2024-05-23

„Nasz nowy dom” - odcinek 324: Bydgoszcz

Pani Paulina i jej partner z radością oczekiwali na przyjście na świat dziecka. Oboje pracowali za granicą, a ona zdecydowała się urodzić w Polsce. Idealne życie przerwał tragiczny pożar wieżowca, który doprowadził do śmierci mężczyzny. Samotna mama została oszukana przy zakupie mieszkania, a remont jest potrzebny natychmiast, bo razem z córką musi opuścić wynajmowaną kawalerkę. Na pomoc przyszła ekipa programu „Nasz nowy dom”.

Bydgoszcz, województwo kujawsko-pomorskie

Położone nad rzeką Brdą miasto liczy 330 tysięcy mieszkańców. Stanowi ośrodek przemysłowy, handlowy, akademicki, naukowy oraz kulturalny i posiada wiele turystycznych atrakcji. Do tego aglomerację otaczają Puszcza Bydgoska i Bory Tucholskie.

Historia rodziny: Paulina Piotrowska z córką Julią

Na drodze do założenia rodziny
Pani Paulina w młodości spełniła swoje marzenia o mieszkaniu w Londynie, dokąd wyjechała po skończeniu technikum. Swoją przyszłość wiązała z ukochanym partnerem, z którym chciała założyć rodzinę. Kiedy na świat miała przyjść Julia, zadecydowali, że do narodzin dojdzie w Polsce.

Tragiczny wypadek
Życie toczyło się idealnie do czasu, kiedy partner odwiedzał znajomych w wieżowcu Grenfell Tower, w którym doszło do pożaru. Strażakom udało się go wyciągnąć z budynku, ale jego stan był niezwykle poważny. Próby ratowania jego życia trwały dwa tygodnie. Pani Paulina była wtedy w Polsce i opisuje to jako najgorszy czas w jej życiu.

Szokujące odkrycie
Samotna mama zdecydowała się na zakup mieszkania, który miał być dla niej i dla jej córki ostoją. Niestety, wkrótce po transakcji odkryła, że została oszukana. - Gdy lokatorzy się wynieśli, ja przyszłam, żeby zrobić drobne porządki i się wprowadzić z Julką, okazało się, że trzeba wszystko wymienić, że pleśń pod płytkami jest. Ściana za prysznicem była cała spleśniała. Płytki się ruszały, rury nie były podpięte pod brodzik - opowiada. Tak bardzo ją to przytłoczyło, że następnego dnia musiała wezwać karetkę.

Potrzebne wsparcie
Pani Paulina nie ma funduszy, aby samodzielnie wyremontować mieszkanie. Domowy budżet musi pokryć koszty kredytu oraz wynajmu kawalerki, a do tego dochodzą koszty leczenia Julii. - Największym zmaganiem są ząbki. W związku z tym, że jest po dwóch narkozach, które odbyły się w bardzo krótkim czasie, te ząbki zaczęły się jej w bardzo szybkim tempie psuć. Nie rośnie jej szczęka normalnie jak dzieciom. Potrzebujemy aparatu, który będzie ją rozciągał - tłumaczy.

Puste mieszkanie do remontu

Pierwsze prace w mieszkaniu udało się rozpocząć pani Paulinie jeszcze zanim została zgłoszona do programu. Ściany w łazience i kuchni są skute. W pierwszym z pomieszczeń jest zalążek nowej instalacji, a w drugim wymaga ona zmian - rura z gazem wisi na sznurku! Dwa pokoje, w których mają mieszkać mama z córką, nie są odpowiednio wyposażone.

Spełnione marzenie. To nie sen!

- Nie można przestać marzyć, dlatego tym bardziej się cieszę, że mogę powiedzieć, że jedno marzenie spełnimy. Telewizja Polsat wyremontuje wasz dom - mówi Ela Romanowska. Pani Paulina początkowo nie może w to uwierzyć. Pozytywna decyzja wywołuje u niej ogromne wzruszenie. Musi uspokajać swoją córeczkę, że płacze jedynie ze szczęścia. - To jest w tym momencie drugi najcudowniejszy dzień w moim życiu. Mam wrażenie, że to jest sen. Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę - dodaje.

Na budowie też jest miejsce na żarty

Mieszkanie ma swoje ograniczenia, dlatego Przemysław Oślak przekonuje, że pralka musi stanąć w kuchni. Martyna Kupczyk jest niechętna, ale ostatecznie godzi się na takie rozwiązanie. Architektka jak zawsze w trakcie remontu zgłasza chłopakom kilka poprawek. Kiedy ponownie wizytuje budowę na finiszu prac, zastaje załamaną ekipę, która stwierdza, że „i tak zauważy”. Ale to zaaranżowany przez szefa ekipy Przemysława Oślaka żart ze względu na ostatni remont w sezonie.

Specjalna gwiazdka od Karoliny Gilon, dekorowanie pierniczków i występ w teledysku

Mama z córką spędzają wakacje w Toruniu, które słyną z pysznych pierników. Pierwszą atrakcją jest ich ozdabianie z mistrzynią piernikarstwa, Igą Sarzyńską-Komorowską, a do przyjemnych zajęć dołącza Karolina Gilon, prowadząca „Ninja Warrior Polska”, która ma dla Julki wyjątkowy prezent - certyfikat gwiazdy nazwanej imieniem jej taty. Potem bohaterki odcinka występują w teledysku do specjalnie napisanej dla nich piosenki.

Czas zaspokoić ciekawość!

- Nie ukrywam, że bardzo nie mogę się doczekać, co zastaniemy w pokoju - mówi w trakcie jazdy samochodem pani Paulina. - Ciekawe, czy mój jednorożec Jagódka będzie miał gdzie spać - zastanawia się natomiast jej córka. Czy znów nie sposób jest pohamować łzy?

„Nasz nowy dom” - sezon 22, zobacz odcinek 324:

Dziękujemy za wspólne oglądanie 22. sezonu Nasz nowy dom w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat