2019-12-22

DJ Bobo zdradza sekret hitu Sylwestrowej Mocy Przebojów

0

„Chihuahua” od lat porywa do świetnej zabawy. Jaka historia stoi za tym utworem? Wydana w 2002 roku piosenka z miejsca stała się wielkim hitem. W Polsce wygrała nawet konkurs na wakacyjny przebój wszech czasów! DJ Bobo opowiedział o kulisach powstania hit Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019.

Zapadający w pamięć rytmiczny bit i powtarzający się okrzyk „chihuahua” rozkręcił niejedną imprezę. Utwór z dziesiątej płyty artysty „Visions” to od lat popisowy hit artysty. Na początku jednak miało być jedynie nagraniem na potrzeby reklamy. - Najśmieszniejsze jest to, że nawet nie myślałem o tym, by wciągnąć piosenkę „Chihuahua” na album - śmieje się DJ Bobo.

Artysta początkowo nie sądził, że ten utwór ma potencjał, by stać się wielkim przebojem. - Puściłem ten krótki fragmencik żonie. Powiedziałem jej, że wiem, że przez samo słowo „chihuahua” jest to trochę głupie - wspomina gwiazda Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019.

Co jednak sprawiło, że cały świat zyskał wielki taneczny hit? - Człowiek z reklamy telewizyjnej wysłuchał nagrania, potem powtórzył niskim głosem słowo chihuahua i poprosił, bym zrobił z tego prawdziwą piosenkę. I tak trafiła do reklamy w Hiszpanii i zrobiła furorę - zdradza artysta.

Utwór w wielu krajach stał się numerem jeden list przebojów i doczekał się wielu remiksów i coverów. Pojawił się także w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W półfinale 12. edycji piosenkę z przytupem wykonała Kasia Ptasińska. - Świetnie poradziłaś sobie z tym zadaniem. Chylę czoła - pochwalił ją Kazik Mazur, jeden z jurorów.

Za muzyczną marką DJ Bobo stoi nie tylko jedna osoba, a cała firma! Piosenkarza i producenta odwiedził Maciej Dowbor, któremu twórca zdradził wszystkie swoje artystyczne tajemnice.

- Jesteśmy w samym środku Szwajcarii. To nasza główna siedziba. Nasze biuro. Tutaj pracuje na stałe siedem osób - opowiadał, oprowadzając po swoich włościach. - Sprawujemy nadzór nad prawami autorskimi, publikacjami i licencjami. Organizujemy dla nas trasy koncertowe, również te światowe. Wszystko robimy właśnie tutaj, w małym miasteczku w Szwajcarii - wyznał.

Dwie z pracujących dla DJ-a Bobo osób zajmowały się przygotowaniami do występu artysty na Sylwestrowej Mocy Przebojów. Jedna z nich to jego choreograf Curtis. - On odpowiada za materiały wideo i grupę taneczną, która przyleci do Polski - zaznaczył autor takich popularnych utworów jak „Chihuahua”, „Everybody” czy „There Is a Party”.

  

A to nie jedyne hity Sylwestrowej Mocy Przebojów. Punktem obowiązkowym tanecznego szaleństwa na Stadionie Śląskim były przeboje, przy których bawiliśmy się w 2019 roku: „Mama ostrzegała” grupy Daj To Głośniej oraz „Ona by tak chciała”, który wylansował Ronnie Ferrari. Zawsze jest też miejsce na sprawdzone klasyki. Na parkiet porwali LayZee Fka Mr. President z „Coco Jamboo”, Sławomir i „Miłość w Zakopanem”, czy Maciej Maleńczuk i „Ostatnia nocka”. Na scenie również Michał Szpak, Cleo, Feel, Enej i wielu innych artystów.

Na najlepszą imprezę w roku zaprosili Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa i Telewizja POLSAT. Patronami medialnymi byli „Fakt” i Radio Eska.

Komentarze