2023-09-15

Dzień Polskiej Siatkówki w sobotę 16 września. Na żywo!

Polscy siatkarze w wielkim finale mistrzostw Europy, a Biało-Czerwone siatkarki w walce o awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. To prawdziwy Dzień Polskiej Siatkówki, który kibice mogą przeżywać wspólnie z Polsat Sport! Oglądaj na żywo od godz. 15:30. Sprawdź plan transmisji!

Rachunki do wyrównania
W 2022 roku ssiatkarze z Polski i Włoch zmierzyli się w finale mistrzostw świata. Teraz walczą o tytuł mistrza Europy. W Katowicach górą była Italia, w Rzymie Biało-Czerwoni mają więc fantastyczną okazję, by symbolicznie zrewanżować się rywalowi na jego terenie.

Mistrzostwa Europy siatkarzy w Polsat Sport
Trwające od sierpnia zmagania siatkarzy to jeden z hitów Polsat Sport, a wyniki oglądalności rosną wraz z każdym kolejnym zwycięstwem Polaków. Podczas czwartkowego półfinału ze Słowenią, Polsat Sport osiągnął udziały w grupie komercyjnej 16-59 lat na poziomie 4,91%, co oznacza trzecie miejsce w zestawieniu wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce! Sobotni finał przeciwko broniącym tytułu Włochom stanowi kulminację emocji związanych z mistrzostwami Europy. Polacy już są pewni swojego jedenastego medalu ME, ale cała drużyna i wszyscy kibice liczą, że będzie to drugie w historii złoto.

Siatkarze w Rzymie, a polskie siatkarki w Łodzi
Tego samego dnia, gdy Biało-Czerwoni w Rzymie walczyć będą o mistrzostwo Europy, polskie siatkarki w Łodzi wykonają pierwszy krok w kierunku awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Ten symboliczny Dzień Polskiej Siatkówki w Polsat Sport od godz. 15:30. Redakcja sportowa Polsatu jednocześnie w aż trzech lokalizacjach. Główne studio w Warszawie to łącznik między arenami zmagań siatkarek i siatkarzy. Wraz z Przemysławem Iwańczykiem byli reprezentanci Damian Dacewicz i Michał Ruciak, a także trener Jakub Bednaruk. Mobilne studio w Łodzi. W roli prowadzącej Paulina Chylewska. Jej goście to była reprezentantka Joanna Mirek, były selekcjoner Piotr Makowski oraz ekspert Polsat Sport Łukasz Kruk.

Komentatorzy i eksperci
Mecz siatkarek Polska - Słowenia od godz. 17:20. W roli komentatorów Marek Magiera i Joanna Kaczor-Bednarska, a reporterką Bożena Pieczko. Po tym spotkaniu widzowie mogą płynnie przejść do atmosfery towarzyszącej meczowi Polaków. W Rzymie w mobilnym studiu od godz. 19:30 Jerzy Mielewski i były reprezentant Piotr Gruszka. Finał ME Włochy - Polska od godz. 20:30. Jako komentatorzy Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga, a reporterem Marcin Lepa.

Plan transmisji
Tylko w sobotę 16 września w kanałach sportowych Polsatu łącznie 10 meczów w ramach mistrzostw Europy i kwalifikacji olimpijskich. Oprócz wspomnianych spotkań Polska - Słowenia (siatkarki) i Polska - Włochy (siatkarze), widzowie mogą zobaczyć także między innymi mecz o brąz mistrzostw Europy siatkarzy pomiędzy reprezentacjami Francji i Słowenii. Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go. Szczegółowy plan transmisji dostępny jest w portalu Polsatsport.pl.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat