2018-04-06

Sentymentalny odcinek, ale dla nich... bez sentymentów

0

Poznaliśmy kolejną parę, która pożegnała się z „Tańcem z Gwiazdami”. Po dwutygodniowej przerwie uczestnicy wrócili na parkiet i natychmiast otrzymali podwójną dawkę emocji. Najpierw tych związanych z wizytą w ukochanym miejscu z dzieciństwa, a potem podczas tanecznej rywalizacji. „Pa, pa” usłyszeli Renata Kaczoruk i Michał Jeziorowski.

Walka o Kryształową Kulę wchodzi w decydującą fazę. Jesteśmy na półmetku. Czy świąteczna przerwa i chwila odpoczynku wpłynęły na wszystkich korzystnie? Kto najlepiej ją wykorzystał i zregenerował się wśród bliskich po ciężkich treningach? Czy wizyty gwiazd w rodzinnych stronach dodały jeszcze więcej motywacji?

Okazuje się, że uczestnicy ósmej edycji mają korzenie w całym kraju. Spójrzmy na taneczną mapę Polski oraz jej mieszkańców. Honorowa i najlepiej poinformowana obywatelka Legnicy - dziennikarka Beata Tadla i Jan Kliment. Z miasta Nidzica, zwinna i gibka jak dzika kocica - mistrzyni świata fitness Kasia Dziurska i Tomasz Barański. Gortatowice wydały na świat nie koszykarza, a znakomitego aktora - Dariusz Wieteska i Kasia Vu Manh. Ona kocha swoje miasto miłością odwzajemnioną - Wroclove, czyli modelka Renata Kaczoruk i Michał Jeziorowski. Pochodzi z Dębna, a zmienia innym życie nie do... Poznania - lekarz medycyny estetycznej Krzysztof Gojdź i Walerija Żurawlewa. Jej internetowy sukces to totalny kosmos... z katowickiego spodka - LittleMooonster96, czyli Angelika Mucha i Rafał Maserak. Człowiek, który nie ulega żadnym naciskom, prosto z Legnicy - Popek i partnerująca mu Janja Lesar.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

Skąd pochodzą prowadzący program? Piękną twarzą Puław jest Paulina Sykut-Jeżyna, zaś stołeczną elegancję i sznyt prezentuje Krzysztof Ibisz. A jury? Chłodna jak mazurskie jeziora olsztynianka z krwi i kości Iwona Pavlović. Z małej małopolskiej Alwerni wielki Andrzej Grabowski. Uśmiechem wprowadza sielską atmosferę, mieszka na Wyspach, a pochodzi z Nasielska - Ola Jordan. W tanecznych rankingach zawsze na górze! Taneczny guru z Zielonej Góry - Michał Malitowski. Które pary im dziś zaimponowały?

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się Dariusz Wieteska i Kasia Vu Manh. On, aktor prosto z pola, ale czy sprawdził się... na roli? Zatańczyli sensualnego quickstepa do piosenki „A Little Less Conversation”, wykonywanej w oryginale przez Elvisa Presleya. - Chcę mężczyzn na miarę występujących tu kobiet. Chcę, abyś w końcu prowadził - skwitował Michał Malitowski. - Jak na ministranta nie było źle - powiedziała Ola Jordan. - Równie dobrze tańczysz, jak jeździsz na traktorze - zauważył Andrzej Grabowski. - Nie bój się kontaktów w tańcach standardowych - apelowała Iwona Pavlović. Werdykt: 28 punktów.

Energetyczne cha-cha-cha do utworu „I Don’t Like It, I Love It” zaserwowała miłośniczka muzyki, tańca i kulturalnych wycieczek po Wrocławiu - Renata Kaczoruk, wraz z Michałem Jeziorowskim.

- Dzisiaj nastąpiła zemsta twoich długich nóg. Byłaś jak wierzba. To był twój najsłabszy taniec - wskazała Iwona Pavlović. - Nie było tak fajnie jak w standardach - wtórowała Ola Jordan. - Kocham na ciebie patrzeć i powiedziałbym znacznie więcej, gdybym nie bał się, że mnie jakieś lamborghini potrąci - zaznaczył z błyskiem w oku Andrzej Grabowski. - To było zbyt jednostajne i monotonne - tłumaczył Michał Malitowski. Para zasłużyła na 23 punkty.

Pulsująca rumba w rytm nostalgicznego „Careless Whisper” miała być wyzwaniem dla legniczanki Beaty Tadli, która już od dawna wie, jak z godnością stawiać czoła przeciwnościom losu oraz jej tanecznego partnera Jana Klimenta.

Para rozgrzała publiczność i widzów, ale czy oceny sędziów były równie „gorące”? - Wyglądasz bombowo, super sexy! Było ładnie i romantycznie. Brakowało mi akcji bioder - wypunktowała Ola Jordan. - Byłaś spokojna. Bardzo mi się podobało - uznał Michał Malitowski. - To był do tej pory twój najlepszy taniec. Byłaś osadzona w parkiecie na maksa. Kupiłaś mnie w stu procentach - cieszyła się Iwona Pavlović. - Świetne biodra - dodał Andrzej Grabowski. Do uczestników powędrowało aż 31 punktów.

Czy to możliwe, że Popek kilka ulic dalej w Legnicy przesiadywał na trzepaku? Teraz z Janją Lesar w niebanalny sposób wykonał latynoskie paso doble.

