2024-06-25

„Siły Specjalne Polska”: Takiego programu jeszcze nie było!

Już tej jesieni będziemy świadkami ekstremalnego projektu, w którym grupa śmiałków udowodni, że można przesunąć granice własnej wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Ich mentorzy, którymi są najwybitniejsi byli żołnierze jednostek specjalnych, pomogą im osiągnąć szczyt ich możliwości. „Siły Specjalne Polska” od września w Polsacie.

18 rekrutów kontra najtrudniejszy test na świecie

W wyjątkowej scenerii Dolnego Śląska, który zachwyca nie tylko pięknymi plenerami, ale także przyciąga niebezpiecznymi dzikimi miejscami, spotkają się ci, dla których w życiu najważniejsza jest adrenalina. W spektakularnych miejscach zmierzą się z najtrudniejszym testem świata - opartym na selekcji do sił specjalnych. Stare kopalnie, opuszczone magazyny, malowniczo położone mosty, a także mroczne podziemia staną się świadkami przełamywania ludzkich granic.

Osiemnastu wybranych rekrutów, pod przywództwem czterech byłych członków elitarnych jednostek, zostanie poddanych zadaniom, opartym na prawdziwych treningach sił specjalnych. Dotrą do swoich najgłębszych lęków, a także wykażą się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną. Dosięgną limitów ludzkiej psychiki i przekroczą własne granice wytrzymałości. A to wszystko po to, by stanąć twarzą w twarz ze swoim prawdziwym „ja”.

W tym programie nie ma eliminacji

Każdy z rekrutów rozpocznie ten ekstremalnie trudny kurs, wnosząc do niego własny bagaż życiowych doświadczeń, naładowany piekielnie ciężkimi historiami. Czy ten program pomoże im zrzucić nadmiar kilogramów i zwyciężyć z samym sobą?

W tym programie nie będzie eliminacji. To uczestnicy zdecydują, gdzie jest granica ich wytrzymałości i kiedy zechcą zakończyć rywalizację. Dzięki temu w programie nic nie będzie pewne, oprócz emocji. Tych na pewno nie zabraknie...

„Siły Specjalne Polska” oparty jest na licencji Banijay Group „SAS: Who Dares Win”. Do tej pory program emitowany był m.in. w Australii. Wielkiej Brytanii, Daniii, Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie cieszył się ogromnym uznaniem i popularnością.

Kim są instruktorzy?

Mentorami rekrutów będą instruktorzy z czterech różnych jednostek wojsk specjalnych: Wojciech „Zachar” Zacharków, Marek „Włóczykij” Stan, Piotr „Gniady” Hajkowski i Piotr „Soyers” Soyka.

Wojciech „Zachar” Zacharków - Szef instruktorów

Były oficer Jednostki Wojskowej AGAT. Uczestnik misji bojowych w Iraku, Czadzie i Afganistanie. Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz wyróżniony prestiżową nagrodą Polski Zbrojnej - BUZDYGAN. Były kierownik selekcji do JW Agat. Odpowiedzialny za szkolenia specjalistyczne - strzeleckie, wysokościowe, kursy przetrwania, śmigłowcowe, szkolił kadry instruktorskie w narciarstwie i wspinaczce.

Marek „Włóczykij” Stan

Były operator Jednostki Wojskowej GROM. Dowódca sekcji w zespole bojowym, uczestnik misji kontyngentu bojowego w Afganistanie. Ukończone specjalistyczne szkolenia strzeleckie, wysokogórskie, spadochronowe, oraz szkolenie SERE poziomu C. Po zakończeniu służby w Jednostce na stałe zamieszkał w Bieszczadach. Od początku „drugiego życia” poza Gromem stara się edukować świat w temacie weteranów.

Piotr „Gniady” Hajkowski

Były operator Jednostki Wojskowej FORMOZA. Szesnaście lat służby w jednostkach specjalnych. Ma na koncie wiele misji zagranicznych, które odbywał głównie w rejonie Zatoki Perskiej i Afganistanie. Od 2014 roku prywatny kontraktor w Libii, Libanie, Syrii i Ukrainie. Mistrz Polski w nurkowaniu na azymut. Zapoczątkował i prowadził selekcję „Formozy” - prestiżowej jednostki wojskowej płetwonurków bojowych, będącej pododdziałem Wojsk Specjalnych.

Piotr „Soyers” Soyka

Były operator Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW, w której służył ponad 21 lat. Odbył dziesięć misji bojowych w Afganistanie. Wziął udział w ponad 200 operacjach specjalnych najwyższego ryzyka. Skoczek spadochronowy, płetwonurek bojowy, instruktor strzelania oraz taktyki. Za swoją służbę wielokrotnie odznaczany, m.in. wyróżniony prestiżową nagrodą Polski Zbrojnej - BUZDYGAN oraz Krzyżem Wojskowym z Mieczami.

„Siły Specjalne Polska” jesienią 2024 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat