2017-12-21

Marcin Miller: Polsat nie poddaje się stereotypom

Lider zespołu Boys dla POLSAT.PL przed „Sylwestrową Mocą Przebojów”. Opowiada o swoich muzycznych inspiracjach - wcale nie discopolowych. Co znajdzie pod choinką? Czy jego rodzina ma coś przeciwko pracy w Sylwestra? Autor takich hitów jak „Wolność”, „Jesteś Szalona”, „Bawmy się” czy „Łobuz” mówi o swoich planach.

- Pojawicie się na scenie podczas tegorocznej „Sylwestrowej Mocy Przebojów”. Czy udział w tej imprezie jest dla Boys czymś wyjątkowym?
- Grupa Boys do każdego występu podchodzi poważnie i sumiennie. „Sylwestrowa Moc Przebojów” to oczywiście szczególny koncert. Impreza na żywo transmitowana na całą Polskę na pewno jest wyzwaniem dla każdego artysty. Z naszego punktu widzenie fajne jest to, że Telewizja POLSAT obdarzyła nas dużym kredytem zaufania. Kolejny raz będziemy grać tego rodzaju koncert. Nie zapominajmy, że wielu ludziom disco polo wciąż kojarzy się pejoratywnie. Tym bardziej cieszy, że Polsat nie poddaje się stereotypom. Zrobimy wszystko, aby zarówno widzowie przed telewizorami, jak i obecni na imprezie w Katowicach świetnie się bawili.

 

Jeden z czterech tenorów😂

Post udostępniony przez Marcin Miller (@marcinmillerboys)

- Nie przeszkadza ci, że kiedy inni się świętują, ty musisz pracować? Jak odnoszą się do tego twoi najbliżsi?
- Jestem aktywny na rynku muzycznym od ponad 25 lat i zarówno ja, jak i moja rodzina jesteśmy przyzwyczajeni, że tego dnia pracuję. Rozumieją i akceptują taką sytuację, tym bardziej, że mimo nawału obowiązków i pracy każdą wolną chwilę spędzam w domu. Na pewno pozdrowię żonę ze sceny, bo chcę, aby było jej przyjemnie tego wieczoru.

- Jaki prezent Marcin Miller chciałby dostać w tym roku na święta?
- Nie mam wygórowanych wymagań odnośnie do bożonarodzeniowych prezentów. To, co znajdę pod choinką, z pewnością będzie dla mnie satysfakcjonujące. Od mamy na pewno dostanę kupon totolotka - to taka mała tradycja. Jestem fanem płyt winylowych i pewnie znajdę również czarny krążek mojej ulubionej grupy - Depeche Mode. Zresztą, posiadam w swoich zbiorach bardzo wiele albumów zarejestrowanych na tym klasycznym nośniku - na przykład Modern Talking czy Bad Boys Blue. Cieszę się, że z częścią tych artystów występowałem wspólnie na scenie. To chyba dla mnie największa muzyczna nagroda.

- Jakie są plany zespołu Boys na najbliższe miesiące?
- Dzieje się naprawdę dużo. Jesteśmy świeżo po wydaniu płyty „25 lat”, w przypadku której tytuł jest dość przewrotny, zawiera bowiem 12 premierowych utworów. Na krążku są zarówno nasze największe przeboje, jak i nowości oraz duety. Skupiamy się na koncertowaniu, a kalendarz imprez na 2018 rok mamy zamknięty. Jestem również właścicielem firmy odzieżowej. Mamy do wyboru dużo kolekcji, a nasze stylizacje można obserwować m.in. na scenie podczas koncertów.

Rozmawiał Michał Pogodowski

„Sylwestrowa Moc Przebojów 2017” w niedzielę 31 grudnia od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Gaja Staroń i tradycyjne Święta w piżamie
Natalia Szroeder: To frajda sprawiać bliskim radość
Marcin Miller: Polsat nie poddaje się stereotypom
Paweł Sołoducha: W Święta wybieram tradycję
Ania Wyszkoni: Mamy sushi, ale ważniejszy jest opłatek
Frele, czyli zabawa i świętowanie po śląsku
Ewa Farna: Fajnie tak po prostu ze sobą być
Martyna Kupczyk: Gesty mówią wszystko
Jakie filmy w grudniu w Polsacie? Sprawdź, co będzie