2024-06-07

Momenty, które przeszły do historii „Tańca z Gwiazdami”

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” towarzyszy widzom Polsatu od wiosny 2014 roku. W tym czasie fani najpopularniejszego tanecznego show w Polsce poznali znane osobistości z zupełnie innej strony. Poza rywalizacją na parkiecie nie zabrakło również wzruszających i poruszających chwil. Czy kolejna edycja show przyniesie jeszcze więcej emocji?

Pierwsza edycja w Polsacie
Pogłoski o powrocie do Polski znanego na niemal całym świecie tanecznego show wywołały niemałe zamieszanie. 7 marca 2014 roku Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski, znani fanom programu, przywitali widzów i oficjalnie zaprezentowali nową parę prowadzących - Krzysztofa Ibisza i Anna Głogowską. Wśród uczestników programu znaleźli się Aneta Zając, Joanna Moro, Dawid Kwiatkowski, Klaudia Halejcio, Piotr Gruszka, Jacek Rozenek, Rafał Brzozowski, Natalia Siwiec, Karolina Szostak, Antoni Królikowski, Jacek Lenartowicz i Violetta Arlak. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Iwona Pavlović, Andrzej Grabowski, Michał Malitowski i Beata Tyszkiewicz. Pierwszą edycję show wygrali Aneta Zając i Stefano Terrazzino pokonując w finale Joannę Moro i Rafała Maseraka. Zwycięska para zatańczyła w nim walca wiedeńskiego i rumbę. W nagrodę otrzymali Kryształową Kulę i 150 tysięcy złotych do podziału.

Zwycięski powrót Lisowskiej
Czwarta edycja „Taniec z Gwiazdami” była jedną z najbardziej emocjonujących w historii programu. W szóstym odcinku show odpadła uważana za jedną z faworytek do wygranej, Ewelina Lisowska. Los bywa jednak przewrotny. Po poważnej kontuzji stopy, która uniemożliwiła dalszy udział w treningach, Anna Cieślak wycofała się z udziału w „Tańcu z Gwiazdami”. Na skutek tej decyzji do programu powróciła znana wokalistka. Swoją drugą szansę wykorzystała w stu procentach, pokonując wszystkie pary i razem z Tomaszem Barańskim zdobywając Kryształową Kulę. - Ten program był chyba największą przygodą mojego życia. Pamiętam, że treningi były niesamowicie wykańczające, ale dawały mi też wiele satysfakcji. Nie spodziewałam się, że jestem w stanie poradzić sobie z choreografiami, a już na pewno nie myślałam o wygranej - skomentowała w rozmowie z POLSAT.PL w październiku 2019 roku.

Mieszkanie dla mistrzyni
Joanna Mazur, laureatka 9. sezonu „Tańca z Gwiazdami” w jednym z odcinków uchyliła rąbka swojej wstydliwej tajemnicy. Widzowie dowiedzieli się, że od 14. roku życia mieszkała w internacie dla osób niepełnosprawnych. Materiał filmowy wywołał zdumienie jury, które nie spodziewało się, że instytucje państwa nie zadbały o godne warunki dla niewidomej multimedalistki mistrzostw świata i Europy. Widzowie ruszyli z pomocą, uruchamiając internetową zbiórkę. Sprawę udało się naprawić dzięki dobremu sercu pewnego inwestora. Podczas siódmego odcinka show, wręczył uczestniczce klucze do nowego mieszkania. - Jestem zaszczycony, że mogę pani przekazać nowe mieszkanie [...]. A teraz, tak jak szybko pani biega, tak szybko musimy podjąć decyzję o urządzeniu pani mieszkania, żeby zaraz po wakacjach mogła pani w nim zamieszkać - powiedział Zbigniew Jakubas do niekryjącej wzruszenia lekkoatletki.

Koronawirus przerywa emisję programu
Jedenasta edycja show była najbardziej zaskakującą - zarówno dla widzów, jak i uczestników. Po raz pierwszy w historii programu emisja „Tańca z Gwiazdami” została przerwana po dwóch odcinkach z uwagi na wybuch epidemii COVID-19. - Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników programu oraz osób przy nim pracujących Telewizja Polsat podjęła decyzję o zawieszeniu programu na tym etapie do jesieni - powiedział Krzysztof Ibisz do zgromadzonych na parkiecie gwiazd podczas ogłoszenia wyników. W tym momencie emocje sięgnęły zenitu, a twarze uczestników nie kryły zdumienia, a nawet łez. 

