2019-01-15

Polsat Games został oficjalnym partnerem Riot Games

Stacja nawiązała współpracę z twórcą i właścicielem League of Legends. Polsat Games, kanał stworzony i prowadzony przez graczy, wygrał ważny strategicznie przetarg, zdobywając tym samym wyłączność na pokazywanie rozgrywek League of Legends (LEC, MSI oraz MŚ) w Polsce. Czołowe rozgrywki w tej najbardziej znanej grze Riot Games, czyli Ultraliga zyskują nową, wyższą rangę - oficjalnej ligi regionalnej.

Polsat Games wyemituje m.in. rozgrywki League of Legends European Championship, a produkcja stacji - Ultraliga stała się oficjalną ligą regionalną wspieraną przez wydawców gry. Licencja będzie obowiązywała przez 2 lata.

W piątki i soboty fani esportu będą mogli oglądać polską transmisję z ligi League of Legends European Championship. W rozgrywkach weźmie udział 10 organizacji, między innymi G2 Esports, Vitality, Rogue oraz SK Gaming. Te drużyny z pewnością przykują uwagę, ponieważ w każdej z nich znajdziemy reprezentanta naszego kraju. W LEC wystąpi czwórka Polaków, będą to Marcin „Jankos” Jankowski, Mateusz „Kikis” Szkudlarek, Oskar „Selfmade” Boderek i Jakub „Jactroll” Skurzyński.

Stacja pokaże także turnieje EU Mid-Season Invitational oraz - podobnie jak pod koniec ubiegłego roku - Mistrzostwa Świata w League of Legends. Oprócz polskich transmisji z rozgrywek organizowanych przez Riot Games stacja będzie transmitować też pierwszy sezon autorskiego projektu esportowego - Ultraligi.

- W Polsat Games wielką wagę przykładamy do rozwoju produkcji esportowych - wyjaśnia dyrektor kanału Bartosz Pawlik. - Konsekwentnie realizujemy ubiegłoroczne założenia związane ze sportami elektronicznymi. Naszym celem jest popularyzacja i rozwój esportu w Polsce i cieszymy się, że osiągamy coraz lepsze rezultaty - dodał.

Transmisje na żywo z League of Legends European Championship będą odbywać się w piątki i soboty, kolejno od godz. 18:00 i 17:00. Rozgrywki będzie można oglądać także w internecie.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: