2024-04-17

Polak w elitarnym gronie zwycięzców „Ninja Warrior”

Do bardzo wąskiej grupy sportowców w świecie ninja dołączył Jan Tatarowicz. Polski zawodnik miał okazję wspinać się na Górę Midoriyama w siódmej edycji show, ale dopiero w dziewiątej udało mu się zmieścić w regulaminowym czasie. Kto jeszcze na całym świecie miał okazję sięgnąć po nagrodę główną sportowego show? Jak wyglądały biegi i jakie kwoty otrzymali najlepsi?

1. Isaac Caldiero

Jego pierwszy występ w amerykańskiej wersji programu „Ninja Warrior” odbył się w sezonie piątym, w 2013 roku. Dopiero w siódmym sezonie udało mu się pokonać wszystkie przeszkody i dotrzeć na linę. Na Górze Midoriyama konkurował z Geoffem Brittenem, ostatecznie był jednak szybszy o trzy sekundy. Został zatem pierwszym amerykańskim zawodnikiem z tytułem ninja. Wygrał milion dolarów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Isaac Caldiero (@isaaccaldiero)

2. Drew Drechsel

Weteran amerykańskiej serii „Ninja Warrior” po tytuł ninja sięgnął dopiero w jedenastym sezonie w 2019 roku. Był to jego dziewiąty występ. Górę Midoriyama mierzącą około 23 metrów pokonał w 27,33 sekundy. Limit wynosił 30 sekund. Wręczono mu czek o wartości miliona dolarów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ninja Cave (@ninjacave)

3. Tim Champion

Pierwszy w historii Brytyjczyk sięgający po tytuł ninja w ciągu pięcioletniej na tamten moment historii show. Wejście na 22-metrową Górę Midoriyama zajęło mu 44 z 45 przeznaczonych sekund. Była to piąta edycja show emitowana w 2019 roku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tim Champion (@tim_champion)

4. Jean Tezenas du Montcel

Najlepszy zawodnik czwartego sezonu we Francji w 2019 roku. Wejście na 23-metrową linę zajęło mu 32,45 sekundy. Limit to 40 sekund. O siedem sekund pokonał innego sportowca - Nicolasa Cequanta. Oprócz tytułu ninja zdobył także 100 tysięcy euro. Co ciekawe, prawie powtórzył wyczyn w piątym sezonie show. Zabrakło mu zaledwie pięciu centymetrów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jean Tezenas du Montcel (@jeantezenas)

5. Ben Polson

Producent muzyczny z Perth zgarnął tytuł pierwszego australijskiego ninja w czwartej edycji show. Zawodnik wspiął się na 20-metrową linę, osiągając wynik 25,56 sekundy. Limit wynosił 30 sekund. Pokonał dwóch innych sportowców: Charliego Robbinsa i Zaka Stolza.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ben Echo (@ben.polson)

6. René Casselly

W szóstej edycji niemieckiego „Ninja Warrior” w 2021 roku o zwycięstwo rywalizowało dwóch zawodników: René Casselly i Moritz Hans. Ostatecznie to pierwszy z nich osiągnął lepszy czas. Wejście na 20-metrową linę zajęło mu zaledwie 22,01 sekundy. Wygrana przyniosła mu 300 tysięcy euro.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rene Casselly / Elephantboy (@rene_casselly)

7. Clément Gravier

Drugi zwycięzca w historii francuskiej edycji. W 2022 roku Clément Gravier walczył z trzema innymi zawodnikami. Pokonał wtedy zdobywającego wcześniej tytuł Jeana Tezenasa du Montcela. Lina mierzyła 23 metry, a sportowiec wdrapał się na nią w czasie 25,15 sekundy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Clément Gravier (@clement_gravier)

8. Yuval Shemla

Izrael i czwarta seria sportowego show. Najlepszym wojownikiem ninja w 2022 roku został Yuval Shemla. Rywalizował z dwoma innymi zawodnikami: Yogevem Malka i Ishaya Halfonem. Wejście na 23-metrową linę zajęło mu 26 sekund. Dzięki temu jego konta zasiliło 250,000 izrealskich szekli.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Yuval Shemla | יובל שמלא (@yuval_shemla)

9. Joel Mattli

Zwycięzca z trzeciego sezonu w Austrii z 2022 roku. Joel Mattli pokonał 21-metrową Górę Midoriyama w czasie 29 sekund. Kwota, jaką otrzymał za zwycięstwo to 88888 euro.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joel Mattli (@joelmattli)

10. Yogev Malka

Nie wygrał w czwartym sezonie izraelskiego „Ninja Warrior”, pomimo tego, że miał szansę zdobyć Górę Midoriyama. W piątej edycji poprawił wynik czasowy i zdobył wymarzony tytuł. Na linę wspiął się w czasie 22 sekund, przy limicie 30 sekund. O siedem sekund wyprzedził 16-letniego wówczas Shneora Shima.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez נינג'ה ישראל (@ninjaisrael)

11. Jan Tatarowicz

Pierwszy polski zwycięzca „Ninja Warrior” w dziewiątym sezonie. Wcześniej zdobywca tytułu Last Man Standing w siódmej edycji. Nagroda dla zawodnika, który pokonał w końcu Górę Midoriyama to 200 tysięcy złotych. Na 21-metrową linę wszedł poniżej 25 sekund.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ninja Warrior Polska (@ninjawarriorpolska)

12. Matthias Noirel

Kolejne mocne nazwisko z Francji. Zwycięzca ósmego sezonu z 2023 roku. Nauczyciel wspinaczki zdobył 23-metrowy szczyt w czasie 23,02 sekundy. Limit wynosił nieco ponad 25 sekund. Nagroda, która mu przypadła to 60 tysięcy euro.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Matthias Noirel (@matthias_ninja)

13. Vance Walker

W 2023 roku 18-letni Vance Walker wspiął się na górę w 15. edycji amerykańskiego „Ninja Warrior”. Jego czas to 26,75 sekundy. Ogólnie był to jego trzeci udział w show. Wcześniej pojawił się w wersji junior. Za zwycięstwo zgarnął milion dolarów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Vance Walker (@vance_walker_anw)

Dziękujemy za wspólne oglądanie 9. sezonu „Ninja Warrior Polska”! Zgłoś się do kolejnej edycji programu tutaj.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat