2017-02-14

On nie śpi w nocy, a ona nie ma z tym problemu

Janusz Panasewicz i Elżbieta Zapendowska zupełnie inaczej czują się w roli jurora. Najlepsza specjalistka od emisji głosu w Polsce jest jedyną, która brała udział także w poprzednich edycjach. Nowym jurorem jest natomiast wokalista Lady Pank. Jakie emocje towarzyszą im podczas podejmowania decyzji?

Dla Elżbiety Zapendowskiej ocenianie ludzi to „chleb powszedni” i jej codzienna praca, więc zupełnie jej to nie stresuje. - Oceniam innych od wielu lat. Przed kamerą i bez. To jest już dla mnie „chleb powszedni”, to jest zawód. Ja kamery nie widzę. Oprócz tego, że w ogóle słabo widzę, to kamery tym bardziej i mnie kamera ani nie przeszkadza, ani nie pomaga. To jest dla mnie normalna rzeczywistość oceniać ludzi - opowiada Elżbieta Zapendowska.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku debiutującego w roli jurora Janusza Panasewicza. - Ocenianie innych jest bardzo trudne. Ja w ogóle nie lubię oceniać innych - wskazuje. - Jak siedzę w domu, to sobie kogoś oceniam, że ten tak, a ten tak, ale robię to tylko dla siebie. Publicznie nie chce mi się oceniać ludzi… - zdradził.

Skąd więc decyzja o wzięciu udziału w programie? - Chciałem tego spróbować, jak to jest być jurorem i zdecydowałem się na to z premedytacją! To jest inne doświadczenie niż do tej pory. Wydaje mi się, że niełatwe przez to, że patrzysz na tych ludzi i jest mi czasami żal, że oni poświęcają swój czas, przyjeżdżają z daleka i po prostu musisz im powiedzieć „nie”, choć lepiej byłoby pewnie nic nie mówić - podkreśla Janusz Panasewicz. Zdarzało mu się, że kładł się spać i znów analizował prezentacje niektórych uczestników. Była taka sytuacja, że powiedział „nie”, a potem doszedł do wniosku, że jednak podjąłby inną decyzję, ale już nie można tego zmienić…

Idol” od 15 lutego w każdą środę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Ewa Farna rozpłakała się w pierwszym odcinku!
Maciej Rock: To będzie piękna edycja „Idola”
Dramatyczny apel jurorów „Idola”: Nie róbcie tego!
Wiemy w kim kocha się Elżbieta Zapendowska
Ewa Farna: Moją ulubioną gwiazdą z „Idola” jest…
Trwa odliczanie do powrotu muzycznego show
Co o kandydatach na „Idola” sądzą jurorzy?
Studniówka jurorów „Idola”. Co wtedy robili?
„Idol” powraca! Kultowy program już od 15 lutego!
Janusz Panasewicz: Idol musi mieć osobowość