Artysta, uznawany przez wielu za największe objawienie tej edycji programu, dał z siebie wszystko. Ram pam pam! - Bardzo dobrze wykonane. Zaskakujesz mnie tym, że nie pajacujesz. Jesteś taką prawdą w tym tańcu i robisz dużą ilość trudnych figur gimnastycznych. Jesteś w tym królem, nie tylko tej edycji, ale wszystkich! - rozpływała się Iwona Pavlović. - Bierzesz pod uwagę detale - dodała Ola Jordan. - Masz ten klimat, jesteś skupiony i to zawsze chce się oglądać - przyznał Michał Malitowski. - Podziwiam cię za to, że ty z tym swoim bagażem doświadczeń podchodzisz do tego poważnie - chwalił Andrzej Grabowski. Taniec wywarł tak duże wrażenie na sędziach, że przyznali aż 36 punktów.

Nowocześnie i z klasą. Tak taniec współczesny zaprezentowali Kasia Dziurska i towarzyszący jej Tomasz Barański. Tłem był utwór „Dusk Till Dawn”.

Wcześniej przekonaliśmy się czy mistrzyni fitness naprawdę pierwsza przychodziła i ostatnia wychodziła z treningów w Nidzicy. Nie brakowało również wzruszeń po wizycie w jej rodzinnym domu. A noty? - To było ok, nie ma wątpliwości. Pod kątem fizycznym „mięso” - wskazał Michał Malitowski. - Świetne, bezbłędne - oceniła Ola Jordan. - Zatańczyłaś dziś taniec godny finału - radowała się Iwona Pavlović. Efekt? Rekordowe 39 punktów!

Zaangażowania nie brakowało w występie Krzysztofa Gojdzia i Waleriji Żurawlewej. Czy wizyta w rodzinnym Dębnie okazała się dla lekarza medycyny estetycznej odpowiednią terapią? Tym bardziej, że podczas slow foxtrota dookoła rozbrzmiewało „Every Breath You Take”...

- Z brzydkiego kaczątka stajesz się łabędziem. Jestem za - ocenił Andrzej Grabowski. - Masz elegancję, umiesz się zachować. Chcę cię dalej w tym programie - zaznaczył Michał Malitowski. - Postępy są - doceniła Ola Jordan. Na tabliczkach 28 punktów od jury.

Katowice. Blokowisko, osiedle Giszowiec, dziesiąte piętro. To tam LittleMooonster96 nagrywała pierwsze filmiki do internetu. Czy jury miało ochotę kliknąć „dodaj do ulubionych” po sambie, którą Angelika Mucha przedstawiła z Rafałem Maserakiem?

„Nie mów mi nie” zaśpiewała parze na żywo Marta Gałuszewska. - Naprawdę było fajnie. Masz dobrą akcję ciała. Jest super, tylko tak dalej - chwaliła Ola Jordan. - To była najlepsza samba w tej edycji. Jesteś „Big Monster” - skomentował Michał Malitowski. - Zrobiłaś olbrzymi postęp - docenił Andrzej Grabowski. - Jesteś czystą kartą bez manier i naleciałości, którą Rafał zapisuje. To był rzeczywiście bardzo dobry taniec. Jesteś dowodem na to, że praca popłaca - argumentowała Iwona Pavlović. Ocena: 34 punkty.

To nie były jedyne taneczne popisy tego dnia. Drugą część programu zdominował „Maraton Disco”. Dla najlepszych była to szansa na dodatkowe punkty po tańcach indywidualnych. - Będę patrzyła na radość, uśmiech i kostium - zapowiadała Iwona Pavlović. - Kondycja, uśmiech i ręce - na to zwracał uwagę Michał Malitowski. Wszyscy uczestnicy wykrzesali z siebie maksimum energii i „flow”. Nikt nie odstawiał nogi, żeby zdobyć przewagę przed decydującym werdyktem. Zwycięzcami maratonu okazali się Dariusz Wieteska oraz Katarzyna Vu Mahn, którym dopisano 3 punkty.

Głosowanie widzów wyjaśniło wszelkie wątpliwości. O przetrwanie walczyli Dariusz Wieteska z Kasią Vu Mahn oraz Renata Kaczoruk z Michałem Jeziorowskim. Tych drugich już nie zobaczymy w show. - Dziękuję ci za twoją pomoc i wsparcie - zwróciła się wzruszona modelka do swojego tanecznego partnera. - Niech twoje długie nogi poniosą cię ku wielkiej karierze - powiedział na pożegnanie Krzysztof Ibisz. W programie zostało sześć par. Kto jest faworytem do nagrody głównej?

Zobacz kulisy:

Oglądaj w IPLA.TV: „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - sezon 8, odcinek 5

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” na Instagramie - @tanieczgwiazdami

Zobacz także:
Popek i jego dzieciństwo? „Teraz wszystko dla córki!”
Dariusz Wieteska: Z każdym odcinkiem czuję się pewniej
„Taniec z Gwiazdami”: Podróż w rodzinne strony
Kasia Dziurska: To nie jest tak, że rozniosę konkurencję...
„Polski piątek” w „Tańcu z Gwiazdami”. Ich pechowy dzień
Hej, wesele tańcowało! Ale dla nich to już koniec show...
Beata Tadla: Kolekcjonuję piękne wspomnienia
Littlemooonster96: Taniec? Widzę już jakiś postęp
Oto wszystkie pary 8. edycji „Tańca z Gwiazdami”

Komentarze
© Polsat 2020