2024-05-10

Dzięki Fundacji Polsat chwile radości w „Tańcu z Gwiazdami”

11-letnia Martynka spełniła swoje wielkie marzenie i wystąpiła podczas show. Dziewczynka zapragnęła zatańczyć na profesjonalnym parkiecie i dzięki zaangażowaniu Fundacji Polsat, aktora Aleksa Mackiewicza oraz Tomka Barańskiego, choreografa „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” wszystko się udało. Szczegóły w programie „Jesteśmy dla dzieci” 11 maja w sobotę o godz. 11:00 w Czwórce.

Sięgnąć tanecznych gwiazd
Martynka urodziła się z zespołem wad wrodzonych - niedorozwojem prawych kończyn górnej i dolnej, porażeniem nerwu twarzowego, rotacją jelit, anomaliami w budowie drzewa oskrzelowego oraz jamistością rdzenia kręgowego. Jej determinacja i pogoda ducha sprawia, że nie poddaje się i walczy o swoje marzenia, a taniec to jej sposób na pokonywanie trudności. Dzięki współpracy Fundacji Polsat i Telewizji Polsat 11-letnia dziewczynka miała szansę je spełnić i wystąpić w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Pod okiem choreografa Tomka Barańskiego i przy akompaniamencie muzycznym autorstwa Tomka Szymusia, podopieczna prezentowała swój talent przed ogromną publicznością. Jej występ można obejrzeć 11 maja w sobotę w programie „Jesteśmy dla dzieci” o godz. 11:00 w Czwórce.

Z wielkim zaangażowaniem
- Czas spędzony z Martyną przypomniał mi, jak wiele w życiu zmienia pasja. Widząc, z jaką swobodą porusza się po parkiecie i jaką radość jej to sprawia, czuję dumę, że mogłem towarzyszyć jej w tak wielkiej chwili - mówi Tomek Barański, który uczył dziewczynkę układu tanecznego. Wspierał ją także Aleks Mackiewicz, uczestnik 14. edycji „Tańca z Gwiazdami”, który opowiadał o swoich doświadczeniach i emocjach związanych z udziałem w programie. Oprowadzał ją także po kulisach show, gdzie miała szansę spotkać inne gwiazdy.

Kolejny ważny cel
Aktor serialu „Gliniarze” doskonale sprawdził się również jako przewodnik po Warszawie. Jak wspomina wspólną wycieczkę z Martynką? - Pomogła mi przełamać lęk wysokości podczas wejścia na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Ten czas to był także wielki przełom dla mnie - opowiada. - Najważniejsze, żeby to ona była szczęśliwa. Wiem, że ma jeszcze jedno marzenie związane z jej zdrowiem i całym sercem trzymam za to kciuki - mówi Aleks Mackiewicz.

Szansa na samodzielność
Martyna to wspaniała, bardzo aktywna 11-letnia dziewczynka, która zasługuje na normalne życie, jak jej rówieśnicy. Funkcjonalna mioelektryczna proteza bioniczna ręki otworzy przed nią nowe możliwości w codziennych czynnościach, nauce i zabawie. Dzięki niej będzie mogła cieszyć się większą niezależnością. Niestety jej koszt to aż 45 tysięcy złotych. Dzięki Państwa pomocy możemy uczynić życie dziewczynki łatwiejszym i pełniejszym. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy dać jej szansę na lepsze jutro. Tutaj można wspierać Martynę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fundacja Polsat (@fundacjapolsat)

„Jesteśmy dla dzieci” w sobotę o godz. 11:00 w Czwórce.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl