2019-10-12

„Taniec z Gwiazdami” od A do Z na 100 odcinków!

0

Show Polsatu w alfabetycznym skrócie! Czy na pewno wiesz wszystko o „TzG”? W naszym jubileuszowym podsumowaniu mnóstwo ciekawostek, podziękowań, a także informacji, których nie ma nigdzie indziej. Kto był prowadzącym „Dancing with the Stars”? Dzięki komu powstaje rewelacyjna choreografia? Skąd pochodzi ten gwiazdorski format? Życzymy 100 lat na 100 odcinków!

A - ATM Studio

To właśnie tam odbywają się cotygodniowe zmagania gwiazd. Program realizowany jest w jednej z najnowocześniejszych hal produkcyjnych o powierzchni 800 metrów kwadratowych. W każdy piątek to miejsce pęka w szwach od najciekawszych osobowości, nie tylko tanecznych. Na parkiecie „Dancing with the Stars” wystąpiło wiele gwiazd muzyki, między innymi Danzel, Michał Szpak czy wreszcie kochany przez Polaków zespół Enej. Dodatkowo na widowni spotkamy wielu gości z przeróżnych światów, jak choćby byłego premiera Leszka Millera oraz nietuzinkowego sportowca Roberta Burneikę. To miejsce otwarte dla wszystkich gwiazd!

B - Backstage

...czyli krótko mówiąc „Kulisy Tańca z Gwiazdami”, które są nieodłącznym elementem show Polsatu. Prowadzi je na żywo Agnieszka Hyży oraz Paulina Sykut-Jeżyna, ale w trzech początkowych edycjach tej pierwszej towarzyszył Bilguun Ariunbaatar. W każdym odcinku widzowie mogą zobaczyć co dzieje się w kuluarach, podejrzeć pracę fotoreporterów, których nie brakuje po „Tańcu z Gwiazdami”, a także usłyszeć co mówią uczestnicy tanecznego widowiska w specjalnych rozmowach. Program obecnie można oglądać na żywo wyłącznie w serwisie IPLA.

 
 
 
View this post on Instagram

#tzg #final #agnieszkapopielewicz #zgranyduet #bilguun

A post shared by Bilguun Ariunbaatar (@bilguunio) on

C - Choreografia

W tym programie liczy się każdy krok, dlatego nad układami tanecznymi pracują najlepsi z najlepszych. Wśród nich byli i są między innymi: Joanna Szokalska, Krzysztof Hulboj, Maciej Zakliczyński (od pierwszego odcinka), a także Kamila Kajak i Janja Lesar. To dzięki nim widzowie mogą oglądać imponujące, niejednokrotnie wzruszające występy gwiazd. Choć nie możemy zobaczyć ich pracy, to jej efekty są widoczne w każdym odcinku.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

D - Dancing with the Stars

Dokładnie 15 lat temu zadebiutowała pierwsza seria znanego na całym świecie telewizyjnego show o tańczących gwiazdach, choć w Wielkiej Brytanii, czyli tam, gdzie narodziło się widowisko, nosiło ono nazwę „Strictly Come Dancing”. Format od razu skradł serca publiczności, czego dowodem jest jego obecność w 55 państwach, ale z nazwą „Dancing with the Stars”. Co ciekawe, Polska jest drugim krajem na świecie pod względem liczby wyprodukowanych serii. Wyprzedzają nas tylko Stany Zjednoczone. Nie ma się co dziwić - Polacy kochają taniec w wykonaniu celebrytów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

E - Emocje

Gdyby nie one, nie byłoby tego wielkiego widowiska. To znak rozpoznawczy Telewizji POLSAT, która każdego dnia włącza u swoich widzów emocje. Na parkiecie show odnajdziemy całą ich paletę: radość, szczęście, fascynację, a także ogromne wzruszenia. Można je wymieniać w nieskończoność. Jednak największym dowodem na miłość do tego formatu jest...

F - Frekwencja

...czyli wysoka oglądalność programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Średni wynik pierwszych dziewięciu edycji w Telewizji POLSAT wynosi ponad 3 miliony. W czasach szerokodostępnych treści wideo na żądanie w internecie, to olbrzymi sukces, tym bardziej, że taneczne widowisko jest nadawane na żywo. Dziękujemy i prosimy o więcej!

G - Grabowski, Andrzej
Udział w „Tańcu z Gwiazdami” w roli jurora traktuje jak przygodę. Wiedzę o tańcu, a właściwie ruchu scenicznym czy pantomimie zdobył jeszcze w czasach studiów w szkole teatralnej. Dlatego też, jako sędzia, nie ocenia dokonań technicznych tańczących gwiazd. Skupia się przede wszystkim na ogólnym wyrazie artystycznym i bezpretensjonalności uczestników. Zwraca uwagę na charyzmę, którą wnoszą tańczące pary. Uwielbia tango argentyńskie, a jego żarty i wierszyki stały się już legendarne. Niekiepski z niego juror!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

H - Hyży, Agnieszka

Doskonale wie, co dzieje się w kuluarach programu. Kiedy opadają emocje po odcinku, widzi w gwiazdach to, czego nie widać w nich na co dzień: radość, wielkie łzy, gorycz porażki. Widzowie kochają ją za uśmiech, poczucie humoru i umiejętność rozmowy z uczestnikami. Przez wszystkie edycje towarzyszy widzom w „Kulisach Tańca z Gwiazdami”. Tworzyła parę z Bilguunem Ariunbaatarem, a dziś oglądamy ją w towarzystwie prezenterki Pauliny Sykut-Jeżyny.

I - Ibisz, Krzysztof

Mówi się o nim Książę Polsatu, ale tak naprawdę to Król Parkietu „Tańca z Gwiazdami”, choć nie jest uczestnikiem show. Zarzeka się, że będzie prowadził program tak długo, jak Sir Bruce Forsyth z oryginalnej, brytyjskiej wersji, czyli... do emerytury! Co prawda, kilka razy zdarzyło mu się „zabłysnąć” w towarzystwie jego dawnej współprowadzącej Anny Głogowskiej, jednak jak sam mówi, nie ma smykałki do tańca. - Powinniśmy robić w życiu publicznie tylko to, co robimy dobrze. Jeśli sadzisz pomidory, które rosną czerwone i smaczne, to po co przerzucać się na ogórki - mówił nie tak dawno w rozmowie z POLSAT.PL. Tak czy inaczej, wciąż czekamy, aż zmieni zdanie!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Krzysztof Ibisz Official (@krzysztof_ibisz_official)

J - Jordan, Ola

Piękna blondwłosa tancerka, która udowodniła, że jest jedną z najlepszych w swojej dziedzinie i dlatego zasiadła za stołem jurorskim w polskiej edycji. Wielokrotna zwyciężczyni turniejów tanecznych, a także siódmej edycji „Tańca z Gwiazdami”, nadawanego w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka razem ze swoim mężem. Kiedy odchodziła ze „Strictly Come Dancing”, Brytyjczycy nie mogli się z tym pogodzić, a stacja BBC przygotowała na jej cześć pożegnalny program. Jurorka aktualnie spodziewa się dziecka. Życzymy jej dużo szczęścia!

K - Kryształowa Kula

Symbol zwycięstwa każdej wygranej pary. Uczestnicy wodzą za nią wzrokiem i - nomen omen - krok za krokiem, starają się ją zdobyć. Do tej pory Telewizja POLSAT rozdała najlepiej tańczącym gwiazdom dziewięć Kryształowych Kul. Jesienią 2019 roku zostanie wręczona dziesiąta, jubileuszowa. Kto ją otrzyma?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

L - Lektor

Głos, którego absolutnie nie może zabraknąć w każdym odcinku „Dancing with the Stars”, czyli jedyny w swoim rodzaju Grzegorz Pawlak. Ten charakterystyczny tembr i przyjemne brzmienie kochają również ci, którzy oglądają codziennie Telewizję POLSAT. To właśnie jego można usłyszeć w zapowiedziach propozycji programowych słonecznej stacji.

M - Malitowski, Michał

Jest jurorem w „Tańcu z Gwiazdami” od pierwszej edycji w Polsacie z przerwą na jeden sezon. Michał Malitowski to najbardziej utalentowany polski tancerz tańca towarzyskiego. Wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski. Taniec jest dla niego sposobem życia, ale lubi także inne sportowe wyzwania, zwłaszcza bieganie. Widzowie kochają go za profesjonalne podejście do ocen gwiazd oraz za niebanalne poczucie humoru. Wolny czas spędza, oglądając amerykańskie i angielskie kino.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

N - Nauczyciele tańca

Gdyby nie oni, nie byłoby tego wielkiego widowiska, a gwiazdy nie wykręcałyby „dziesiątek”. Trenerzy taneczni muszą wykazać się niejednokrotnie ogromną cierpliwością, wiedzą i profesjonalizmem, bo przecież mają do czynienia z amatorami. Wielu z nich stało się bardzo rozpoznawalnymi osobistościami. Nie sposób wspomnieć wszystkich, którzy brali udział w programie „Dancing with the Stars”, jednak warto wymienić choćby kilku z nich: Stefano Terrazzino, Rafał Maserak, Jan Kliment, Tomasz Barański, ale też piękne Janja Lesar oraz Lenka Klimentova.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

O - Orkiestra

Takiej orkiestry nie ma żadna stacja telewizyjna w Polsce! A od samego początku jej kierownikiem jest dyrygent Tomasz Szymuś. Ma niezwykle trudne zadanie, trzeba bowiem przygotowywać aranże do różnych stylów tanecznych. W specjalnym wywiadzie dla POLSAT.PL artysta zdradził skąd czerpie swoje pomysły. - Napisałem ponad tysiąc nowych aranżacji do programu, a inspiracje czerpię z nieustannego słuchania muzyki - powiedział.

P - Pavlović, Iwona

Znana ze swoich mocnych ocen, dlatego nie bez powodu nazywana jest Czarną Mambą. Choć najczęściej bywa bardzo surowa dla gwiazd, to również ma miękkie serce i nie wstydzi się łez, gdy coś ją naprawdę poruszy. To nie tylko znakomita jurorka, ale świetna polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Wielokrotna Mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzyni w tańcach standardowych i mistrzyni w tańcach latynoamerykańskich.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

R - Rochstar

To właśnie ta firma na czele z Rinke Rooyensem odpowiada za produkcję tego największego polskiego show. Nieprzerwanie od 2014 roku dostarcza nam niezapomnianych wrażeń audiowizualnych, a przecież to w telewizji liczy się najbardziej.

S - Sykut-Jeżyna, Paulina

Zastąpiła w roli prowadzącej Annę Głogowską. W duecie z Krzysztofem Ibiszem sprawdza się wyśmienicie. Widzowie pokochali ją za uroczy uśmiech i profesjonalne przygotowanie do każdego odcinka. Według wielu modowych ekspertów Paulina Sykut-Jeżyna jest jedną z najlepiej ubranych polskich prezenterek i do tego czaruje swoim nieprzyzwoicie pięknym uśmiechem. W kilku wywiadach zdradziła, że chciałaby zatańczyć w „Tańcu z Gwiazdami”, co zresztą robiła już w „Kulisach Tańca z Gwiazdami”, w których na stałe znalazła swoje miejsce.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Paulina Sykut-Jeżyna (@paulinasykutjezyna)

T - Tyszkiewicz, Beata

Ikona, dama, królowa polskich aktorek, a przede wszystkim wieloletnia jurorka programu. Jej ekscentryczne oceny wszyscy fani programu będą pamiętać po wsze czasy. Jawnie przyznawała, że podkochuje się w tancerzu Stefano Terrazzino, czemu wyraz dawała w każdym odcinku z jego udziałem. Sprawiedliwa na swój sposób, doceniała zawsze zaangażowanie, kunszt taneczny, a także wszelkie możliwe doznania artystyczne. W końcu sama jest Artystką przez wielkie „A”. Ze względów zdrowotnych Beata Tyszkiewicz musiała odejść zza stołu jurorskiego. Jak mówiła w wywiadach, będzie tęsknić, ale ta tęsknota jest obopólna. To prawda! Bardzo nam Pani brakuje!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

U - Uczestnicy

...czyli crème de la crème każdej edycji programu. To o nich spekulują media i to oni rozgrzewają atmosferę jeszcze zanim zaczną treningi. Wśród gwiazd na parkiecie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” zobaczyliśmy i oglądamy piosenkarzy, aktorów, sportowców, influencerów, a także dziennikarzy i prezenterów. Każdy z nich walczy o Kryształową Kulę, ale co najważniejsze - o sympatię i głosy telewidzów. Wszyscy mówią zgodnym chórem: udział w tym programie to przygoda życia!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

W - Walka

Tak naprawdę walka w tym show toczy się o dwie rzeczy - o uznanie widzów i o pokonanie własnych słabości. Rywalizacja bardzo często zamienia się w spełnianie własnych marzeń, bo dzięki wielogodzinnym i często morderczym treningom, uczestnicy dokonują cudów na parkiecie, czego nigdy wcześniej się nie spodziewali.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Y - Youtuberzy

Dzisiaj to oni są „na czasie”, nie tylko wówczas, gdy trafiają na tę kartę w najpopularniejszym serwisie wideo na świecie. To Telewizja POLSAT po raz pierwszy zaprosiła do programu tak zwanych influencerów, którzy królują w sieci. Wśród nich znaleźli się między innymi: Littlemooonster96, Tomek „Gimper” Działowy, a także Magda Bereda.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Z - Zwycięzcy

Choć w każdej edycji zwycięzca może być tylko jeden, to tak naprawdę każdy z uczestników jest na swój sposób wygrany. Jedni dzięki treningom zyskują lepszą kondycję i sylwetkę, drudzy odnajdują nową pasję, a jeszcze inni poznają wspaniałych przyjaciół na całe życie. Jednak tylko dziewięć gwiazd otrzymało dotychczas Kryształową Kulę w Polsacie. Byli to: Aneta Zając, Agnieszka Sienkiewicz, Krzysztof Wieszczek, Ewelina Lisowska, Anna Karczmarczyk, Robert Wabich, Natalia Szroeder, Beata Tadla i Joanna Mazur. Kto wytańczy dziesiątą?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Przygotowali Krzysztof Machajski i Żaneta Parszczyńska

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” na Instagramie - @tanieczgwiazdami

Zobacz także:
Oto wszystkie pary 10. edycji „Tańca z Gwiazdami”
Tomasz Szymuś o muzyce w show „Taniec z Gwiazdami”

Komentarze