2018-01-12

Rafał Maserak ma poważne problemy z kręgosłupem

0

Czy kłopoty zdrowotne przeszkodzą mu w „Tańcu z Gwiazdami”? Nieustanne treningi taneczne doprowadziły 33-latka do uciążliwych dolegliwości. Co to oznacza dla zawodowej przyszłości Rafała Maseraka? Jak sobie radzi z tym poważnym problemem?

- Miałem bardzo intensywne treningi. Przez to muszę teraz uważać na plecy i je rehabilitować. Dlatego codziennie staram się chodzić na basen. Zauważyłem, że bardzo mi to pomaga - powiedział Rafał Maserak w rozmowie z dziennikiem „Fakt”.

Problemy specjalisty w tańcach latynoamerykańskich i standardowych zaczęły się wiele lat temu, a nasiliły w 2011 roku. Wtedy lekarze postawili najgorszą diagnozę: zakaz tańca. On jednak nie poddawał się i robił wszystko, żeby występować na parkiecie. - Nigdy z tego nie zrezygnuję - zarzekał się. - Nie zamierzam się użalać - mówił z determinacją. Regularnie ćwiczył i wzmacniał kręgosłup oraz przechodził niezbędną rehabilitację. Ostatnio jednak znów skarżył się na nieznośny ból. Miejmy nadzieję, że perturbacje ze zdrowiem nie będą wadzić utalentowanemu tancerzowi w jego popisach.

Rafał Maserak ma wziąć udział w ósmej edycji show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Jeszcze nie wiadomo komu będzie partnerował mistrz tańca. Do tej pory prowadził na parkiecie m.in. Joannę Moro, Marcelinę Zawadzką, Julię Pogrebińską, Annę Cieślak, Elżbietę Romanowską, Olgę Kalicką i Monikę Mariotti. Dwukrotnie udało mu się sięgnąć po najwyższe trofeum tanecznego show wszech czasów, czyli Kryształową Kulę . Czy uda mu się zdobyć nagrodę także w 2018 roku?

Zobacz także:
Siostry Godlewskie: Chcemy do „Tańca z Gwiazdami”!
Kto wystąpi wiosną 2018 roku w „Tańcu z Gwiazdami”?
Oto zwycięzcy 20. edycji „Tańca z Gwiazdami”
Kto triumfował w historii „Tańca z Gwiazdami”?

Komentarze