2018-11-05

Joanna Opozda jako Brigitte Bardot u Lecha Majewskiego

0

Aktorka serialu „Pierwsza miłość” wcieli się w legendę światowego kina. Polka spodobała się jednej z największych gwiazd w historii kinematografii, która osobiście zaakceptowała ją jako odtwórczynię głównej roli. Joanna Opozda stoi przed życiową szansą, ponieważ tak ważna rola u reżysera o międzynarodowej renomie może otworzyć jej drzwi do wielkiej kariery.

Popularna Bardotka to ikona światowego kina, pierwsza europejska aktorka, która odniosła tak duży sukces w Hollywood. Poza kinem Brigitte Bardot była także symbolem rewolucji seksualnej, emancypacji kobiet i walki o prawa zwierząt.

Film o wybitnej francuskiej artystce postanowił nakręcić polski reżyser, Lech Majewski. Roboczy tytuł brzmi „Brigitte Bardot cudowna”, a tytułową rolę zagra Joanna Opozda, którą widzowie Polsatu znają z roli Jowity w serialu „Pierwsza miłość” oraz z występów w „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

- Wciąż ciężko mi uwierzyć, że legenda kina, ikona - Brigitte Bardot - oglądała moje zdjęcia i mój casting. Osobiście zaakceptowała wybór mojej skromnej osoby do tej roli, ogromny zaszczyt. Życie potrafi zaskakiwać, jestem bardzo wdzięczna i szczęśliwa - napisała Polka we wpisie w serwisie społecznościowym. Aktorka nie kryje radości i wzruszenia związanego z nową rolą.

Prace nad filmem mają potrwać dwa lata. Poza Joanną Opozdą w produkcji wezmą udział również inni polscy aktorzy: Andrzej Grabowski i Magdalena Różczka.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

BB #movie #cinema #lechmajewski #film #brigittebardot #actress #makingoff #brigittebardotcudowna

Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda)

Lech Majewski to polski reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz. Tworzy w dużej mierze poza granicami Polski. Współpracował m.in. z Davidem Lynchem oraz plejadą znakomitych aktorów, jak choćby Benicio del Toro, Vigo Mortensenem czy Gary Oldmanem. Ceniony i nagradzany na międzynarodowych festiwalach. Został także odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pierwsza miłość od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Pierwsza miłość”: Mateusz Banasiuk chce sprzedać nerkę
„Tylko ona” z serialu „Pierwsza miłość”. Hit disco polo?
Łukasz Płoszajski został pobity! Jak to się stało?
Muzyk disco polo aktorem serialu „Pierwsza miłość”
Michał Koterski: Nikt nie jest przygotowany na rodzicielstwo

Komentarze
© Polsat 2019