2024-06-21

„Lepsza Polska” przyciągnęła milionową widownię

Dorota Gawryluk podsumowała pierwszy sezon swojego autorskiego programu. - Obiecałam państwu konkrety. I że zajmiemy się tym, co najważniejsze. To się udało - powiedziała dziennikarka. „Lepsza Polska” emitowana jest od marca 2024 roku na antenach Polsatu, Polsatu News i Wydarzeń 24.

Oglądalność „Lepszej Polski”

Sezon, liczący czternaście odcinków, gromadził średnio milionową widownię. Największą popularnością cieszył się odcinek wyemitowany 21 marca b.r., dotyczący Zielonego Ładu. Oglądało go 1,25 mln widzów, co przełożyło się na przeszło 10% udziału w rynku.

Dorota Gawryluk zapraszała gości nie tylko do studia Polsatu przy ul. Łubinowej w Warszawie. Odwiedziła też strefę przygraniczną - w dniu uruchomienia przez rząd strefy buforowej na granicy polsko-białoruskiej prowadziła program z Białowieży.

Jeden stół, różne poglądy

Zgodnie z zapowiedzią autorki „Lepszej Polski”, o najważniejszych dla widzów sprawach przy jednym stole dyskutowali goście reprezentujący różne poglądy. Wśród nich przedstawiciele władzy centralnej, samorządowej, działacze społeczni, eksperci, a także przedstawiciele służb - w tym Wojska Polskiego i Straży Granicznej.

- Było gorąco, było dynamicznie, ale zamiast kłótni była merytoryczna rozmowa i szukanie rozwiązań - powiedziała Dorota Gawryluk.

Najwięcej miejsca w zakończonym już sezonie „Lepszej Polski” poświęcono tematyce obronności. Istotnym wątkiem były wielkie inwestycje, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, a także wyzwania i zagrożenia dla rozwoju (demografia, Zielony Ład).

- Jesteśmy po to, by patrzeć politykom na ręce, zadawać im trudne pytania i rozliczać z obietnic. Będziemy w tym konsekwentni - zauważyła Dorota Gawryluk.

Sylwetka Doroty Gawryluk

Dorota Gawryluk jest publicystką i menedżerem mediów. To jedna z najbardziej znanych osobowości polskiego rynku telewizyjnego. Od marca 2024 r. prowadzi autorski program publicystyczny „Lepsza Polska”, jest także prowadzącą głównego wydania „Wydarzeń” w Telewizji Polsat. W latach 2016-2023 była dyrektorem pionu informacji i publicystki Polsatu i szefową „Wydarzeń”. Z Telewizją Polsat związana od drugiej połowy lat 90., z krótką przerwą: w latach 2004-2007 w Telewizji Polskiej prowadziła „Wiadomości TVP”.

W trakcie swojej kariery pełniła różne funkcje dziennikarskie - była reporterem, redaktorem, a także gospodarzem programów informacyjnych i publicystycznych. Prowadziła audycje w Polskim Radio i radio TOK FM, pisała felietony do gazet i czasopism.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat