2019-12-29

„W rytmie serca” - odcinek 62: Grzechy przeszłości

0

Agnieszka wciąż leży nieprzytomna w szpitalu, ale jej córka jest zdrowa i Robert może zabrać w końcu małą do domu. Jej matka Anna podchodzi do Kowalczyka z dużą nieufnością i orientuje się, że pielęgniarka Basia jest w nim zakochana. Proponuje jej pewien układ. Tymczasem Ewa bezskutecznie stara się z Szarkiem o dziecko. Przypadkowo poznaje Justynę, byłą ukochaną policjanta...

Do Siedleckiego przychodzi dziennikarka śledcza. Chce rozmawiać z nim o niesłusznie - jak twierdzi - skazanej na dożywocie Alicji Szumil. Uważa, że została wrobiona w przestępstwo. Ten jednak ze spokojem stwierdza, że to była prosta sprawa. Wszystkie dowody były według niego bezsprzeczne. Dziennikarka twierdzi, że zeznania jednego ze świadków dają skazanej mocne alibi. Urzędnik jednak mówi jej, że świadek był alkoholikiem i to dlatego nikt nie wziął jego zeznań pod uwagę. Kobieta mu nie wierzy.

Prokuratora odwiedza także Piotr Nowacki, ponieważ chce go przeprosić za bójkę. Dopytuje o jego relację z Werą. Siedlecki między słowami zdradza jej bratu, że coś jest nie tak. - Posłuchaj, tak będzie dla niej lepiej - mówi ściszonym głosem. Kiedy Julia dzwoni do Andrzeja, Piotrek widzi na biurku akta Alicji Szumil. Domyśla się, o co chodzi.

Siedlecki spotyka się z pewnym podejrzanym mężczyzną, aby przekazać mu informacje dotyczące dziennikarki Marty Hoffman. Każe mu znaleźć na nią haki. Widzi się też z ojcem Julii. Mówi o tym, że prasa zaczyna węszyć w sprawie Alicji Szumil. Jego teść jest bardzo spokojny, bo wie, że jako wysoko postawiony urzędnik, zatuszuje tę sprawę. Niespodziewanie Julia oświadcza Andrzejowi, że… chce rozwodu!

Wera i jej brat starają się ustalić, jakie sprawy prowadził w przeszłości Siedlecki i czym jest zastraszany. Kobieta przychodzi do butiku Julii i stara się z niej wydobyć informacje, co się stało i czym go szantażuje, jednak ta śmieje jej się prosto w twarz. Policjantka nie zamierza poprzestać w poszukiwaniu prawdy. Razem z bratem jadą na widzenie do Alicji. Mężczyzna jednak nie może się przełamać, aby wejść do środka.

Nowacka rozmawia z naczelnikiem na temat osadzonej. Ten mówi, że nigdy nie było z nią żadnych problemów. Stwierdza, że kobieta była zawsze zamknięta w sobie. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że odwiedza ją tylko jej siostra z dziennikarką śledczą. Wera postanawia się z nią zobaczyć…

Agnieszka wciąż jest nieprzytomna, mimo tego, że jej stan się poprawia. Doktor Kowalczyk cały czas zajmuje się córeczką. Lekarzowi pomaga Basia, a sytuacji przygląda się Anna. Wciąż jest zła na mężczyznę, ale widzi, co się dzieje wokół.

Sugeruje mu, że powinien związać się z pielęgniarką, a nie z jej córką. Kiedy Barbara pobiera krew Agnieszce, Anna nagle zagaduje ją o Roberta. Pyta ją, czy ona go kocha. Proponuje jej pewnego rodzaju „wymianę” - matka zabierze córkę do Kanady, a droga do serca doktora Kowalczyka będzie wolna.

Do Kazimierza wraca Marysia z Grześkiem. Chcą zrobić Żmudzie niespodziankę. W mieszkaniu poznają Annę, matkę Adama i Agnieszki. W ich domu trwa sielanka, ale kobieta postanawia iść do Stanisława.

Anna mówi duchownemu o stanie ich córki i prosi o rozmowę. Mężczyzna w końcu zgadza się na nią, ponieważ jego dawna ukochana prosi o spowiedź. W trakcie rozmowy w konfesjonale Stanisław mówi jej, że gdyby przed laty powiedziała mu prawdę, jego życie potoczyłoby się inaczej. Duchowny nie chce jej dać rozgrzeszenia. Zrozpaczona idzie odwiedzić córkę. Gdy płacze nad nią i przeprasza za wszystko, Agnieszka zaczyna ruszać palcami…

Ewa skrywa przed Szarkiem jakieś tajemnice. Lilka podejrzewa, że jego ukochana jest w ciąży. Okazuje się, że Ewa faktycznie robiła test ciążowy, jednak wynik był negatywny. Sebastian pociesza kobietę i zapewnia ją, że już niebawem im się uda.

Ewa na spacerze widzi ogłoszenie kursu wyciszenia. Chce zrobić wszystko, żeby nie odczuwać stresu i mieć dziecko. Stwierdza, że chce pójść na te zajęcia. Niestety nie ma już wolnych miejsc. Kiedy pielęgniarka awanturuje się i błaga o to, żeby ją przyjąć, spotyka Justynę, która oferuje jej miejsce w zamian za jej koleżankę, która zrezygnowała. Ewa nie wie niestety, że ta kobieta to dawna miłość Szarka.

Nagle Justyna zauważa, że jej syn zniknął. Jedzie na komisariat, prosto do Sebastiana. Okazuje się, że chłopiec już tam jest, bo przyszedł zobaczyć pracę policjantów. Sytuacja jest opanowana. Jednak Seba dopytuje posterunkowego o kobietę. Domyśla się, że Szarka i Justynę coś łączyło przed laty.

Gdy dziewczyny rozmawiają sobie o życiu, matka Jasia opowiada o Szarku, jednak nie wypowiadając jego imienia. Niespodziewanie chłopiec znów ucieka. Na posterunku obie panie spotykają się z... Szarkiem.

Czy Ewa pozna prawdę o Justynie?

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca”: Zobacz kulisy piątego sezonu!

Komentarze
© Polsat 2020