmiewały zatem szlagiery: „Przez twe oczy zielone”, „Mydełko Fa”, czy „Daj mi tę noc”.

Nie zabrakło także innych słynnych utworów, takich jak: „Live Is Life”, „Sweet Child O’Mine”, „You Are So Beautiful”, czy „Bo jo cie kochom”.

Sylwestrową Moc Przebojów poprowadzili wspólnie: Barbara Kurdej-Szatan, Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz oraz Karolina Gilon, Elżbieta Romanowska, Damian Kordas i Rafał Maserak.

Noworoczne życzenia widzom złożyli Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezydent Katowic Marcin Krupa. Pierwsze wykonanie w nowym roku 2020 należało do Michała Szpaka, który w wielkim stylu wykonał jeden z hitów wszech czasów, piosenkę „I Will Always Love You” Whitney Houston.

Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019 byli: Województwo Śląskie, Miasto Katowice i telewizja Polsat. Patronat medialny objęli: Radio Eska, dziennik „Fakt” i Interia.pl.

Komentarze
© Polsat 2021