2017-11-11

Oto zwycięzca ósmej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Kacper Kuszewski sięgnął po nagrodę główną w muzycznym show Polsatu. Aktor otrzymał Złotą Twarz oraz czek na 100 tysięcy złotych, który przekazał na cel charytatywny. W decydującym odcinku o wygraną walczyli także: Anna Dereszowska, Beata Olga Kowalska i Krzysztof Antkowiak.

Poziom jesiennej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” był niezwykle wysoki. Jurorzy - Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Bartek Kasprzykowski i Paweł Królikowski - wielokrotnie powtarzali, że uczestnicy imitują gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej w niemal idealny sposób. Także media wskazywały na niezwykle wierne oryginałom metamorfozy, a nasza edycja programu uznawana jest za wiodącą. Ogrom pracy włożonej podczas treningów i długie godziny spędzone przy charakteryzacji docenili wszyscy. Widzowie w każdą sobotę otrzymywali muzyczny program najwyższej jakości.

Dziesiąty odcinek rozpoczął się od podróży w czasie na Międzynarodowy Festiwal Interwizji Sopot 1980. „Bananowy Song” zaprezentował wówczas kwartet wokalny Vox, a piosenka do dziś cieszy się ogromną popularnością. Teraz w członków zespołu wcielili się finaliści ósmej edycji. - Zaśpiewali przebój pierwszego polskiego boysbandu - podsumował prowadzący Piotr Gąsowski.

 Kacper Kuszewski: Na chwilę stajemy się innymi osobami

Jako pierwszy z najlepszej czwórki na scenie pojawił się Kacper Kuszewski. Aktor, który dał się poznać jako wszechstronny odtwórca - zarówno męskich, jak i damskich głosów - tym razem wystąpił jako Maria Callas w arii „Habanera” z opery „Carmen” Georgesa Bizeta. W finale już sam mógł decydować o wyborze utworu. Czy trafił z repertuarem?

- To jest coś, czego ludzie się uczą długie lata. Naprawdę gratuluję. Jaką on ma plastyczną twarz! - komplementowała Małgorzata Walewska. - To jest występ, który na pewno będzie perłą tej edycji, jeśli nie diamentem. Wydobywałeś dźwięki, które są niewyobrażalne, jeżeli chodzi o mężczyznę - cmokał z zachwytu Bartek Kasprzykowski. Zabawę i dystans do siebie chwaliła Katarzyna Skrzynecka, a Paweł Królikowski podsumował: - Pierwszy raz w życiu śmiałem się ze wzruszenia.

 W różowych barwach widziała swój udział w finale Beata Olga Kowalska, która postawiła na Pink i przedstawiła jej wielki hit „Sober” z 2008 roku. Skąd taki wybór? - Miałam największą ilość mężczyzn w tym programie - powiedziała przed występem, decydując się na rolę amerykańskiej wokalistki.

- Zostanie nam wszystkim w pamięci każda z twoich postaci. Nie mogłem się nadziwić skąd tyle drapieżności i takiej wnikliwości. Tylko kobiety potrafią budować tak wielowymiarowe postaci - uznał Paweł Królikowski. - Jesteś wspaniale śpiewającą aktorką. Niech to Polska usłyszy, niech ci dmie wiatrem możliwości w skrzydła - wskazał Bartek Kasprzykowski. - Jesteś rycerką, która walczy i nigdy się nie poddaje - dodała Katarzyna Skrzynecka. - Pięknie operujesz głosem - akcentowała Małgorzata Walewska.

Francuski spektakl zafundowała wszystkim Anna Dereszowska, zabierając publiczność w podróż do lat 50. Aktorka przeistoczyła się w Edith Piaf w utworze „Padam… Padam...”. Jej wykonanie zostało nagrodzone przez jurorów oklaskami na stojąco.

- To był moim zdaniem najlepszy twój występ i fantastycznie, że on ma miejsce w finale - podkreślił Bartek Kasprzykowski. - To jest naprawdę nieprawdopodobne, jak tobie - młodej, pięknej dziewczynie udało się oddać ten błysk w oku, który miesza cierpienie z ekstazą. To jest wyrazem twojego największego kunsztu. Ania jestem twoją fanką - zachwycała się Małgorzata Walewska. - Jakbym słyszała oryginalne nagranie. Stworzyłaś nową wartość - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Krzysztof Antkowiak w decydującym muzycznym starciu wybrał postać Michaela Buble i podobnie jak kanadyjski piosenkarz sięgnął po wielokrotnie coverowany klasyk „Feeling Good”. Kto z jurorów poczuł się najlepiej po jego wykonaniu?

- Bardzo dobra robota. Jestem pod dużym wrażeniem twojej drogi, jaką przeszedłeś w programie - zaznaczył Bartek Królikowski. - Dzisiejszy świat oferuje nam tej muzyki mało. Są jej substytuty, sample, jakieś takie „udawanki”. I nagle mówię, Jezus Maria, jest Antkowiak, który jest muzykiem, jest przystojny. Niech on stanie na scenie, na czele wielkiego big bandu i niech gra po wsze nuty świata - chwalił Paweł Królikowski. - Miałeś dziś prawdziwe „Feeling Good” - żartowała Katarzyna Skrzynecka. - Bardzo się cieszę, że miałam szansę cię poznać. I bardzo się cieszę, że sam się miałeś szansę poznać. Życzę ci dalszego rozwoju i mam nadzieję oglądać cię na scenach - komplementowała Małgorzata Walewska.

Po wykonaniach finałowych przyszedł czas na duety. W pierwszym wystąpili Mariusz Ostrowski i Kasia Moś jako Jermaine Jackson i Pia Zadora w przeboju lat 80. „When the Rain Begins to Fall”. Uczestnicy otrzymali nagrody specjalne: Kasia Moś - znana jako wielka miłośniczka zwierząt, odebrała z rąk Pawła Królikowskiego specjalną, brylantową obrożę. Mariusz Ostrowski natomiast otrzymał od Kasi Skrzyneckiej - w nawiązaniu do jego pracy z uczniami - koszulkę z numerem 1. - Teacher number one - podsumowała.

Drugą parę stworzyli Ola Gintrowska i Marcel Sabat. Ona jako Rihanna, a on w roli Chrisa Martina z grupy Coldplay zademonstrowali swoje umiejętności w przeboju „Princess of China”. Aktorka i wokalistka za swoje dokonania w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” uhonorowana została uroczą maskotką - pomarańczowym lisem, którego wręczył jej Bartek Kasprzykowski. Młody aktor z rąk Małgorzaty Walewskiej dostał statuetkę „like” za ciężką pracę i znakomite osiągnięcia w programie, docenione także przez publiczność. - Cieszę się, że cię poznałam. Jesteś wspaniały, rozwijaj się - powiedziała jurorka.

Emocje rosły z każdą kolejną ogłaszaną nagrodą. Najpierw publiczność dowiedziała się, że czwarte miejsce zajęła Beata Olga Kowalska, której przypadła w udziale symboliczna Żelazna Twarz. Kto zatem wskoczył na podium? Laureatką trzeciego miejsca i Brązowej Twarzy została Anna Dereszowska, a drugiego i Srebrnej Twarzy - Krzysztof Antkowiak. Wszystko było już jasne!

Ósmą edycję programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i Złotą Twarz wygrał Kacper Kuszewski! - Dla mnie ważniejsze niż rola, którą zagram, jest to z jakimi ludźmi przyjdzie mi pracować - przemawiał zwycięzca. - Uwielbiam pracować z ludźmi, którzy mają prawdziwą pasję do tego co robią i którzy są fajni. I takich tutaj spotkałem wszędzie - dodał triumfator.

Aktor swoją nagrodę, czek na 100 tysięcy złotych, przekazał na konto Fundacji Centrum Praw Kobiet, która zajmuje się walką o prawa kobiet i pomocą ofiarom przemocy domowej. Gratulujemy!

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 8, odcinek 10

Zobacz także:
Wyjątkowy duet w finale „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
„Piosenka o mojej Warszawie” przepustką do finału
Tyle punktów potrzebowali, żeby śpiewać o 100 tysięcy
Wzruszająca „Rebeka” zaczarowała wszystkich
Kasia Moś wygrała odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Krzysztof Antkowiak wyłączył bezpieczniki i... wygrał!
Kolejny sukces Anny Dereszowskiej w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Anna Dereszowska sięgnęła po pierwszy czek
„Another Brick in the Wall” na miarę zwycięstwa
Błyskotliwy Marcel Sabat wygrał jako Amanda Lear
Krzysztof Antkowiak wyśpiewał zwycięstwo
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Oni chcą być jak...

Komentarze