2024-04-04

Grupa Polsat Plus partnerem Mastercard OFF CAMERA

Grupa Polsat Plus po raz drugi dołącza do grona patronów medialnych Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, który zaplanowano od 26 kwietnia do 5 maja w Krakowie. Telewizja Polsat będzie wyłącznym partnerem telewizyjnym wydarzenia, a Interia jedynym patronem wśród portali horyzontalnych. W kanałach i serwisach Grupy Polsat Plus - kanałach Polsatu i na stronach Interii - fani kina niezależnego będą mogli znaleźć ekskluzywne materiały dotyczące festiwalu. Jedną z najciekawszych części będą wywiady z twórcami filmów z całego świata oraz retransmisja Gali Zamknięcia festiwalu, w czasie której zostanie przyznane aż 11 prestiżowych nagród, w tym Krakowska Nagroda Filmowa Andrzeja Wajdy w Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi”.

Premierowe pokazy
W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane produkcje premium, powstałe na zlecenie Telewizji Polsat, które wkrótce trafią do serwisu Polsat Box Go. Widzowie zobaczą między innymi przedpremierowo serial „Zdrada”. Partnerem pokazów jest Polsat Box Go. W trakcie imprezy będzie możliwość spotkania i porozmawiania z największymi gwiazdami polskiego kina i telewizji występującymi w produkcjach Telewizji Polsat.

Prestiżowe nagrody
W Polsacie zostanie wyemitowana transmisja z uroczystej Gali Zamknięcia festiwalu w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków, podczas której poznamy laureatów tegorocznej edycji wydarzenia w aż 11 konkursach, w tym Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi” w wysokości 25 000 dolarów oraz Konkursie Polskich Filmów Fabularnych o wartości 100 000 zł.

Owocna współpraca
- Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA jest jednym z najciekawszych wydarzeń filmowych w naszej części Europy, a współpraca przy nim jest spójna z naszą strategią rozwoju w obszarze treści wideo - mówi Piotr Żak, Prezes Zarządu Telewizji Polsat. - Produkcje premium Grupy wpisują się w koncepcję festiwalu, a wiele różnych kanałów dystrybucyjnych, jakimi dysponujemy, pozwoli w pełni zaprezentować odbiorcom najwyższej jakości kontent z udziałem wybitnych twórców kina. Współpraca przy festiwalu bez wątpienia jest korzystna i dla Grupy Polsat Plus i dla samego festiwalu - dodaje Piotr Żak.

Kulisy wydarzenia
Dziennikarze Interii porozmawiają z gwiazdami polskiego i światowego kina oraz przedstawicielami branży filmowej. Interia codziennie będzie się dzielić relacjami oraz gorącymi newsami z festiwalu. Zajrzy także w niedostępne dla wszystkich redakcji kulisy. - Odczuwamy dużą satysfakcję, że Interia - jako jedyny portal horyzontalny w Polsce - od dwóch lat wspiera medialnie festiwal Mastercard OFF CAMERA. Doceniamy ambitne, zaangażowane kino, które porusza ważne społecznie tematy. Interia przekaże relacje z samego centrum festiwalu. Przygotuje też ekskluzywne materiały z udziałem wybitnych twórców z Polski i zagranicy we własnej strefie na terenie wydarzenia - mówi Piotr Witwicki, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat oraz redaktor naczelny Interii.

Rozmaite atrakcje dla uczestników
W czasie tegorocznej edycji Mastercard OFF CAMERA zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów z ponad 80 krajów świata w czasie 200 projekcji. Poza seansami w kinach widzowie będą mogli uczestniczyć także w pokazach plenerowych m.in. na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Miasteczku Filmowym przy Galerii Krakowskiej. Festiwal to także pokazy specjalne oraz specjalne projekcje seriali w ramach sekcji Storytellers.

 

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat