2023-09-21

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych: Wideo z Gdyni!

Pierwsze opinie na temat najnowszych rodzimych produkcji w Polsat Box Go. W programie „PrzeVoDnik” prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski omawiają z krytyczkami i krytykami filmowymi kolejne polskie filmy z prestiżowego konkursu głównego. Które i dlaczego warto zobaczyć? Jaka jest kondycja naszej kinematografii? Czy w stawce znajdują się arcydzieła, które mają szanse zapisać się w historii kina?

Dzień pierwszy. Gość: Łukasz Adamski
W odcinku Jakub Jusiński i Łukasz Adamski omawiają produkcje: „Fin Del Mundo?” Piotra Dumały, „Święty” Sebastiana Buttnego, „W nich cała nadzieja” Piotra Biedronia oraz „Raport Pileckiego” Krzysztofa Łukaszewicza. Które z tych filmów warto obejrzeć, a które okazały się niezbyt udane? Jakie mają mankamenty, a za co można je docenić? Oto opinie w specjalnym wydaniu programu „PrzeVoDnik”.

Dzień drugi. Gość: Patrycja Wanat
W kolejnym odcinku Bartosz Wróblewski i Patrycja Wanat omawiają filmy: „Freestyle” Macieja Bochniaka, „Chłopi” duetu reżyserskiego DK Welchman (aka Dorota Kobiela) i Hugh Welchman oraz „Doppelgänger. Sobowtór” Jana Holoubka. Zobacz opinie prowadzącego i jego gościa w festiwalowym wydaniu programu „PrzeVoDnik”.

Dzień trzeci. Gość: Katarzyna Borowiecka
Jakub Jusiński i Katarzyna Borowiecka omawiają filmy: „Sny pełne dymu” Doroty Kędzierzawskiej, „Jedna dusza” Łukasza Karwowskiego oraz „Horror Story” Adriana Apanela. Które z nich warto obejrzeć i dlaczego? Za co można je docenić? Oglądaj trzeci odcinek festiwalowego wydania programu „PrzeVoDnik”.

Dzień czwarty. Gość: Łukasz Muszyński
W następnym odcinku Bartosz Wróblewski i Łukasz Muszyński omawiają filmy: „Kos” Pawła Maślony, „Tyle co nic” Grzegorza Dębowskiego oraz „Święto ognia” Kingi Dębskiej. Sprawdź opinie prowadzącego oraz jego gościa w festiwalowym wydaniu programu „PrzeVoDnik”.

Dzień piąty. Gość: Beata Kwiatkowska
W kolejnym odcinku Jakub Jusiński i Beata Kwiatkowska omawiają filmy: „Figurant” Roberta Glińskiego, „Lęk” Sławomira Fabickiego, „Różyczka 2” Jana Kidawy-Błońskiego oraz „Imago” Olgi Chajdas. Co prowadzący oraz zaproszona do studia dziennikarka filmowa sądzą o tych produkcjach? Odpowiedzi w festiwalowym wydaniu programu „PrzeVoDnik”.

Dzień szósty. Goście: Marcin Mindykowski i Magda Sendecka
W ostatnim festiwalowym odcinku programu „PrzeVoDnik” Bartosz Wróblewski oraz jego goście Magda Sendecka i Marcin Mindykowski podsumowują 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. O czym był tegoroczny festiwal? Jakie nowe nurty czy tendencje pojawiły się w polskim kinie? Jaka jest kondycja naszej kinematografii w 2023 roku?

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbywa się w dniach od 18 do 23 września 2023 r.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat