2024-06-10

Festiwal Piękna 2024 na żywo w Polsacie od 4 do 6 lipca

Trzy dni pełne uroku i wrażeń po raz czwarty prosto z Nowego Sącza. Widzowie poznają dwie najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejszego mężczyznę. W sądeckim Amfiteatrze Parku Strzeleckiego wybory najprzystojniejszego mężczyzny na świecie Mister Supranational 2024 (w czwartek 4 lipca od godz. 20:00), następnie gala jubileuszowa 35 lat Miss Polski z finałem Miss Polski 2024 (na żywo w piątek 5 lipca od godz. 20:00) oraz konkurs Miss Supranational 2024 z udziałem kandydatki z Polski (w sobotę 6 lipca od godz. 20:00). Festiwal Piękna 2024 tylko w Polsacie!

Mister Supranational 2024

W czwartek 4 lipca po raz ósmy finał międzynarodowego konkursu dla mężczyzn. Czterdziestu fantastycznych kandydatów z każdego zakątka globu w boju o tytuł najprzystojniejszego na Ziemi. Polskę reprezentuje Patryk Karbowski, zdobywca tytułu Mister Polski 2024. Gospodarzami wieczoru będą - aktorka, która ostatnio pojawiła się w fabule „97 minut”, u boku Aleca Baldwina - Katarzyna Kołeczek i południowoafrykański prezenter telewizyjny i aktor Nico Panagio. Natomiast rozmowy z kandydatami na tzw. backstage’u przeprowadzi dziennikarz i prezenter telewizyjny Aleksander Sikora.

O muzyczną atmosferę na gali zadbają: Blanka ze swoimi największymi przebojami, Gromee i Sara Chmiel oraz niezwykle żywiołowa Kapela Ciupaga i Gromee oraz Jan Majewski w repertuarze Harry'ego Stylesa. Wśród jurorów konkursu między innymi obecny Mister Supranational Iván Álvarez Guedes. Międzynarodowy konkurs dla mężczyzn reżyseruje Michał Bandurski, natomiast choreografię przygotowuje Tomasz Barański.

Ten wieczór będzie pełen skomplikowanych choreografii i nowoczesnej muzyki a w pokazach najprzystojniejszych mężczyzn z całego świata będą wykorzystane nowe technologie, na czele z AI. W zeszłym roku tytuł najpiękniejszego mężczyzny zdobył Iván Álvarez Guedes z Hiszpanii. Kto wygra w tym roku? Odpowiedź 4 lipca od godz. 20:00 podczas gali Mister Supranational 2024 w Polsacie!

Miss Polski 2024

W rywalizacji o koronę najpiękniejszej Polki podczas jubileuszowej gali trzydzieści dwie finalistki. Każde województwo reprezentują dwie kandydatki, z których podczas gali finałowej zostanie wybrana jedna. W tym roku konkurs Miss Polski obchodzi swoje 35-lecie. Przyświeca mu hasło „Historia i nowoczesność. Mądra kobiecość w parze z prezencją”. Po raz pierwszy wszystkie kandydatki będą miały szansę zaprezentować się w wizytówkach wideo zrealizowanych w jednym z najnowocześniejszych wirtualnym studio telewizyjnym. Natomiast na scenie zaprezentują w pięknie zaaranżowanych pokazach modowych, między innymi w sukniach ślubnych i wieczorowych z kolekcji Izabeli Janachowskiej.

Pokazom po raz pierwszy będzie towarzyszyła muzyka na żywo, usłyszymy największe hity z minionego 35-lecia, m.in. Michaela Jacksona, Céline Dion, Madonny, Stinga, Pavarottiego, Barbry Streisand. W roli prowadzących galę również dziewczyny z rodziny Miss Polski: Agnieszka Hyży i Ilona Krawczyńska. Będą im towarzyszyć najmłodsi polscy prezenterzy - Krzysztof Ibisz i Aleksander Sikora. Publiczność zgromadzona w sądeckim amfiteatrze i widzowie zebrani przed telewizorami posłuchają koncertów Margaret i Kamila Bednarka.

Gośćmi specjalnymi jubileuszowej edycji konkursu Miss Polski będą piękne laureatki, które dumnie nosiły koronę Miss Polski na przestrzeni trzydziestu pięciu lat. Odbędzie się specjalny pokaz urodzinowy z udziałem Miss z lat 1990-2023 oraz finalistek Miss Polski 2024. Na scenę wyjdzie około pięćdziesięciu kobiet! Do pokazu zaśpiewają dziewczyny z rodziny Miss Polski: Julia Marcinkowska, Katarzyna Kwaśny i Monika Lewczuk.

W jury konkursu zasiądą między innymi: ślubna ekspertka i kreatorka stylu Izabela Janachowska, najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni Ewa Wachowicz oraz Angelika Jurkowianic - Miss Polski 2023. Reżyserem gali finałowej Miss Polski 2024 jest Joanna Majorkiewicz, z kolei za choreografię odpowiada Anna Bubnowska. Finalistki Miss Polski 2024 oprócz korony i tytułu, powalczą także o nagrody o łącznej wartości 250 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie. Komu koronę przekaże Angelika Jurkowianiec z Namysłowa? Zapraszamy w piątek 5 lipca od godz. 20:00 na galę Miss Polski 2024 w Polsacie!

Miss Supranational 2024

Na finisz Festiwalu Piękna ponad siedemdziesiąt olśniewających dziewczyn z całego świata podczas 15. edycji jednego z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności. Polskę reprezentuje Angelika Jurkowianiec - Miss Polski 2023. Pokaz sukien narodowych najpiękniejszych kobiet z całego świata - jak zawsze zachwyci przepięknymi stylizacjami, charakterystycznymi dla każdego kraju. Finalistki z Top 5 usłyszą pytanie: - Co byś doradziła małej sobie? Dlatego dziewczyny będą musiały cofnąć się w czasie, na pewno będzie to moment wzruszający i pełen sentymentu.

Galę poprowadzi międzynarodowy duet - Katarzyna Kołeczek i Nico Panagio. Wyborom najpiękniejszej kobiety świata będą towarzyszyły występy wspaniałych artystów. Porywającą oprawę muzyczną stworzą: słynna francuska piosenkarka Alizée, znana m.in. z przebojów „Moi... Lolita” oraz polscy artyści - Mateusz Ziółko i Daria Marx.

W jury konkursu między innymi obecna Miss Supranational Andrea Aguilera. Za reżyserię gali Miss Supranational odpowiada Grzegorz Krawiec, a choreografię przygotuje Maciej Zakliczyński. Kto otrzyma koronę Miss Supranational 2024 z rąk Andrei Aguilery z Ekwadoru? Wszystko rozstrzygnie się w sobotę 6 lipca od godz. 20:00 podczas gali Miss Supranational 2024 w Polsacie!

Organizatorzy i partnerzy

Festiwal Piękna 2024 organizowany i realizowany jest przez Nową Scenę, a producentem jest Telewizja Polsat. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a Gospodarzem Miasto Nowy Sącz.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat