2019-04-05

Pomóżmy Joannie Mazur! Apel jurorów „Tańca z Gwiazdami”

0

Materiał filmowy o warunkach życia uczestniczki wywołał wielkie emocje. Joanna Mazur, niewidoma mistrzyni świata w lekkoatletyce, zabrała Jana Klimenta do skromnego pokoju w internacie dla osób niepełnosprawnych, gdzie przeprowadziła się, gdy miała 14 lat i mieszka do dzisiaj. Jurorzy „Tańca z Gwiazdami” przejęli się jej losem i nawoływali o wsparcie.

- Jestem wzruszony, ale czuję się również zażenowany i zawstydzony tym, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa, odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? - zapytał Andrzej Grabowski.

- Nie mogę mówić po tym filmie... Ja bym cię przyjęła do swojego domu... Zatyka mnie, drodzy państwo, wybaczcie - z trudem wypowiadała słowa wzruszona Iwona Pavlović. - Mistrzyni świata i ma toaletę na zewnątrz. To jest naprawdę skandal. My wszyscy nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Zaapelujmy do ludzi, znajdźmy sponsora! - prosiła.

Widzowie „Tańca z Gwiazdami” natychmiast zareagowali i w licznych komentarzach w mediach społecznościowych wyrazili swoje zdanie. Już następnego dnia ruszyła zbiórka pod adresem www.pomagam.pl/joannamazur. Z godziny na godzinę kwota dynamicznie rosła, a cel finansowy zwiększał się wraz z szeroko otwartymi na problem sercami darczyńców.

Oglądaj w IPLA.TV: „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - sezon 9, odcinek 6

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” na Instagramie - @tanieczgwiazdami

Zobacz także:
To ich ostatni odcinek „Tańca z Gwiazdami”. Pełen wspomnień!
Iwona Pavlović: Zapomniałam, że jestem Czarną Mambą!
„Taniec z Gwiazdami”: Bajkowe pożegnanie z kolejną parą
Usłyszeli „arrivederci” i odpadli z „Tańca z Gwiazdami”
Dla nich to koniec przygody z „Tańcem z Gwiazdami”
„Taniec z Gwiazdami” już bez dwóch pierwszych gwiazd

Komentarze
© Polsat 2020