2018-02-17

Narciarska pasja Andrzeja Bachledy w Polsat Play

0

Pod okiem mistrza można nauczyć się szusować na stoku. W cyklu „Jazda z Andrzejem Bachledą” widzowie poznają tajniki białych wojaży, odwiedzają z gospodarzem programu atrakcyjne stoki i mają szansę poczuć smaki regionalnej kuchni.

„Jazda z Andrzejem Bachledą” to prawdziwa gratka dla miłośników białego puchu i oszałamiającej prędkości. Zainteresowani uczą się tajników narciarstwa od Andrzeja Bachledy-Curusia III - trzykrotnego mistrza Polski i olimpijczyka z Nagano oraz Salt Lake City. Bachleda wyjaśni, w jaki sposób wybrać odpowiedni sprzęt, jak przygotować się na sezon narciarski, jak dbać o swoje bezpieczeństwo na stoku oraz jakie techniki jazdy stosować w zależności od pogody i stanu pokrywy śnieżnej. Wszystko to w bajkowej scenerii m.in. Alp.

- Do niedawna byłem zawodnikiem w Pucharze Świata. Chcę się podzielić z państwem moimi doświadczeniami - mówi Andrzej Bachleda. Czy jazda na nartach to przywilej zarezerwowany wyłącznie w okresie zimowym? Sportowiec dowodzi, że nie. - Narciarze w lecie trenują i jeżdżą na lodowcach - podkreśla. W programie pokazuje m.in. jak prawidłowo przemieszczać się na nartach, na co zwracać uwagę podczas zjazdów, jak balansować ciałem itp. Wszystko po to, aby sprawnie i bezpiecznie cieszyć się dynamiką, jaką dają przymocowane do butów deski. Dzięki olimpijczykowi widzowie dowiadują się także jakie miejscowości i stoki wybierać, aby efektywnie rozwijać swoje sportowe umiejętności.

Utytułowany zawodnik w programie na Polsat Play nie koncentruje się wyłącznie na narciarstwie. Odwiedzając ośrodki położone w górach stara się pokazywać ciekawostki związane z konkretnym regionem. Prowadzący nie stroni także od trudnych tematów. Porusza m.in. kwestie poziomu polskiego narciarstwa i nauki młodzieży. Poprzez rozmowy z zaproszonymi gośćmi wskazuje, co można zrobić, aby usprawnić system szkolenia w Polsce. Jak przystało na podróżnika nowe miejsca poznaje również kosztując lokalnych przysmaków. Dzięki programowi można poznać tajniki np. kuchni francuskiej lub austriackiej, a także nauczyć się przyrządzać proste dania. - Po nartach i saunach radzę zaliczyć dobry aperitif - zachwala Bachleda.

„Jazda z Andrzejem Bachledą” w niedzielę o godz. 11:00 w Polsat Play.

Komentarze
© Polsat 2019