W zupełnie nowej roli
W dwunastym i trzynastym sezonie „Dancing with the Stars” do grona prowadzących dołączyła Izabela Janachowska, jedna z wcześniejszych tancerek show. Osoba, która w pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami” pomagała Rafałowi Brzozowskiemu w przygotowaniach do programu, miała okazję stanąć na parkiecie z nowym zadaniem. Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz przywitali nową współprowadząca. - Iza wraca po kilku latach nieobecności, za to w zupełnie nowej roli - powiedział Krzysztof Ibisz. W styczniu 2024 roku pożegnała się z fanami programu za pomocą mediów społecznościowych. - „Taniec z Gwiazdami” to program, który pokochałam całym sercem - najpierw jako tancerka, później, po latach, jako prowadząca. Nadszedł jednak taki moment mojego życia, że nie mam w sobie przestrzeni na prowadzenie największego i najważniejszego programu rozrywkowego w Polsce. Teraz potrzebuję czasu i spokoju, mam jednak nadzieję, że niebawem znajdę w sobie siłę, żeby wrócić do Was z nowymi projektami - napisała Izabela Janachowska.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Jan Kliment i wyjątkowa rocznica
Podczas 12. edycji show Radek Liszewski i Lenka Klimentova zatańczyli cza-czę do „You're My Heart, You're My Soul”, hitu Modern Talking. Zaraz po występie na scenie nieoczekiwanie pojawił się Jan Kliment, mąż tancerki oraz czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli. Z okazji ich rocznicy ślubu podziękował żonie za wieloletnie wsparcie, nie kryjąc łez wzruszenia. - Najważniejsi są ludzie, rodzina i że jesteśmy razem. Ja tu jestem cały czas i będę razem z tobą - powiedział Kliment, czym wywołał lawinę oklasków w studiu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Na pomoc Ukrainie
Jedną z uczestniczek  13. edycji „Tańca z Gwiazdami” była ukraińska wokalistka Jamala. Artystka nie ukrywała wsparcia dla swojej ojczyzny w walce o wolność jako aktywistka. Podczas pierwszego odcinka programu zatańczyła razem z Jackiem Jeschke do utworu „Imagine" Johna Lennona z niebiesko-żółtą scenografią. Przed występem zapowiedziała, że pierwszy raz w historii „Tańca z gwiazdami” będzie razem z Fundacją Polsat zbierać pieniądze na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji. Jej występ poruszył serca jurorów: - Żeby przerwać płacz, trzeba walczyć też w takim programie jak nasz. Rób to, co robisz - powiedziała Iwona Pavlović.

Pożegnanie przyjaciela programu
Pod koniec pierwszego odcinka 13. edycji programu, Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna oddali hołd zmarłemu Piotrowi Balickiemu, który od początku emisji show pracował przy produkcji „Tańca z Gwiazdami” jako animator publiczności. - Wybacz Piotrze, że może dziś nie ma takiej energii, ale to dlatego, że jest nam trudno i bardzo nam Ciebie brakuje - powiedział Krzysztof Ibisz. Paulina Sykut-Jeżyna łamiącym głosem przeczytała ostatni SMS od Piotra: „Przytulam was wszystkich”.

Prawdziwa rewolucja
Po dwuletniej przerwie w emisji ekipa 14. sezonu „Tańca z Gwiazdami” przeżyła największą zmianę w historii programu. Z zasiadaniem w jury pożegnali się Andrzej Grabowski, Michał Malinowski i Andrzej Piaseczny. Do Iwony Pavlović dołączył Rafał Maserak oraz Ewa Kasprzyk i Tomasz Wygoda. - Stało się, mistrzyni i uczeń razem. Razem w jury. Mimo że nazywana jest czarną mambą, jest najbarwniejszą jurorką w tym kraju. A wraz z nią wielokrotny mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich. Reprezentant najwyższej tanecznej klasy S i wspaniały facet - powiedział zapowiadając tancerza lektor programu, Grzegorz Pawlak. Na początku programu całe jury zaprezentowało układ taneczny razem z Grupą Taneczną Next Tomasza Barańskiego. To jednak nie koniec zmian. Widzowie zobaczyli również nowe, dwukrotnie większe studio. „Dancing with the Stars” otrzymał również nowego reżysera, Wojciecha Iwańskiego, oraz stylistkę, Martynę Łach. - Jest tyle nowego, że aż w głowie się kręci - skomentowała Paulina Sykut-Jeżyna.

Trzy pary w finale
Finał czternastej edycji był wyjątkowo emocjonujący. O Kryształową Kulę oraz 150 tysięcy złotych walczyły aż trzy pary: Roksana Węgiel i Michał Kassin, Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk oraz Anita Sokołowska i Jacek Jeschke. - Mamy trzy bardzo dobre pary. Do tej pory można by dyskutować, czy byłaby taka kolejność, czy taka. Mamy ścisły finał, trzy bardzo dobre dziewczyny. A która wygra? Jest bardzo duża ekscytacja i pytanie zostaje otwarte - mówił przed finałem debiutant w jury, Tomasz Wygoda dla POLSAT.PL. Zwycięska para: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke  zatańczyli w finale rumbę, quickstepa i freestyle. Para nie kryła swoich emocji po wielkim zwycięstwie: - Chcielibyśmy podziękować na początku widzom i ludziom, którzy nas wspierali, bo odczuwaliśmy to najmocniej - skomentował tancerz. - W każdej naszej choreografii myśleliśmy przede wszystkim o widzu. Nie myśleliśmy o jurorach, o tym, żeby zrobić wrażenie jakąś wybitną techniką czy choreografią, myśleliśmy o widzach - dodała Anita Sokołowska.

Oglądaj program Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat