2024-05-14

„Powrót do życia”: Ruszyły zdjęcia do nowego serialu

Produkcja Polsatu to mieszanka mrocznego dramatu i komediowego absurdu, rozgrywająca się w urokliwej, nadmorskiej scenerii. W roli głównej Magdalena Popławska, a w pozostałych rolach: Małgorzata Socha, Ewa Skibińska, Bartłomiej Kasprzykowski, Henryk Niebudek, Piotr Trojan, Wojciech Solarz, Joanna Żółkowska, Dorota Pomykała, Danuta Stenka i inni. Premiera serialu „Powrót do życia” na Polsat Box Go.

Nowe życie
Najnowsza produkcja Polsatu to adaptacja brytyjskiej serii o nazwie „Back to Life”, nominowanej między innymi do nagrody Emmy. Opowiada historię Mai, która po spędzeniu ponad 20 lat w więzieniu za zamordowanie szkolnej przyjaciółki wraca do rodzinnego miasteczka. Wkrótce okazuje się, że nic nie jest takie proste i oczywiste, na jakie wygląda. Życie na wolności, znalezienie pracy, relacje z rodzicami, przyjaciółką, byłym chłopakiem, a już na pewno - popełniona przez nią zbrodnia.

Małomiasteczkowe sekrety
Zachowanie mieszkańców miasteczka również pozostawia wiele do życzenia, tym bardziej że część z nich uważa się za wzór cnót i moralności. Matka bohaterki zdradza męża w samochodzie, na potajemnych schadzkach, ojciec zbiera śmieci, a w parafialnym kole głównym tematem nie jest religia, tylko… sąsiedzi. „Powrót do życia” to mroczna i jednocześnie zabawna, na wskroś prawdziwa, ale też absurdalna historia o drugiej szansie od losu, wybaczeniu i małych rzeczach, które urastają do rangi marzeń.

Recenzje i nagrody
Oryginalna produkcja zebrała doskonałe opinie na rynku brytyjskim. „Świetnie napisany i wielowarstwowy serial, któremu udało się być jednocześnie słodkim, tragicznym i lekko wariackim” - pisał „The Times”. Z kolei w „The Guardian” można było przeczytać: „… serial, który, bez fałszywej nuty, zręcznie manewruje pomiędzy nostalgią a śmiechem”.

Polska ekipa
Za realizację polskiej wersji serialu odpowiada Polot Media. Reżyserem jest Makary Janowski, a scenariusz opracował zespół: Beata Halastra, Ilona Łesyk-Moczulska, Małgorzata Pach-Galik i Michał Zasowski. Serial będzie miał premierę w serwisie Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat