2017-09-23

„Another Brick in the Wall” na miarę zwycięstwa

Przemiana w Rogera Watersa przyniosła sukces Mariuszowi Ostrowskiemu. Jak aktor poradził sobie z metamorfozą w ikonę rocka? W trzecim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpili również: Stanisław Jopek, Rag’n’Bone Man, David Bowie i Tina Turner, Britney Spears, Ozzy Osbourne, Katy Perry i Robert Gawliński.

Po dwóch odcinkach show na prowadzeniu byli Krzysztof Antkowiak i Marcel Sabat. Obaj uczestnicy zgromadzili po 56 punktów. W rywalizacji o nagrodę główną, czyli 100 tysięcy złotych, do zdobycia jest ich wciąż bardzo dużo, a w stawce liczą się wszyscy artyści. - Mówiąc po piłkarsku, tabela jest płaska - stwierdził Maciej Dowbor. Różnice w klasyfikacji to zaledwie kilka punktów.

Rywalizację rozpoczął Kacper Kuszewski, który wylosował legendarną postać słynnego solisty zespołu Mazowsze - Stanisława Jopka. Aktor zaśpiewał charakterystyczną pieśń „Furman”. - Trzymaj za mnie kciuki, bo dziś lekko nie będzie - powiedział przed występem do Macieja Dowbora. - Stasieńku kochany, jakże ja cię muszę uściskać - Małgorzata Walewska aż wybiegła zza stołu jurorów po udanym wykonaniu Kacpra. - Wykorzystałeś tę szansę i jeżeli chodzi o wewnętrzną siłę tego człowieka trafiłeś w stu procentach - chwalił kolegę po fachu Bartek Kasprzykowski. - Zmierzyłeś się z legendą i zrobiłeś to szlachetnie - dodała Katarzyna Skrzynecka.

W zupełnie inne muzyczne rejony zaprosił Krzysztof Antkowiak, który pojawił się na scenie jako Rag’n’Bone Man. Hit „Human” był naprawdę trudnym zadaniem. - Fantastycznie. Nawet pilnowałeś wysunięcia szczęki, bo on tak artykułuje trochę - podsumowała Kasia Skrzynecka. - Widzę, że skóra ci na plecach pękła. Rodzi się fantastyczny twórca - zauważył Paweł Królikowski. - Moc w oczach - dodał Bartek Kasprzykowski.

Po raz pierwszy w historii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rozegrano nową konkurencję „Zaproś przyjaciela”. Beata Olga Kowalska wcieliła się w Davida Bowie, a jako Tina Turner towarzyszyła jej Olga Szomańska, dla której był to powrót do programu. - Jesteś tu tym dżentelmenem, który jak gdyby wspomaga Tinę, która jest gwiazdą, a tak naprawdę gwiazdą jesteś ty. I zrobiłaś to pięknie i z wdziękiem. Bardzo - przemówił do Olgi Paweł Królikowski. - Wspaniale to wyszło. Ruchowo i wokalnie. Jestem zachwycona! Super pomysł na duet - zaznaczyła Małgorzata Walewska. - Obroniłaś się w tym duecie - podkreśliła Katarzyna Skrzynecka.

Z legendarnym utworem „Another Brick in the Wall” zmierzył się Mariusz Ostrowski. Aktor przeistoczył się w Rogera Watersa, wokalistę i basistę Pink Floyd. Po raz pierwszy w programie wykonano utwór tej kultowej grupy. - Poczułam ten nieprzyjemny, mroczny dreszcz, dzięki twojemu wykonaniu i twojemu głosowi, który naprawdę brzmiał jak Roger Waters. Myślę, że to jeden z najlepszych twoich występów do tej pory - powiedziała Kasia Skrzynecka. - Uczta, która pozostanie w naszej pamięci. Oddałeś to, o co chodzi - zachwycał się Bartek Kasprzykowski. - Niech Pink Floyd żałuje, że nie trafili na ciebie, nagraliby lepsze wersje - wskazał Paweł Królikowski.

Ola Gintrowska przeszła transformację w Britney Spears. Zaśpiewała przebój „Womanizer”. - Wiem, że najbardziej z tego występu bałaś się ruchu. I zupełnie niepotrzebnie. Ruszałaś się świetnie. Brakuje ci bezczelności w spojrzeniu... Gdybyś miała to bezczelne spojrzenie to kolega Królikowski mógłby nie przeżyć - oceniła Małgorzata Walewska. - Seksistowskie zachowanie? To czym się mamy zachwycać? Podobają mi się kobiety! Bardzo! - oznajmił Paweł Królikowski. - Robiłaś bardzo dobrze głos Britney. Nawet artykulację z tym seksownym jęzorkiem - dostrzegła Katarzyna Skrzynecka.

Jesteś fanem Ozzy’ego Osbourne’a? Zobacz to wideo!

Ikoną rocka został Marcel Sabat, który jako Ozzy Osbourne zaprezentował balladowy „Dreamer”. - Widzę, że ty bardzo dobrze odnajdujesz się w takim mrocznym charakterze. Miałeś to w ciele, w lekkim przygarbieniu. Gratulacje i pod względem wokalnym i osobowościowym i nastrojowym. I pod każdym innym względem - biła brawo Małgorzata Walewska. - Bardzo piękny występ. Potoczyście i płynnie! - docenił Paweł Królikowski. - Fajny, zblazowany, wymęczony głos artysty - uznał Bartek Kasprzykowski.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Kasia Moś jako Katy Perry

Kasia Moś wylosowała Katy Perry oraz piosenkę „Chained to the Rhythm”. - Jesteś urodziwą, śliczną dziewczyną, utalentowaną, rozśpiewaną - podsumował Paweł Królikowski. - I śpiewającą głosem Katy Perry - wtrąciła Kasia Skrzynecka. - Nie jest łatwe odnalezienie się w tak trudnym materiale - podkreślił Bartek Kasprzykowski. - Nie ma się do czego przyczepić - wskazała Małgorzata Walewska.

Na koniec wystąpiła Anna Dereszowska, zamieniając się w Roberta Gawlińskiego. Czy przebojowa „Baśka” zyskała uznanie jurorów? - Gdyby to pan Gawliński zobaczył, byłby zadowolony, że to się tak koncertowo może jeszcze pięknie sprzedawać - ocenił Paweł Królikowski. - Mam wrażenie, że byłaś bardziej energetyczna od Gawlińskiego. Nie przekonałaś mnie - zastanawiała się Małgorzata Walewska. - Zdynamizowałaś ruch koncertowy - potwierdził Bartek Kasprzykowski.

No to sumujemy i... wszystko jasne! Zwycięzcą trzeciego odcinka został Mariusz Ostrowski, który zgromadził rekordowe 65 punktów. Czek na 10 tysięcy złotych artysta przekazał ciężko chorej Ani Mrówczyńskiej, podopiecznej fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Za tydzień wystąpią: Taylor Swift, Marek Gwiazdowski (MIG), Rick Astley, Kasia Stankiewicz (Varius Manx), Maciej Maleńczuk, Dionne Warwick, Missy Elliott oraz Meghan Trainor.

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 8, odcinek 3

Zobacz galerię zdjęć: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 8, odcinek 3

Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:15 na antenie Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Błyskotliwy Marcel Sabat wygrał jako Amanda Lear
Kasia Moś ratuje bezbronne zwierzęta przed śmiercią
Anna Dereszowska zdradza sekret swojej świetnej figury
Krzysztof Antkowiak wyśpiewał zwycięstwo
Nowe konkurencje w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Oni chcą być jak...