2024-07-06

Miss Supranational 2024: Oto najpiękniejsza kobieta świata!

Tytuł w prestiżowym międzynarodowym konkursie, w którym rywalizowało 68 kobiet z całego świata, przyznano podczas uroczystej gali na Festiwalu Piękna w Nowym Sączu. Koronę założyła Harashta Haifa Zahra z Indonezji. Polskę w wyborach Miss Supranational 2024 reprezentowała Angelika Jurkowianiec.

Dla kogo korona?

O tytuł Miss Supranational 2024 rywalizowało łącznie sześćdziesiąt osiem kandydatek z całego świata. Wśród nich znalazła się reprezentantka Polski, którą była Angelika Jurkowianiec. Na początku gali każda z miss miała okazję przywitać się z publicznością i krótko przedstawić.

Panel ekspertów

Gospodarzami wieczoru byli Katarzyna Kołeczek, Nico Panagio i Aleksander Sikora. W panelu ekspertów zasiedli Ewa Wachowicz (Miss Polonia 1992 i prowadząca program „ Ewa gotuje” w Telewizji Polsat), Katarzyna Jonaczyk (trzykrotna Last Woman Standing w Ninja Warrior Polska oraz mistrzyni świata w biegach przeszkodowych OCR), Nguyen Huynh Kim Duyen (II Wicemiss Supranational 2022), Edyta Folwarska (autorka powieści dla kobiet i dziennikarka), Robert Czepiel (oficjalny jubiler Miss Supranational), Daria Marx (piosenkarka), Ivan Alvarez (Mister Supranational 2023), Andrea Aguilera (Miss Supranational 2023), Fezile Mkhize (Mister Supranational 2024) i Gerhard Parzutka von Lipiński (założyciel i dyrektor generalny organizacji Miss Supranational).

„Lolita” podniosła temperaturę

W międzyczasie, kiedy publiczność miała okazję poznać kandydatki, na scenie pojawiła się muzyczna gwiazda gali Miss Supranational 2024 - Alizee. Francuska piosenkarka przypomniała swój największy przebój „Moi... Lolita”, który odniósł sukces w wielu krajach, między innymi w Polsce.

W narodowych strojach

Kandydatki do korony prezentowały się w kreacjach zawierających elementy nawiązujące do kultury i historii reprezentowanego kraju. Było bardzo kolorowo i różnorodnie. Reprezentantka Polski Angelika Jurkowianiec pojawiła się w efektownej biało-czerwonej sukni.

Pierwszy werdykt

Nadszedł czas na pierwsze rozstrzygnięcia. Na scenie, po efektowym pokazie, pojawiły się wszystkie kandydatki. Sposród nich, panel ekspertów wybrał TOP 25, chociaż pierwotnie miało zostać ogłoszone TOP 24. Okazało się jednak, że w przypadku dwóch kandydatek głosy rozłożyły się po równo. Angelika Jurkowianiec pożegnała się z konkursem na tym etapie.

Więcej muzyki

W oczekiwaniu na kolejny pokaz, czas na muzykę. Najpierw na scenie pojawiła się Alizee, która zaśpiewała wielki przebój Madonny „La Isla Bonita”. Chwilę później Mateusz Ziółko wykonał utwór „Lose Control” Teddy'ego Swimsa.

W strojach kąpielowych

Kandydatki do tytułu Miss Supranational 2024 ponownie zawładnęły sceną, prezentując się tym razem w strojach kąpielowych. To zdecydowanie najgorętszy pokaz całego wieczoru!

Coraz bliżej korony

Czas na kolejne eliminacje. Na scenie pojawiło się 25 kandydatek w białych strojach. Panel ekspertów wskazał dwanaście, które nadal mogły liczyć na koronę Miss Supranational 2024. Prowadzący poprosili każdą z nich o odpowiedź na pytanie.

W strojach wieczorowych

Dwanaście kandydatek zaprezentowało się w sukniach wieczorowych. Klasa, szyk, elegancja - tak można podsumować całość. Pokazowi towarzyszył występ Mateusza Ziółko, który zaśpiewał piosenkę Johna Legenda „All of Me”.

Najlepsza piątka

Czas pędził nieubłaganie, co oznaczało kolejne eliminacje. Tym razem poznaliśmy TOP 5. W tym gronie znalazły się Miss z Brazylii, Curacao, Czech, Indonezji i Stanów Zjednoczonych. Panie miały ponownie okazję zmierzyć się z pytaniem, tym razem o to, jaką wiadomość wysłałyby do siebie z dzieciństwa.

Wielki finał

Na scenie Amfiteatru Parku Strzeleckiego zgromadziły się się wszystkie uczestniczki gali finałowej Miss Supranational. Od strony muzycznej towarzyszyła im Daria Marx, śpiewając piosenkę „Skyscraper” Demi Lovato. Zanim poznaliśmy odpowiedź na najważniejsze pytanie tego wieczoru, nadszedł czas na przyznanie tytułów kontynentalnych: Afryka - Bryoni Govender (Republika Południowej Afryki), Ameryka - Andrea Saenz (Meksyk), Azja i Oceania - Alethea Ambrosio (Filipiny), Karaiby - Fiorella Medina (Portoryko), Europa - Victoria Larsen (Dania). Chwilę później wszystko stało się jasne!

Wyniki konkursu Miss Supranational 2024

IV Wicemiss: Chanelle de Lau (Curacao)
III Wicemiss: Isadora Murta (Brazylia)
II Wicemiss: Justyna Zednikova (Czechy)
I Wicemiss: Jenna Dykstra (Stany Zjednoczone)
Miss Supranational 2024: Harashta Haifa Zahra (Indonezja)

Festiwal Piękna 2024 został zorganizowany i zrealizowany przez Nową Scenę. Producentem wydarzenia była Telewizja Polsat, Partnerem Głównym - Województwo Małopolskie, Gospodarzem - Nowy Sącz.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat