2024-03-29

Wielkanocny odcinek specjalny „Jesteśmy dla Dzieci” 31 marca

Gwiazdy rozpromieniły serca małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka. Podopieczni placówki przeżyli magiczne chwile dzięki wizycie gości, którzy wcielili się w bajkowe postaci. W akcji wzięli udział Paulina Sykut-Jeżyna, Ilona Krawczyńska, Jerzy Mielewski i Rafał Maserak, Specjalny odcinek programu „Jesteśmy dla Dzieci” w Niedzielę Wielkanocną 31 marca o godz. 13:30 w Polsat News.

Rodzinny czas
W święta Fundacja Polsat chce przypomnieć, że nie wszystkie dzieci mają możliwość spędzić je w domu z bliskimi. Ekipa programu „Jesteśmy dla dzieci” razem z Fundacją odwiedziły Centrum Zdrowia Dziecka, aby pacjenci mieli okazję nie tylko spotkać swoich ulubionych bohaterów, ale także poczuć atmosferę świąt wielkanocnych.

Gwiazdy w bajkowych rolach
Program gościły Klinika Neurologii i Epileptologii, Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, gdzie dzieci spotkały wyjątkowe postaci i otrzymały od nich upominki. W akcji wzięli udział Paulina Sykut-Jeżyna, Ilona Krawczyńska, Jerzy Mielewski i Rafał Maserak, przebrani za księżniczkę, cukrową wróżkę, superbohatera oraz roztańczonego czarodzieja. W poradni ogólnej Centrum Zdrowia Dziecka miały miejsce animacje, gdzie powstały kolorowe zwierzątka z balonów, a dzieci otrzymały upominki od wielkanocnych postaci, za które przebrali się pracownicy Biura Reklamy Polsat Media.

Wyjątkowe wydanie programu
Gośćmi specjalnymi odcinka, z którymi rozmawiał Bartosz Kwiatek, prowadzący „Jesteśmy dla dzieci”, byli prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc, prof. Bożenna Dembowska-Bagińska, zastępca dyrektora Centrum Zdrowia Dziecka ds. naukowych, prof. Katarzyna Kotulska-Józwiak, kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii i prof. Dariusz Gruszfeld, Kierownik Kliniki Neonatologii Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

Współpraca z misją
Centrum Zdrowia Dziecka jest szczególnie ważnym miejscem dla Fundacji Polsat, która wspiera ją od ponad 20 lat i współtworzy Centrum Chorób Rzadkich im. Fundacji Polsat przy CZD. W świątecznym wydaniu programu nie bez powodu przedstawiono trzy kliniki. Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka powstała dzięki fundacji, a następnie dzięki jej wsparciu była rozbudowywana i remontowana. W Klinice Neurologii i Epileptologii leczeni są podopieczni fundacji, a w Klinice Chirurgii i Transplantacji Narządów narodził się program rodzinnych przeszczepów wątroby we współpracy z Fundacją Polsat.

Dużo zdrowia!
Pierwszy rodzinny przeszczep wątroby miał miejsce w Centrum Zdrowia Dziecka w 1999 roku. Od tego czasu zespół, którym kieruje prof. Piotr Kaliciński, wykonał już ponad 500 takich operacji ratujących życie. Wśród uratowanych są bohaterowie niedzielnego materiału - rodzeństwo Piotr, który był operowany w Wielkanoc minionego roku i jego siostra, która przeszła przeszczep wątroby na początku tego roku. Dawcami byli rodzice. Mamy nadzieję, że cała rodzina spędzi nadchodzące święta wielkanocne już razem w domu.

Życzymy wszystkim radosnego świętowania i zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu z nami.

„Jesteśmy dla Dzieci” w niedzielę 31 marca o godz. 13:30 w Polsat News.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat