2019-03-05

Radek Nałęcz naczelnym Polsat Games. Co wiosną na antenie?

Od 11 marca zobaczymy nowy program „Faux Paux” prowadzony na żywo przez Radka Nałęcza, który objął stanowisko redaktora naczelnego redakcji Polsat Games oraz Tadeusza Zielińskiego. Powraca nowy sezon „Level 7”, 12 marca rozpoczną się rozgrywki play-off Ultraligi, a pod koniec miesiąca zobaczymy fazę ligową Ekstraklasa Games.

„Faux Paux” to produkcja, w której zobaczymy znany już z programu „Deja Vu” duet. Od 11 marca w każdy poniedziałek po godz. 20:00 widzowie poznają najnowsze wieści ze świata gier. Dowiedzą się, co wydarzyło się w ostatnim tygodniu w branży gier wideo, na jakie nowości warto czekać, a także jakie imprezy będą miały miejsce w najbliższym czasie. Pokażemy relacje z wydarzeń, które się ostatnio odbyły, ale nie zabraknie również gości, którzy razem z gospodarzami programu skomentują temat wydania. „Faux Paux” będzie jednocześnie transmitowany na kanale YouTube oraz w serwisie Twitch, a widzowie będą mieli możliwość dzielenia się komentarzami, z których najbardziej interesujące będą cytowane na antenie. Autorami formuły programu są sami prowadzący.

Od 5 marca startuje nowy sezon Level 7, programu w którym poznamy ciekawe zestawienia gier, w tym sezonie zobaczymy m.in. 7 gier przeglądarkowych, które pokochali Polacy, wybitne gry, które już odeszły w niepamięć, czy 7 gier, z których powstałyby niezłe seriale. Level 7 prowadzi Dawid Letachowicz.

Marzec to także czas rozstrzygnięć w pierwszym sezonie Ultraligi. Faza zasadnicza rozgrywek zbliża się ku końcowi, a 12 marca wystartują play-offy, w których zmierzy się sześć najlepszych drużyn. Pewne awansu są już zespoły Rogue Esport Club, devils.one i PRIDE. Przypomnijmy, że dwie najlepsze drużyny fazy zasadniczej czeka mecz o gwarantowane miejsce w finale. Przegrany z tego pojedynku trafi do półfinału, gdzie spotka się ze zwycięzcą serii spotkań między drużynami z miejsc od trzeciego do szóstego tabeli sezonu zasadniczego Ultraligi. Dwie ostatnie drużyny w tabeli powalczą o pozostanie na kolejny sezon w rozgrywkach z zespołami wyłonionymi w kwalifikacjach. Wszystkie mecze fazy play-off zostaną rozegrane offline w systemie do trzech wygranych.

Już od 30 marca fani gry FIFA 19 będą mogli śledzić na antenie Polsat Games początek fazy ligowej Ekstraklasa Games, ligi partnerskiej EA Sports - Official League Qualifier. To jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019. Rozgrywki Ekstraklasa Games będą realizowane w studiu Polsat Games, a transmisja będzie równolegle dostępna w serwisie Twitch.

Radek Nałęcz objął stanowisko redaktora naczelnego redakcji Polsat Games. To nowe stanowisko w zespole. - Polsat Games i praca dla tego kanału to spełnienie marzenia. Zwłaszcza dla kogoś, kto „na komputer” chodził jeszcze w latach osmiedziesiątych, bo nie miał własnego sprzętu, a następnie wychował się na historiach opowiadanych w grach - powiedział. - Od lat obserwuję branżę gier, cieszy mnie jej rozwój, zwłaszcza polskich twórców. Gry sprawiły, że zainteresowałem się dziennikarstwem. Zaowocowało to tym, że trafiłem do radia, które stało się moim domem na wiele lat. Z radia nie rezygnuję, a telewizja jest nowym, ciekawym wyzwaniem. Tym bardziej, że mam szansę realizować swoje pomysły na programy związane z kategorią rozrywki, która zajmuje w moim sercu szczególne miejsce - dodał redaktor naczelny Polsat Games.

Radek Nałęcz jest dziennikarzem z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dotychczas prowadził na antenie Polsat Games takie programy jak „Mistrz Gry” i „Deja Vu” (razem z Tadeuszem Zielińskiem). Z Grupą Polsat związany od 2014 roku, gdy dołączył do nowopowstającego radia MUZO.FM. Obecnie, w MUZO.FM wraz z Martą Tryburą prowadzi poranne pasmo „Strażnicy Świtu” oraz w środowe wieczory, audycję autorską „Restart” o popkulturze, wcześniej gospodarz Listy RFN. Poprzednio pracował m.in. w radiu ESKA Rock oraz Grupie Eurozet.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Zobacz także:
Rusza Ekstraklasa Games! Transmisja w Polsat Games
Polsat Games został oficjalnym partnerem Riot Games