2024-06-09

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Będziemy za nią tęsknić

Jedna z bohaterek serialu „Świat według Kiepskich” odeszła w wieku 58 lat. Marzena Kipiel Sztuka, aktorka filmowa i teatralna zmarła w niedzielę 9 czerwca. Zapamiętamy ją jako wszechstronną i niezwykle utalentowaną artystkę.

Marzena Kipiel-Sztuka od końca lat 80. była związana z teatrem. Przez ponad dekadę występowała w Teatrze Dramatycznym w rodzinnej Legnicy. W latach 1999-2022 występowała serialu „Świat według Kiepskich”, gdzie kreowała niezapomnianą postać Halinki Kiepskiej. Ta rola przyniosła jej ogólnopolską popularność. Gościnnie pojawiała się w takich produkcjach jak „Fala Zbrodni”, „Pierwsza miłość”, czy „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. W 2007 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu „Jak oni śpiewają”. Koncertowała z autorskim repertuarem pod nazwą „Życie nie jest kiepskie”.

Aktorka przez wiele lat wspierała akcje charytatywne organizowane w Legnicy przez między innymi przez tamtejszą policję. Za swoją działalność charytatywną otrzymała Krzyż Niepodległości z Gwiazdą klasy I za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów

Wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki przekazała inna aktorka obsady serialu „Świat według Kiepskich”, Renata Pałys. W październiku 2020 roku w wieku 59 lat odszedł wcielający się w rolę Arnolda Boczka Dariusz Gnatowski, a styczniu 2021 roku w wieku 88 lat zmarł Ryszard Kotys, serialowy Marian Paździoch.