2023-12-20

Nowe Horyzonty w Polsat Box Go: Najlepsze filmy dla dzieci

Docenione przez publiczność i krytyków znakomite animacje, za dystrybucję których odpowiada Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, dostępne są w serwisie Polsat Box Go. Produkcje takie jak: „Marona - psia opowieść”, „Filonek Bezogonek”, „Pamiętniki Tatusia Muminka”, „Basia”, „Mirai” i „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” gwarantują najmłodszym znakomitą rozrywkę, ale też niosą ze sobą wiele nauki na temat otaczającego świata. Zobacz szczegóły!

„Marona - psia opowieść”
Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan - Sarą, dziewczynka Solange - Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Nagrody:
Europejska Nagroda Filmowa 2019 - nominacja w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany (Anca Damian)
European Fantastic Film Festival, Strasbourg 2019 - Najlepszy film animowany
International Film Festival, Gijón 2019 - Najlepszy film długometrażowy
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019 - Kwiat Paproci - Nagroda Jury Konkursu Filmowych Odkryć

„Filonek Bezogonek”
Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek - Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi, Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów. Produkcja była nominowana podczas festiwalu filmowego Kino Dzieci 2020 do nagrody Złoty Kwiat Paproci (Nagroda Jury) dla reżysera Christiana Rylteniusa.

„Pamiętniki Tatusia Muminka”
W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił.

„Basia”
Basia to bystra pięcioletnia dziewczynka, tytułowa bohaterka książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Oglądając film o Basi, przeniesiemy się do świata jej codziennych przygód. Razem z Basią poznamy jej rodzinę, przyjaciół, wybierzemy się do przedszkola, do zoo i na wycieczki. Przekonamy się, jakie radości i smutki towarzyszą codziennie małej dziewczynce, wspólnie z nią będziemy się uczyć wielu nowych rzeczy.

„Mirai”
Pojawienie się młodszego rodzeństwa wywraca do góry nogami życie Kuna, który nie kryje swojej zazdrości i wściekłości. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to chłopcu na niezwykłą przygodę, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która - zupełnie tak jak on - wcale nie sprzątała po sobie zabawek oraz swoją nastoletnią siostrę. Dzięki temu powoli uczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych.

Nagrody:
Nagroda Japońskiej Akademii Filmowej 2019 - Animacja filmowa roku
Nagroda Annie 2019 - Najlepsza niezależna animacja
Oscary 2019 - najlepszy długometrażowy film animowany - nominacja
Złote Globy 2019 - najlepszy film animowany - nominacja

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”
Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyrusza na poszukiwanie jego porwanego przez ludzi syna. Na tę wieść władca miasta, do którego zmierzają zwierzęta, szykuje się do wielkiej bitwy. Między jedną a drugą stroną konfliktu staje czarodziej, któremu pozostały do wykorzystania już tylko dwa zaklęcia. Czy uda się odnaleźć zaginionego niedźwiadka i pogodzić świat ludzi ze światem zwierząt? Czy zwierzęta okażą się szlachetniejsze od ludzi?

Nagrody:
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019 - Najlepszy film - wyróżnienie Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2019 - Najlepszy film - wyróżnienie Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

Nowe Horyzonty w Polsat Box Go: Najlepsze filmy dla dzieci

  

Więcej filmów dla dzieci, których dystrybutorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, dostępnych jest w serwisie polsatboxgo.pl.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat