Być elastycznym
Adrian Wyjadłowski przyjechał do studia Polsatu z Zagłębia Dąbrowskiego. To dyplomowany politolog, który pracuje jednak poza wyuczonym zawodem. W teleturnieju musiał czasami mierzyć się z pytaniami z dziedzin, które nie do końca go interesowały. Ale czego nie robi się w drodze do miliona.
Polska reprezentacja zagrała dwukrotnie z tym samym rywalem na jednym mundialu:
A - w 1938 r.
B - w 1974 r.
C - w 1982 r.
D - w 2022 r.
Uczestnik od razu przyznał, że zna kogoś, kto odpowiedziałby bez zawahania. Sam jednak nie miał takiej pewności, dlatego musiał się solidnie zastanowić. Co z tego wyszło?
Pan Adrian nie miał już żadnego koła ratunkowego, dlatego przy pytaniu za 125 tysięcy złotych mógł liczyć tylko na siebie. Ostatecznie stwierdził, że wystarczy mu to, co ma. Ale, jak się okazało, gdyby strzelał, trafiłby w środek tarczy! Prawidłowa odpowiedź to mundial w 1982 roku. Wówczas Polska grała dwa razy z Włochami, późniejszymi mistrzami świata.
„Milionerzy” - odcinek 39:
„Milionerzy” od poniedziałku do czwartku o godz. 19:55 w Polsacie.