2023-10-13

„Nasz nowy dom”: Projekt od młodego bohatera odcinka

Maciej Pertkiewicz podczas remontu w Sławniowie otrzymał cenne wskazówki, jak urządzić pokój dla trzech braci. Jaś, Romek i Kuba koniecznie chcieli mieszkać dalej w jednym pokoju, a pierwszy z nich przygotował rysunek przedstawiający ich marzenia. Projekt trafił w ręce architekta pracującego na planie 294. odcinka programu. „Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05.

Poprawić warunki życia dzieci
Samotnie wychowująca trojaczki pani Agnieszka, która zgłosiła się do programu, nie była w stanie samodzielnie poprawić warunków mieszkaniowych. Kobieta liczyła na pomoc z opieki społecznej, ale usłyszała, że „w każdej chwili mogą dzieci zabrać, bo one warunków do życia tutaj nie mają”. - Powiedziałam, że wszystko zrobię, żeby ich przy sobie zatrzymać - wspomina.

Pokój z marzeń
Cała rodzina miała nadzieję na udział w programie, bo to była nich jedyna szansa na lepsze jutro. Jeden z synów, Jaś, przygotował nawet rysunek pokazujący, o jakim pokoju marzy. - Uwielbiam dywany, lubię pluszaki - mówił Eli Romanowskiej. Choć zdarza się, że nastolatkowie chcą mieć własną przestrzeń, to cała trójka zdecydowanie wolała dalej mieszkać w jednym pomieszczeniu.

Efekty remontu
Ela Romanowska stwierdziła, że projekt przygotowany przez Jasia koniecznie musi trafić do Macieja Pertkiewicza. Czy architekt spełnił oczekiwania chłopca? Jak na nową przestrzeń zareagowali jego bracia?

„Nasz nowy dom” - sezon 21, zobacz odcinek 294:

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

 

 

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat