2019-11-29

Kayah: Każdy z nas ma wpływ na los drugiego człowieka

0

Wokalistka dla POLSAT.PL o Mikołajkowym Bloku Reklamowym 2019. Jest jedną z gwiazd promujących szczytną akcję, dzięki której po raz szesnasty wspierane są dzieci z Fundacji Polsat. Kayah nie zastanawiała się ani chwili nad udziałem w tym szczytnym przedsięwzięciu. Czy wierzy, że uda się pobić rekord? Dlaczego jej zdaniem należy włączyć Polsat w piątek 6 grudnia o godz. 18:45?

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Fundacja Polsat przez 23 lata objęła swoją pomocą ponad 35 tysięcy dzieci. Czy gwiazdę, taką jak Kayah długo trzeba było namawiać do tego, żeby przyłączyła się do przedsięwzięcia? - Bardzo krótko - odpowiedziała. - A właściwie wcale nie trzeba było mnie namawiać, bo każdy chciałby jak najczęściej poczuć się pożyteczny i wykorzystać swój wizerunkowy potencjał dla szczytnego celu - podkreśliła piosenkarka.

Mikołajkowy Blok Reklamowy na stałe wpisał się w świąteczny kalendarz widzów Polsatu. W czym tkwi tajemnica sukcesu tej akcji? - Myślę, że w tej niezwykłej zdolności Polaków do okresowej, w tym przypadku też świątecznej mobilizacji, empatii i chęci pomagania. A to, że Mikołajowi użycza głosu sam Krzysztof Kowalewski, myślę, że także nie jest bez znaczenia. On wzbudza sympatię - tłumaczyła Kayah i zdradziła także nieco kulisowych smaczków: - Tegoroczne filmiki są zrobione szczególnie dowcipnie, a każdy z występujących gra z ogromnym dystansem do siebie. Do tego dochodzą jeszcze te prześmieszne renifery… (śmiech) - wskazała.

Wyjątkowa akcja w 2018 roku przyciągnęła przed telewizory aż 6,1 milionów widzów. Dzięki temu udało się zebrać ponad 1,3 miliona złotych. Czy wielki sukces uda się powtórzyć? - Wydaje mi się, że samo ściganie się z wynikami z poprzedniej edycji nie jest w ogóle potrzebne. Ważne jest wzbudzenie wśród ludzi chęci bycia razem w tym szczególnym dniu, świadomości tego, jak wielu jest potrzebujących i jak bardzo powinniśmy czuć się odpowiedzialni jeden za drugiego. No i dobrze jest kiedy się rozumie w takich chwilach, że każdy z nas ma wpływ na rzeczywistość i los drugiego człowieka - powiedziała POLSAT.PL autorka wielu niezapomnianych przebojów.

Co należy zrobić, żeby wspomóc akcję? To prosty gest! Wystarczy włączyć telewizor w piątek 6 grudnia o godz. 18:45, kiedy na antenie Telewizji POLSAT zostanie wyemitowany blok reklamowy. Całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat. - Warto być przyzwoitym i warto być człowiekiem. A pomaganie sprawia dodatkowo bardzo dużo przyjemności nam samym - podsumowała Kayah. Bądźcie z nami!

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu dwóch lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 35 610 małych pacjentów i wsparła finansowo 1 218 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 237 780 433, 77 złotych.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl

Mikołajkowy Blok Reklamowy 2019 w piątek 6 grudnia o godz. 18:45 w Telewizji POLSAT.

Komentarze