2019-01-17

Ekskluzywny Menel o depresji: Można z niej wyjść!

0

Uczestnik „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” znów zabrał głos w ważnej sprawie. Kamil Pawelski w nagraniach na Instagramie postanowił stanowczo zaapelować do swoich widzów, aby nie wstydzili się głośno mówić o problemach. Ekskluzywny Menel podkreślił, że depresja to choroba, którą można wyleczyć i że nie należy się jej bać.

Bloger Kamil Pawelski, jeden z uczestników jedenastej serii programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, umieścił długie wideo, w którym ponownie porusza trudny społecznie temat. Mówi o porażających statystykach dotyczących samobójstw wśród osób dotkniętych depresją i znów mocno zwraca uwagę na mężczyzn. - Okazuje się, że z tej choroby leczy się około dwieście-trzysta tysięcy kobiet, a w przypadku panów ta liczba wynosi pięćdziesiąt-sześćdziesiąt tysięcy - wylicza. Podkreśla, że przyczyną takiego stanu jest zła edukacja. - Depresja męska jest opisywana w podręcznikach akademickich w niewłaściwy sposób - kwituje.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Wiedziałem, że problem depresji jest duży ale przyznaję, że nie spodziewałem się aż takiej skali problemu. 😒 ———————————————————— Po moim INS w tym temacie (dodałem je do wyróżnionych w moim profilu 👈) otrzymałem od Was naprawdę mnóstwo wiadomości (ale takie prawdziwe mnóstwo, a nie to ściemniane „bardzo często pytacie się mnie o …) ———————————————————— Ktoś napisał, że stracił swoją rodzinę przez niezdiagnozowaną depresję i teraz powoli staje na nogi. Ktoś inny napisał, że w jego rodzinie tata przez ponad 15 lat miał ten problem, który niestety skończył się tragicznie ale pozwoliło im spojrzeć na problem z zupełnie innej strony. Jeszcze ktoś inny napisał, że to INS dodało odwagi aby pójść do lekarz i się zdiagnozować. Dużo wiadomości zostało napisanych w klimacie: „To co powiedziałeś otworzyło mi oczy na moje zachowania i samopoczucie - wiem, ze potrzebuję pomocy” ———————————————————— Było także kilka wiadomość w których stwierdzaliście, ze żyjemy w czasach, w których mężczyznom żyje się trudniej niż kobietom - ten problem jest oczywiście bardziej złożony ale osobiście mam także podobne wnioski. ———————————————————-Nie odbierajcie tylko tego proszę jako biadolenie nad męskim losem - chodzi bardziej o stwierdzenie faktu, który następnie może pozwolić dokonywać zmiany. Po jednej i po drugiej stronie barykady! 🙌 ———————————————————- Jako społeczeństwo możemy rzucać w siebie kamieniami za to, że są ludzie, którzy zaczynają przyznawać się do słabości i nie radzenia sobie z życiem - tylko to niczego nie zmieni. Co więcej, zapewne pogorszy tylko sytuację! 🤷🏻‍♂️ ———————————————————— Zmiana zaczyna się od akceptacji! 👊 ———————————————————— Dobrej niedzieli dla Was! 💪 ———————————————————— PS.: PADAŁY TAKŻE PYTANIA TYPOWO MEDYCZNE: CZY BRAĆ PSYCHOTROPY, ANTYDEPRESANTY I JAKIE? CZY POZA PSYCHOLOGIEM IŚĆ DO PSYCHIATRY ITD. ——————————————————————————— Moja sugestia: NIE PYTAJCIE O TAKIE RZECZY „LUDZI Z INSTAGRAMA” - CHYBA, ŻE MAJĄ WYKSZTAŁCENIE W TAKIEJ DZIEDZINIE 👊 ——————————————————————————— #ekskluzywnymenel #kamilpawelski #mentalhealth #depression #depresja #kryzysmeskosci #flp413

Post udostępniony przez Kamil Pawelski (@ekskluzywny_menel)

Ekskluzywny Menel już kilka lat temu mówił o swoich perypetiach. Dziś apeluje do innych, aby przestali traktować problem męskiej depresji jako temat tabu i namawia do mówienia o tym głośno. - Zdaję sobie sprawę, że jeśli jedna osoba o tym powie, to może być punktem zapalnym. Ktoś zacznie wtedy myśleć pod kątem samego siebie, że ten problem może dotyczyć również jego - zaznacza Kamil Pawelski. - Depresję się leczy i można z niej wyjść - mówi stanowczo. Podkreśla także, że to choroba jak każda inna.

Czy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Ekskluzywny Menel zdecyduje się przeznaczyć swoją nagrodę na cel związany z leczeniem depresji? Przekonamy się wiosną.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Kto wystąpi w 11. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?
Oto triumfatorzy 10. sezonów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Komentarze