2024-04-19

„Magazyn Olimpijski” w Polsat Sport od soboty 20 kwietnia

Sportowo-publicystyczne odliczanie do startu letnich igrzysk Paryż 2024. W każdą sobotę o godz. 11:30 w Polsat Sport i na Polsatsport.pl czołowi dziennikarze porozmawiają z ciekawymi gośćmi, a tematów do dyskusji dostarczą reportaże z budowania olimpijskiej formy. Zapraszamy na „Magazyn Olimpijski” od 20 kwietnia.

Kto w kadrze na IO 2024?
Letnie igrzyska olimpijskie zaplanowane są w dniach 26 lipca-11 sierpnia. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki świata od ponad roku rywalizują o wyjazd do Paryża i możliwość walki o najcenniejsze trofea. Kwalifikacje zakończą się 7 lipca, co oznacza, że kompletną listę 1810 uczestników igrzysk poznamy kilkanaście dni przed zapaleniem olimpijskiego znicza. Jeśli Polacy wykorzystają wszystkie kwalifikacyjne szanse, to Biało-Czerwona Reprezentacja w stolicy Francji może liczyć nawet 250 osób.

„Magazyn Olimpijski” od 20 kwietnia w każdą sobotę o 11:30 w Polsat Sport i na Polsatsport.pl
Premierowe wydanie autorskiego programu redakcji sportowej Polsatu zostanie w całości zrealizowane w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a kolejne odcinki powstawać będą w studiu telewizyjnym. Jerzy Mielewski i Aleksandra Szutenberg, dziennikarze Polsat Sport, prowadzący „Magazyn Olimpijski”, co tydzień będą dyskutować z ciekawymi gośćmi na temat szans medalowych polskich i zagranicznych sportowców w Paryżu oraz o najbardziej interesujących wydarzeniach okołoigrzyskowych. Reporterzy Polsat Sport będą przybliżali tajniki wykuwania olimpijskiej formy, odwiedzając polskich sportowców przygotowujących się do najważniejszych zawodów tego roku i całego ostatniego czterolecia.

Polskie szanse medalowe na letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu
Zdaniem prezesa PKOl, Radosława Piesiewicza, Olimpijska Reprezentacja Polski w Paryżu może mieć nawet 16 szans medalowych. Od wielu miesięcy kibice prześcigają się w typowaniu faworytów, a największe nadzieje wiążą między innymi z tymi zawodnikami i zawodniczkami, których na co dzień można oglądać w kanałach sportowych Polsatu. Siatkarskie Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn już w połowie maja rozpoczną udział w Lidze Narodów. Rozgrywki w całości transmitowane przez Telewizję Polsat to w tym roku poligon doświadczalny przed turniejem olimpijskim. Z kolei Anita Włodarczyk, Ewa Swoboda, Natalia Kaczmarek, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki oraz inni czołowi lekkoatleci globu, już od 20 kwietnia startować będą w Diamentowej Lidze, a więc najbardziej prestiżowym cyklu mityngów lekkoatletycznych, transmitowanym w kanałach z rodziny Polsat Sport. Nie można zapominać także o eksportowym duecie polskiego tenisa, czyli Idze Świątek i Hubercie Hurkaczu. Kulminacją ich przygotowań z pewnością będzie wielkoszlemowy Wimbledon, który kanały sportowe Polsatu pokażą w dniach 1-14 lipca. Po drodze odbędzie się też szereg topowych męskich turniejów z cyklu ATP Tour, których Hubert Hurkacz jest regularnym uczestnikiem, a Telewizja Polsat oficjalnym polskim nadawcą.

Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go. Szczegółowy plan transmisji dostępny jest w portalu Polsatsport.pl. Z ofertą publicznego odtwarzania dla obiektów HoReCa można zapoznać się pod adresem www.publiczneodtwarzanie.pl

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat