O firmie

Historia

POLSAT to pierwsza niezależna stacja telewizyjna w Polsce wchodząca w skład grupy medialnej Cyfrowy Polsat. Obecnie jest jedną z największych, najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek medialnych w Polsce. Najmocniejszymi filarami stacji są: doskonała rozrywka, pasjonujące kino, rzetelna i szybka informacja oraz emocjonujący sport. Oferta programowa budowana jest głównie w oparciu o własne marki serialowe połączone z bogatym portfolio filmów fabularnych, seriali zagranicznych i doskonałej rozrywki na światowym poziomie.


Telewizja Polsat intensywnie inwestuje w rozwój kanałów tematycznych. Obecnie stacja posiada w ofercie następujące kanały (w tym dziesięć w jakości HD): Polsat, Polsat HD, Polsat 2, Polsat 2 HD, Polsat 1, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat News, Polsat News HD, Polsat News 2, Polsat Play, Polsat Play

HD, Polsat Cafe, Polsat Cafe HD, Polsat Film, Polsat Film HD, Polsat Jim Jam, Polsat Crime & Investigation, Polsat Food, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, Muzo TV, Disco Polo Music, Polsat Romans, TV6, TV4 i TV4 HD.


Telewizja POLSAT rozpoczęła nadawanie 5 grudnia 1992 roku i w ciągu kilkunastu lat funkcjonowania zdobyła miliony widzów i zapewniła sobie mocną pozycję na polskim rynku medialnym. Polsat jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek w Polsce. Decyduje o tym atrakcyjna oferta programowa, która dociera do ponad 90 proc. gospodarstw domowych.


Polsat HD to możliwość oglądania Polsatu w standardzie High Definition. Kanał oficjalnie wystartował 1 września 2009 roku.

25 lat Telewizji Polsat to:
Paszporty Klubu Polsatu – największa akcja promocyjna

We wrześniu 1996 roku wystartowała najbardziej spektakularna akcja promocyjna dla widzów w historii polskiej telewizji - "Klub Polsatu". "Paszporty Klubu Polsatu", które umożliwiały wygranie cennych nagród, trafiły wtedy do 13 milionów gospodarstw domowych. Tym samym Telewizja POLSAT stworzyła największy program lojalnościowy - rozpoczęła grę, w którą zaangażowała się cała Polska. W krótkim czasie "Klub Polsatu" stał się najpopularniejszą zabawą telewizyjną w Polsce a stacja powtórzyła go jeszcze dwukrotnie.

Polsat jako pierwszy inwestuje w technologię HD

W 2007 roku Polsat zakupił trzy wozy transmisyjne HD, wyprodukowane na specjalne zamówienie przez firmę Sony, największego światowego producenta profesjonalnego sprzętu. Obecnie stacja buduje bibliotekę HD najważniejszych wydarzeń sportowych, seriali i programów. W HD zrealizowano już m.in. rozgrywki Ligi Światowej w Siatkówce Mężczyzn, Grand Prix w Siatkówce Kobiet, seriale "Ekipa", "Tylko miłość" czy programy "Dzień Kangura" i "Nasze Dzieci". W 2008 roku w HD zrealizowane zostały m.in.: JS Cup w Tenisie Ziemnym Kobiet, Liga Mistrzów w Siatkówce, a także sztandarowa letnia impreza rozrywkowa Polsatu – Sopot TOPtrendy Festiwal.

Teleturniej, który pobił "Wiadomości" w TVP

Jesienią 1997 roku na antenę Polsatu wchodzi jeden z największych hitów w 18-letniej historii stacji - teleturniej "Idź na całość" prowadzony przez Zygmunta Chajzera. Niespełna miesiąc po debiucie program zdeklasował pod względem oglądalności konkurencję, bijąc także "Wiadomości" w TVP1 (stało się to 5 października 1997 roku - w grupie 16-49, i 2 listopada - w grupie 4+, kiedy widownia programu wyniosła 9 mln 267 tys. widzów dając mu 65% udziału w rynku). Hitem okazał się także teleturniej "Życiowa szansa" z Krzysztofem Ibiszem w roli prowadzącego. Systematycznie zwiększająca się widownia programu sięgnęła w grudniu 2000 roku 6,6 mln.

Polsat Sport i Polsat Sport Extra – najlepsze sportowe kanały tematyczne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, Polsat stworzył dwa kanały sportowe: Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Kanały te dostępne są za pośrednictwem dekoderów Cyfrowego Polsatu i ponad 1,7 mln gniazd sieci telewizji kablowych w całym kraju. Polsat Sport produkuje rocznie ponad 500 transmisji z różnych stadionów i dyscyplin sportowych. Początkowo na antenie kanału dominowała piłka nożna. Z czasem jednak coraz więcej miejsca antenowego zaczęły zajmować także inne dyscypliny, takie jak koszykówka, siatkówka, żużel czy tenis.

Fundacja POLSAT – pierwsza fundacja założona przez telewizję

Telewizja POLSAT jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce zaangażowała się w działalność charytatywną. Powołana w 1996 roku Fundacja POLSAT angażuje się w pomoc dzieciom dotkniętym chorobą i jest obecnie jedną z największych organizacji pozarządowych działających w Polsce. Motto Fundacji brzmi: „Wystarczy chcieć”. Dziś Fundacja POLSAT znana jest powszechnie z corocznych ogólnopolskich projektów – „Podziel się Posiłkiem”, „Podaruj dzieciom słońce”, Rodzina - Dom Budowany Miością, „Prosto do Europy” oraz kampanii "Wystraczy chcieć". Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 27 297 małych pacjentów i wsparła finansowo 1185 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 210 748 999,24 złotych. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

Pierwszy talk show – właśnie w Polsacie

Najtrudniejsze, często kontrowersyjne tematy poruszane były w pierwszym talk show w polskiej telewizji komercyjnej – "Na każdy temat". Program, który wystartował w Polsacie w październiku 1993 roku, prowadzony początkowo był przez Andrzeja Wojciechowskiego, legendarną już postać polskiego dziennikarstwa, a następnie przez Mariusza Szczygła. W charakterystycznej scenerii dachu polsatowskiego wieżowca, który jeszcze wtedy nie istniał, występowali zarówno przedstawiciele świata kultury (np. Elżbieta Penderecka) czy muzyki (np. Kora), jak i drag quinn lub prostytutki. Mimo późnej pory nadawania talk show przyciągał przed telewizory ponad półtoramilionową widownię, zapewniając stacji udziały średnio na poziomie 30% rynku. Rekordowy odcinek z 1 czerwca 1997 osiągnął 50 % udziałów w rynku. "Na każdy temat".

Rada nadzorcza
Zygmunt Solorz

Zygmunt Solorz

Przewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Tobias Solorz

Tobias Solorz

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Józef Birka

Józef Birka

Członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Mirosław Błaszczyk

Mirosław Błaszczyk

Członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Aleksander Myszka

Aleksander Myszka

Członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Maciej Stec

Maciej Stec

Członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Tomasz Szeląg

Tomasz Szeląg

Członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Piotr Żak

Piotr Żak

Członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Zarząd
Stanisław Janowski

Stanisław Janowski

Prezes Zarządu

Nina Terentiew

Nina Terentiew

Członek Zarządu, Dyrektor Programowy

Piotr Fajks

Piotr Fajks

Członek Zarządu

Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska

Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska

Członek Zarządu

Adam Nowe

Adam Nowe

Członek Zarządu

Janusz Pliszka

Janusz Pliszka

Członek Zarządu

© Polsat 2019