2024-05-21

Liga Narodów siatkarek hitem Polsat Sport i Czwórki

Polki rozpoczęły tegoroczny sezon reprezentacyjny, wygrywając cztery mecze. Spotkania Biało-Czerwonych na pierwszym turnieju Ligi Narodów były hitem oglądalności kanałów Polsat Sport oraz Czwórki. W najbliższych dniach w tureckiej Antalyi rywalizować będą polscy siatkarze. Niektóre mecze oprócz sportowych kanałów Polsatu będą również dostępne w Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Idealny start siatkarek

Biało-Czerwone w pierwszym turnieju interkontynentalnym tegorocznej Ligi Narodów rozegrały cztery mecze z mocnymi rywalkami i w żadnym nie straciły nawet seta. Triumfy nad Włoszkami, Francuzkami, Holenderkami oraz Japonkami sprawiły, że brązowe medalistki poprzedniego sezonu awansowały w światowym rankingu z 7. na 3. miejsce. To najwyższa lokata, jaką Polki kiedykolwiek zajmowały w tym zestawieniu i doskonały prognostyk przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi.

Mecze Polek hitami Polsat Sport i Czwórki

Widownia każdego z czterech meczów Polek rozegranych w tureckiej Antalyi liczona była w setkach tysięcy kibiców. W pierwszym starciu, przeciwko Włoszkom, razem z Polsatem Sport 2 Białe-Czerwone wspierało 742 000 fanów, co dało tej stacji 1,92% udziałów rynku telewizyjnego w najatrakcyjniejszej z punktu widzenia reklamodawców grupie wiekowej 16-59 lat (tzw. grupa komercyjna).

Mecz Polek z Francuzkami oprócz Polsatu Sport 1 był transmitowany także w ogólnodostępnej Czwórce. W pierwszym z tych kanałów transmisję śledziło ponad 670 tys., a w drugim ponad 630 tys. widzów Suma udziałów rynkowych obydwu stacji to 6,53% w grupie komercyjnej.

Podobnym zainteresowaniem i jeszcze lepszymi udziałami rynkowymi cieszyła się konfrontacja Polek z Holenderkami. W Polsacie Sport 1 widownia przekroczyła 600 tys., a w Czwórce wyniosła ponad 650 tys. kibiców, co przełożyło się na 7,06% udziałów rynkowych.

Bezapelacyjnym numerem jeden pod względem oglądalności oraz udziałów w rynku było starcie Polska - Japonia. W Polsacie Sport 1 Polki wspierało 1,05 mln widzów, a drugie tyle w Czwórce, dzięki czemu rynkowe udziały tych kanałów w czasie meczu sięgnęły aż 8,47% w grupie komercyjnej!

Co ciekawe, turniej Ligi Narodów w Turcji po raz kolejny dowiódł dojrzałości polskiej widowni siatkarskiej, która nie koncentruje się wyłącznie na meczach naszej reprezentacji. W czasie turnieju w Antalyi świetne wyniki notowały także starcia Japonek z Turczynkami, Włoszek z Bułgarkami czy Włoszek z Turczynkami, z których każdy cieszył się zainteresowaniem ponad 300 000 widzów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Polska Siatkówka (@polskasiatkowka_official)

Polscy siatkarze rozpoczynają Ligę Narodów

W środę 22 maja swój pierwszy mecz Ligi Narodów rozegrają polscy siatkarze, którzy bronią złota tych rozgrywek wywalczonego rok temu. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia, podobnie jak polskie siatkarki, traktują Ligę Narodów jako kuźnię olimpijskiej formy. Kibice mogą więc na bieżąco śledzić postępy naszych reprezentantów i typować kształt kadry na igrzyska w Paryżu. Polacy w Antalyi zmierzą się kolejno ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Holandią oraz Słowenią.

Pod koniec maja w amerykańskim Arlington ruszy drugi turniej Ligi Narodów siatkarek, gdzie Polki zagrają z Serbią, Koreą Południową, Niemcami oraz USA. Niektóre z nadchodzących meczów Biało-Czerwonych, zarówno panów, jak i pań, oprócz Polsatu Sport 1 dostępne będą także w Czwórce oraz Polsacie.

Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go. Szczegółowy plan transmisji dostępny jest w portalu Polsatsport.pl.

Sport najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie!

Oferujemy zezwolenia na publiczne odtwarzanie sportu i kanałów informacyjnych w punktach HoReCa.
Odtwarzaj mecze na żywo, śledź najnowsze informacje i stwórz niezapomnianą atmosferę - wariant umowy tylko na 3 miesiące!
Oferta pod adresem www.publiczneodtwarzanie.pl.

Publiczne Odtwarzanie

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat