2019-12-22

„W rytmie serca” - odcinek 61: Nowe życie

0

Matka Agnieszki niespodziewanie przyjeżdża do Polski zaalarmowana stanem zdrowia córki. Anna Żmuda jest wściekła na Roberta za zniszczenie małżeństwa Agnieszki, która leży w ciężkim stanie w szpitalu w Jabłonowie. Postanawia pomóc w jej leczeniu. Pani profesor spotyka też swoją dawną miłość - ojca Stanisława. Chce się z nim rozmówić po wielu latach, ale duchowny nie chce jej widzieć.

Agnieszka jest w bardzo ciężkim stanie. Życie jej dziecka jest zagrożone, bo lekarze diagnozują u niej sepsę. Błaga o ratowanie swojej nienarodzonej córki. Robert obiecuje, że wszystkim się zajmie.

Do Polski przyjeżdża matka Agnieszki, Anna. Odwiedza ją w szpitalu i zastaje tam Roberta. - Przyleciałam dzisiaj z Toronto i chciałabym wiedzieć, co się dzieje z moją córką - mówi. Lekarz jest zaskoczony jej obecnością. Gdy ten się jej przedstawia, ta od razu go atakuje i zarzuca, że to przez niego cierpi Agnieszka. Anna mówi, że chce uczestniczyć w jej leczeniu jako chirurg ginekolog. W tym samym czasie przychodzi Adam, który też wrócił do Kazimierza i staje w obronie Kowalczyka. Jego matka nadal awanturuje się - jednak tym razem o jego wyjazd do Afryki.

Anna Żmuda żąda rozmowy z ordynatorem. Kubicki prosi o zreferowanie wyników badań. Robert sugeruje wprowadzenie Agnieszkę w śpiączkę farmakologiczną. Z tą propozycją nie zgadza się Anna i mówi szefowi oddziału, że należy odsunąć Kowalczyka od leczenia jej córki, ponieważ jest emocjonalnie zaangażowany. - To przeszkadza w podejmowaniu obiektywnych decyzji - argumentuje w obecności ordynatora, który zgadza się z jej opinią.
Robert, który już nie będzie leczył swojej ukochanej, mówi o tym pielęgniarce Basi. Ta doradza mu, co ma wziąć z domu dla kobiety po porodzie.

Kiedy lekarz spotyka na korytarzu matkę Agnieszki, ujawnia jej swoje plany. - Kiedy dojdzie do siebie, zamierzam ją poprosić o rękę - stwierdza chłodno. Kobieta zaczyna się uśmiechać i oświadcza, że jej córka wraca z nią do Kanady...

Adam spotyka Roberta w mieszkaniu Agnieszki. Mówi mu, że lekarze chcą podjąć się cesarskiego cięcia. Dowiaduje się też, że Anka chce zabrać córkę z wnuczką do Toronto. Doktor Żmuda rozmawia z matką o tym, co ta powiedziała Kowalczykowi. Mężczyzna przekonuje ją, że jej córka bardzo kocha Roberta i że nie powinna się wtrącać, bo w przeciwnym razie ją straci.

Następnego dnia, w czasie mszy, Stanisław prosi wiernych o zdrowie dla Agnieszki. Gdy wygłasza kazanie, w kościele pojawia się Anna. Duchowny jest zaskoczony jej pojawieniem się. Kobieta prosi o rozmowę, jednak mężczyzna nie chce jej widzieć.

Zych, również obecny na mszy, mówi jej, że nie jest to najlepszy moment na dyskusje. Prosi, żeby zostawiła księdza w spokoju. Dochodzi między nimi do sprzeczki. - Co ty możesz o tym wiedzieć? Co ty możesz wiedzieć o miłości? - irytuje się kobieta.

Z Agnieszką jest coraz gorzej. Kubicki chce rozmawiać z rodziną. Pokazuje Żmudom najnowsze wyniki badań i naciska na podjęcie decyzji. - Sepsa się nadal rozwija - diagnozuje Adam. Anna z kolei dodaje, że nawet cesarskie cięcie jest w jej przypadku niezwykle ryzykowne. W szpitalu zjawia się ojciec Stanisław i wpada na matkę ich dziecka, która opowiada mu, że Agnieszkę czeka operacja. Duchowny prosi o to, żeby Anna osobiście zajęła się ich córką.

Rozpoczyna się operacja. Dziecko żyje, jednak matka traci coraz więcej krwi. Trwa walka o jej życie…

Zych zastaje Irenę, która prasuje jego koszule. Jest zaskoczony, że kobieta mu pierze oraz sprząta w domu i odburkuje jej, że całe życie świetnie sobie radził. Ciotka Kuby czuje się lekko urażona. Niedługo potem Michał rozbija szklankę, opatruje go Irena. Mężczyzna postanawia ją przeprosić. - To było złe zachowanie, graniczące z chamstwem - tłumaczy się lekarz. Kobieta przyjmuje te wyjaśnienia, jednak informuje go, że zamierza wyjechać do Krakowa. Doktor nie wie co robić. Kiedy Kuba dowiaduje się, że jego ciotka chce wracać do domu, chce ją przekonać, żeby zostać w Kazimierzu.

Kubuś przedstawia cioci swoją koleżankę, Alę. Jej dziadek, Kajetan, ma bryczkę, którą przewozi turystów. Dziewczynka prosi ją, żeby Kuba z Ireną nie wyjeżdżali, bo bardzo lubi chłopca. Niespodziewanie w rynku pojawia się dziadek Ali i zaprasza Irenę na obiad. Chłopiec zwierza się koleżance, że chciałby, aby ciotka i Zych byli razem. Postanawiają więc uknuć intrygę. Kiedy Michał przychodzi wieczorem do pokoju Kuby, chłopiec mówi mu, że Kajetan zaprosił ich na obiad, próbując wzbudzić zazdrość w lekarzu.

Kolejnego dnia Irena zbiera się na randkę, a Zych próbuje obrzydzić jej Kajetana. Ta jednak decyduje się pójść do restauracji. Niedługo później do Michała dzwoni Kuba, który okłamuje go, że Ala bardzo źle się czuje. Mężczyzna natychmiast jedzie na pomoc, chociaż nie wie, że to oszustwo i zaplanowane działania, żeby spotkał się z Ireną. Coraz bardziej zaczyna między nimi iskrzyć…

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca”: Zobacz kulisy piątego sezonu!

Komentarze
© Polsat 2020