2023-12-06

89. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” i Polsatu. Głosuj!

Czas na podsumowanie, jaki był 2023 rok dla polskiego sportu. Szansę na zdobycie prestiżowej nagrody mają między innymi tenisistka Iga Świątek, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski i żużlowiec Bartosz Zmarzlik. Rozstrzygnięcie 89. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski podczas Gali Mistrzów Sportu w sobotę 6 stycznia 2024 roku. Transmisja na żywo w Polsacie.

Tenisowa trójka
W zeszłym roku w plebiscycie triumfowała Iga Świątek. Na liście nominowanych oprócz zwyciężczyni dwóch turniejów wielkoszlemowych i liderki rankingu WTA znaleźli się także półfinalistka Australian Open Magda Linette oraz Hubert Hurkacz, który zakończy sezon w pierwszej dziesiątce rankingu ATP.

Najlepsi na świecie
Do nagrody pretendują także złote medalistki Mistrzostw Świata w kajakarstwie Martyna Klatt i Helena Wiśniewskiej, mistrzynie świata w rywalizacji drużynowej szpadzistek: Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska i Ewa Trzebińska oraz najlepszy młociarza świata Wojciech Nowicki. Dobrze znaną kibicom postacią jest Bartosz Zmarzlik, który w 2023 roku po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu.

Przedstawiciele sportów zespołowych
W tym gronie są m.in. Aleksander Śliwka, wyróżniająca się postać zespołu Nikoli Grbicia, który zdobył mistrzostwo Europy siatkarzy i wygrał Ligę Narodów, Magdalena Stysiak, która poprowadziła siatkarską kadrę do brązowego medalu Ligi Narodów i kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz Robert Lewandowski, mistrz Hiszpanii z FC Barcelona i najlepszy strzelec La Liga w sezonie 2022/2023 oraz kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, która wciąż ma szansę zakwalifikować się do Euro 2024.

Jak głosować?
1. W internecie na stronach przegladsportowy.pl i polsatsport.pl. Głosowanie trwa do piątku 5 stycznia 2024 roku do godz. 12:00.
2. Za pomocą SMS na numer 7371, w którego treści należy wpisać numer kandydata. Głosowanie trwa do piątku 5 stycznia 2024 roku do godz. 16:00.

Pierwszy etap głosowania wyłoni dziesięciu finalistów konkursu. 6 stycznia 2024 roku podczas Gali Mistrzów Sportu możliwe będzie tylko głosowanie za pomocą SMS, wyłącznie na finałową „dziesiątkę”.

89. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” i Polsatu. Lista 20 nominowanych:
1. Michał Bryl, Bartosz Łosiak - siatkówka plażowa
2. Krzysztof Chmielewski - pływanie
3. Krystian Dziubiński - hokej na lodzie
4. Hubert Hurkacz - tenis
5. Natalia Kaczmarek - lekkoatletyka
6. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska - kajakarstwo
7. Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska i Ewa Trzebińska - szermierka
8. Dawid Kubacki - skoki narciarskie
9. Oskar Kwiatkowski - snowboard
10. Robert Lewandowski - piłka nożna
11. Magda Linette - tenis
12. Adrian Meronk - golf
13. Wojciech Nowicki - lekkoatletyka
14. Mateusz Ponitka - koszykówka
15. Magdalena Stysiak - siatkówka
16. Ewa Swoboda - lekkoatletyka
17. Aleksander Śliwka - siatkówka
18. Iga Świątek - tenis
19. Bartosz Zmarzlik - żużel
20. Piotr Żyła - skoki narciarskie

Prowadzony od 1926 roku plebiscyt jest najważniejszym i najbardziej cenionym przez polskich sportowców. Będąca jego zwieńczeniem Gala Mistrzów Sportu to od 2018 roku wspólne przedsięwzięcie „Przeglądu Sportowego” i Polsatu.

  

Gala Mistrzów Sportu w sobotę 6 stycznia od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat