2019-05-22

Wieczór wyborczy „Polska Wybiera - Eurowybory 2019”

Oglądaj w niedzielę 26 maja od godz. 19:50 w Polsat News. Tego dnia Polki i Polacy decydują, kto będzie ich reprezentować w Parlamencie Europejskim. „Polska Wybiera - Eurowybory 2019” poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Godzinę później, gdy będą przedstawiane pierwsze szacunkowe wyniki, program będzie transmitowany równolegle na antenie Telewizji POLSAT.

Zobaczymy również dane statystyczne dotyczące głosowania, które zaprezentuje Michał Stela, a wieści z mediów społecznościowych i gorące komentarze internautów przedstawi Piotr Witwicki. Do prezentacji wykorzystane zostaną obecnie najnowocześniejsze narzędzia technologii telewizyjnej do tzw. storytellingu, czyli: grafiki AR, a także Virtual Window.

Program będzie realizowany za pośrednictwem kamer automatycznych. Dzięki temu widzowie szybko dostaną pełną wiedzę w jak najbardziej atrakcyjnej pod kątem wizualnym formie. Prowadzący w trakcie wieczoru wyborczego będą łączyć z reporterami Polsat News w sztabach wyborczych, żeby na żywo zobaczyć reakcje na pierwsze szacunkowe wyniki. W studio nie zabraknie również rozmów z gośćmi, a wśród nich - politycy i eksperci.

Wieczór wyborczy „Polska Wybiera - Eurowybory 2019” będzie transmitowany do północy. Zaraz po nim do godz. 0:40 wydanie specjalne „Obrazu Dnia”, w którym temat wyborów będzie również numerem 1. Następne szacunkowe dane wyborcze widzowie Polsat News zobaczą już w poniedziałek od godz. 6:00 w porannym paśmie „Nowy Dzień z Polsat News”.

Dane exit poll oraz late poll na potrzeby wyborów do Parlamentu Europejskiego dostarczy Polsat News firma Ipsos. Opracowane wyniki będą zawierały informacje o:
- procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju
- podziale mandatów oraz frekwencji
- kandydatach, którzy zdobyli mandaty w PE

Ponadto przedstawiona zostanie symulacja podziału mandatów do Sejmu RP, gdyby wybory odbyły się 26 maja.

Zobacz także:
#Newsroom - wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News
Polsat News wzmacnia pasmo publicystyczne
„Polska Wybiera - Eurowybory 2019” w Polsat News