2024-05-23

„Przyjaciółki” - odcinek 278: Czas prawdy oraz miłości

Wydaje się, że wszystko dobrze się kończy, ale czy na pewno? Anka staje na nogi, ale nie jest w stanie odejść od Pawła, szczególnie kiedy ratuje on Wiktora przed niesłusznym więzieniem. Patrycja z mężem świętują odzyskane życie. Zaś Dorotka z Ingą wspólnie spędzają walentynki, trafiając w restauracji na Roberta z Andrzejem. W lokalu uroczy wieczór spędza także dentysta Ignacy ze swoją... żoną!

We dwie raźniej
Inga martwi się z powodu rozprawy Wiktora. Niepokoi się o jej finał. Borys w Walentynki przypomina o sobie SMS-em. Hania i Patryk chcą spróbować naprawić swoją relację, ale to wymaga czasu. Jednak pierwszy raz o tym szczerze rozmawiają. Gruszewska docenia zaangażowanie Doroty w przyjaźń i z radością przyjmuje zaproszenie, aby w ten owiany romantyzmem wieczór nie siedzieć sama na kanapie. Również na rozprawę wybierają się razem.

Kłamstwo wychodzi na jaw
Dorota martwi się, że rówieśnicy Mirandy jej nie lubią. Chce wyciągnąć Ingę na miasto, bo Ignacy musiał wyjechać na szkolenie akurat w Walentynki. W modnej restauracji nie tylko one przyszły świętować w przyjacielskim duecie. Przy stoliku siedzą Andrzej z Robertem, Dorota zaś dostrzega Ignacego... z inną kobietą. Tą drugą okazuje się być jego żona. Kobieta dzięki wsparciu przyjaciół nie załamuje się, ale nie potrafi przejść obojętnie. Urządza burzliwą scenę.

Rusza rozprawa
Staszkowi udało się odnaleźć w sieci właściciela samochodu z nagrania. Paweł zamierza się z nim spotkać, co nie jest łatwe, a czas ucieka. W trakcie rozprawy Anka stara się jak może, ale oskarżyciel nie daje za wygraną. W ostatniej chwili Strzelecki dociera na salę sądową z nowym dowodem. Po stresie związanym z walką o zdrowie Anki i wolność przyjaciela zwaśnieni małżonkowie stwierdzają, że jednak nie chcą żyć w pojedynkę. Nagle przyjeżdża Julka wraz z Oliwierem i oznajmia, że rozstała się z Antkiem, a zakochała się w Tomaszu.

Walentynkowe emocje
Wiktor jest niewinny! Jeleńscy wychodzą świętować. Po ostatnich wydarzeniach należy im się romantyczne wyjście we dwoje. Patrycja jest bardzo szczęśliwa. Ela także, bo widmo Alzheimera znika z horyzontu, ma też pewność uczuć do Henryka. Podczas rozmowy mężczyzna wyciąga pierścionek i ponownie się oświadcza starszej pani. Mikołaj planuje spędzić wieczór z koleżanką, ale do domu wpraszają mu się nieprzychylni podczas rozprawy koledzy. Ku zaskoczeniu gospodarza wyciągają substancję odurzające. Jak zakończy się ten wieczór?

„Przyjaciółki” - sezon 23, zobacz odcinek 278:

Dziękujemy za wspólne oglądanie 23. sezonu serialu Przyjaciółki w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat