2016-11-06

„Rodzina, ach rodzina” na wesoło i z uśmiechem

0

W dziesiątym odcinku „Kabaretu na Żywo”, ostatniego w pierwszym sezonie, żartowano z podstawowej komórki społecznej. Gospodarz programu Kabaret Koń Polski oraz wyjątkowi goście sprawdzili czy z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu?

Program rozpoczął się śpiewająco i od razu było jasne, że będzie do śmiechu i do łez, jak to „U cioci na imieninach”. Muzyczny wstęp z serialową „Wojną domową” i przebojem Kabaretu Starszych Panów „Rodzina, rodzina” idealnie wprowadził publiczność w temat odcinka.

Kto najlepiej wie, jak to jest w rodzinie? Marian i Hela! Tym bardziej, że pomyśleli o... jej powiększeniu i rozmawiali o prokreacji. - Przy naszych dochodach to już na pierwsze dziecko dostalibyśmy pięćset złotych - zasugerował Marian. Szybko jednak uznali, że lepiej powalczyć w następnych wyborach o fotel premiera, a potem obiecać wszystkim rodzinom po tysiąc złotych!

Ewa Błachnio i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju w małżeńskim skeczu oglądali rodzinny album. Wzięło ich na wspomnienia i rozgrzebywanie starych ran. - Ale Ty byłeś szczuplutki - powiedziała ona wskazując pamiątkową fotkę przy ołtarzu. - Teraz to bym tam w ogóle nie lazł - zripostował on.

Potem na scenie pojawili się rodowici Ślązacy, czyli Kabaret Rak. Postanowili zrobić porządek z oświatą, wygasić gimnazja, studia, a nawet przedszkola, które wywołują najgorsze instynkty. Rasizm w „Murzynku Bambo”, segregacja rasowa, alkoholizm w „Stary niedźwiedź mocno śpi” i narkotyki w „Siała baba mak”.

Kabaret K2 wszedł na temat zdrowego żywienia i rygorystycznej diety w skeczu o zamawianiu jedzenia przez telefon, a na deser niespodzianka, czyli... Ich dwoje. Waldemar Sierański z Kabaretu Koń Polski jako „gwiazda powstała w wyniku klonowania” wystąpił w duecie z Michałem Wiśniewskim! Zaśpiewali utwór pod nieco innym od oryginału tytułem „A wszystko to... bo Cię nie kocham”.

Drugą część programu rozpoczął Kabaret Zachodni, laureaci tegorocznej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”. Okazało się, że mają dzieci, więc chcieli się tym pochwalić. Jak się kończy wypożyczenie niemowlaka na podryw?

Kolejny gość miał specjalne wejście: „Oto mistrz dowcipu, Marcin Daniec”. Nie zabrakło nawiązań politycznych, ale główny wątek potoczył się jak piłka wokół reprezentacji Polski. Skąd nasi piłkarze wzięli natchnienie w ostatnich meczach? - Trzymajcie kciuki jedenastego, w świętego Marcina! - zaprosił do kibicowania.

Na koniec okazało się, że Kabaret Rak goni za modą, Kabaret Chyba nagrywa dwuznaczne filmiki i ma szybkie rączki, a Ewa Błachnio szuka męża. Co na to muzyczna gwiazda wieczoru Michał Wiśniewski?

Kabaret na Żywo” w każdą niedzielę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Kabaret na Żywo” tym razem trafił na wieś
„Oby dwoje chciało naraz” w „Kabarecie na żywo”
„Wszystkie dzieci nasze są” w „Kabarecie na Żywo”
Policja i wojsko na wesoło, bo „Za mundurem panny sznurem”
„Polak potrafi” w czwartym odcinku „Kabaretu na Żywo”
Zaskakujący występ Michała Szpaka w kabarecie

Komentarze