2019-12-07

Już wiemy, kto zdobył tytuł Mister Supranational 2019!

0

W sobotę 7 grudnia poznaliśmy najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. Drugiego dnia Festiwalu Piękna, zorganizowanego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i sponsorowanego przez Województwo Śląskie, sceną zawładnęli panowie. Przyjechali do Polski z 40 państw i 6 kontynentów, ale nagroda główna w wysokości 30 tysięcy dolarów mogła trafić tylko do jednego kandydata.

Najpierw przebyli długą drogę do zwycięstwa we własnych krajach, żeby powalczyć o triumf w finale. W naszym kraju spotkali się już 25 listopada. W klimatycznym miejscu, jakim jest SPA Hotel Jawor w Jaworze koło Bielska-Białej, czekało na nich wiele aktywności. Wszystkie służyły perfekcyjnemu przygotowaniu do kluczowego dla nich wyzwania. Pozowali do zdjęć i nagrywali materiały wideo, zwiedzali piękne okolice, ale również ciężko pracowali. Choreografię i układy taneczne trenowali pod okiem Tomasza Barańskiego.

Pierwszy popis dali już na wejściu. W iście cyrkowym stylu, w towarzystwie tancerek i prawdziwych cyrkowców, stworzyli pokaz godny rozpoczęcia wielkiego widowiska. Po prostu „The Greatest Show”!

- Dobry wieczór! - powitała wszystkich Sandra Kubicka, supermodelka mieszkająca i pracująca w Stanach Zjednoczonych i uczestniczka 10. edycji „Tańca z Gwiazdami”. - Nie sądzisz, że mamy najlepszą robotę na świecie? - zapytała, zwracając się do współprowadzącej galę. - Tak, mamy! A wy jesteście najlepszą publicznością na świecie! - dodała entuzjastycznie Davina Reeves-Ciara, aktorka i Miss Nowego Jorku 2010. Obie panie od samego początku zadbały o właściwy nastrój.

Poznajmy także grono jurorskie. To od nich zależał ostateczny werdykt wieczoru. W składzie m.in. prezenterki Paulina Sykut-Jeżyna oraz Agnieszka Hyży, aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska-Pela, Miss Universe 2011 - Leila Lopez, triumfatorka jubileuszowej edycji „Tańca z Gwiazdami” w Polsacie i choreografka Janja Lesar, a także wybrana dzień wcześniej Miss Supranational 2019 - Anntonia Porsild z Tajlandii oraz Mister Supranational 2018 - Prathamesh Maulingkar z Indii.

Na początek coś na luzie. Streetwearowa kolekcja Vertus Jeans, na białych koszulkach napisy z nazwami reprezentowanych państw, a w tle fotografie ze znanych miejsc z krajów uczestników. W ten sposób cała czterdziestka miała okazję dać się nieco lepiej poznać publiczności. Wśród nich reprezentujący Polskę Tomasz Zarzycki.

Gdy mężczyźni w kulisach zmieniali stroje i szykowali się do kolejnego wyjścia, na scenie pojawiła się pierwsza muzyczna gwiazda, czyli Cleo. Artystka zaśpiewała przebój „Valerie” z repertuaru Amy Winehouse. Jak się podobała jej wersja hitu?

To jest to, na co czekały fanki wyborów Mister Supranational. Stroje kąpielowe marki Self Collection i panowie w pełnej krasie eksponujący wysportowane ciała. Na tym etapie przekonaliśmy się, który z nich najlepiej pracował nad pewnością siebie i otwartością. Występ pomógł również sędziom w podjęciu pierwszej decyzji, czyli odrzuceniu połowy finalistów i wskazaniu top 20.

„Woła mnie dom, daleko stąd, wiatr z moich bliskich stron, ciepło Twoich rąk” - zaśpiewała ponownie Cleo. Utwór „Dom” to kolejny singiel w jej repertuarze, którym wróciła do folkowych brzmień. Piosenka opowiada o tęsknocie za rodzinnymi stronami, a w chórkach do oryginału możemy usłyszeć wokalistki z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Towarzyszy mu także teledysk nakręcony w Tunezji. Swojsko i światowo.

A teraz elegancko! Wszystko za sprawą autorskiej kolekcji Pawła Węgrzyna, której prezentacja wzbogacona została o choreografię. To był ostatni akcent finału w tym składzie. Kolejną część panowie rozpoczęli w dziesiątkę, a jako pierwszy zakwalifikował się do niej Supra Fan Vote Winner - Mister Republiki Południowej Afryki. Głos widzów ma ogromną siłę!

Podobnie jak artystyczne atuty kolejnej gwiazdy. Na scenie superutalentowana Barbara Kurdej-Szatan, aktorka, tancerka i piosenkarka, która przy akompaniamencie fortepianu zaśpiewała „Feeling Good”, a misterzy - w zdecydowanie dobrych nastrojach - przechadzali się wokół niej po scenie w wizytowych garniturach Giacomo Conti.

Po chwili kolejną porcję wrażeń oraz szczególnych emocji zafundowali eksperci od choreografii. Taneczną ucztę Do „Wicked Game” przygotowali Janja Lesar i Tomasz Barański

Ten moment oznacza, że do ostatecznej decyzji został tylko jeden krok. Ogłoszona została topowa piątka dżentelmenów. - Gratulacje! Wielkie brawa! - wskazała na najlepszych z najlepszych Sandra Kubicka. - Każdy z was ma teraz dwadzieścia procent szans na wygraną - podkreśliła Davina Reeves-Ciara. I zaczęła się seria pytań, na które musieli błyskotliwe odpowiedzieć. Który wybrnął najlepiej?

Jurorzy poznali wszystkie istotne cechy przystojniaków, żeby wskazać tego jedynego. Pora na werdykt!

Oto wyniki wyborów:
IV Wicemister: Leonardo Carrero (Wenezuela)
III Wicemister: Tomasz Zarzycki (Polska)
II Wicemister: Alonso Martinez (Peru)
I Wicemister: Italo Cerqueira (Brazylia)
Mister Supranational 2019: Nate Crnkovich (Stany Zjednoczone)

Gospodarzem koncertu finałowego, stanowiącego część Festiwalu Piękna, był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Festiwal Piękna 2019 od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia w Katowicach.

Komentarze
© Polsat 2020