2023-08-09

ORLEN Superliga do 2030 roku tylko w Telewizji POLSAT

Oglądaj na żywo ligowe rozgrywki mężczyzn i kobiet w piłce ręcznej! Telewizja Polsat i Superliga sp. z o.o. podpisały umowę licencyjną na transmisje z meczów ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet przez najbliższych siedem sezonów, aż do 2030 roku. ORLEN Superliga wraca do Polsatu od 30 sierpnia!

Mistrzowie na ekranie
To powrót ligowej piłki ręcznej do kanałów sportowych Polsatu po ośmiu latach przerwy. W przeszłości Polsat przez dekadę transmitował mecze zarówno najwyższego szczebla rozgrywek mężczyzn i kobiet oraz spotkania reprezentacji Polski, na czele z historycznymi sukcesami, jak m.in. srebro mistrzostw świata wywalczone przez Orły Wenty w 2007 roku. Poprzednia współpraca Polsatu i Superligi zaowocowała medalami reprezentacyjnymi oraz klubowymi poważnych imprez międzynarodowych, a także historycznym Euro 2016 zorganizowanym w Polsce. Obaj sygnatariusze liczą na to, że nowa umowa szybko zaowocuje kolejnymi sukcesami.

Powrót do gry
- Piłka ręczna to kwintesencja sportów drużynowych. Tylko nieskazitelna współpraca wszystkich zawodników może przynieść sukces w tej bezpośredniej, dynamicznej i twardej rywalizacji. Tak było przez dziesięć lat wspólnej gry Polsatu i polskiej piłki ręcznej, w czasie których stoczyliśmy wiele zwycięskich pojedynków. Po krótkiej przerwie czas na nowe wyzwania. Mamy jednak świadomość, że nie startujemy w punkcie, w którym się rozstawaliśmy. Trochę czasu upłynie zanim wrócimy do formy, w której odnosiliśmy największe sukcesy. Nie mam jednak wątpliwości, co do potencjału drzemiącego w tej drużynie - mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Mocny zespół
Dla Superligi sp. z o.o. współpraca z Telewizją Polsat to kolejne strategiczne partnerstwo nawiązane w ostatnim czasie. Dwa dni wcześniej spółka poinformowała o partnerstwie z marką ORLEN, która stała się integralną częścią nazwy rozgrywek ORLEN Superligi oraz ORLEN Superligi Kobiet przez najbliższe trzy sezony. - To przełomowa umowa w historii ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet od czasu powstania ligi zawodowej. Zakłada nie tyko realizację transmisji z meczów ale również długofalowy plan rozwoju i promocję dyscypliny w kanałach Telewizji Polsat. Bardzo się cieszymy, że władze stacji postawiły na piłkę ręczną i widzą w niej potencjał. Rozpoczynamy nowy etap rozwoju. Jestem przekonany, że przeniesie on najpierw ligową, a następnie reprezentacyjną piłkę ręczną w zupełnie inny wymiar. To ogromna nobilitacja, że będzie nam w tym towarzyszył tak doświadczony partner. Wraz z początkiem obecnego sezonu dostęp do ligowych rozgrywek zyskuje ponad 20 mln odbiorców Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News. To ogromna liczba i świetna okazja do promocji dla piłki ręcznej - mówi Piotr Należyty, Prezes Superligi sp. z o.o.

Kiedy ORLEN Superliga w Polsacie?
Pierwsza transmisja w kanałach sportowych Polsatu 30 sierpnia, kiedy rozgrywki ORLEN Superligi w sezonie 2023/2024 zainauguruje spotkanie ARGED Rebud KPR Ostrovii z Górnikiem Zabrze. Mecz o godz. 18:00. Kanały sportowe Polsatu pokażą minimum dwa spotkania w każdej serii fazy zasadniczej oraz minimum połowę meczów fazy play-off w ORLEN Superlidze (łącznie min. 60 spotkań w sezonie) oraz minimum jeden mecz w serii ORLEN Superligi Kobiet (łącznie min. 28 spotkań w sezonie). Wszystkie transmisje będą prowadzone z wykorzystaniem co najmniej pięciu kamer. Spotkania obu lig będą rozgrywane o stałych porach. ORLEN Superligę będzie można oglądać na sportowych antenach Telewizji Polsat w niedzielę o godz. 15:00 i poniedziałek o godz. 18:00, a serie rozgrywane w środy o godz. 18:00 i 20:00. Z kolei ORLEN Superliga Kobiet będzie pokazywana we wtorki o godz. 18:00.

W doborowym towarzystwie
Władze Superligi sp. z o.o. oraz Telewizji Polsat poinformowały o warunkach długoletniej współpracy podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 sierpnia w hotelu Four Points by Sheraton w Warszawie. Udział w konferencji wzięli Prezes Superligi sp z o.o., Piotr Należyty, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat, Marian Kmita, Wicedyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat, Piotr Pykel oraz legendy polskiej piłki ręcznej: Sławomir Szmal, Karol Bielecki oraz Grzegorz Tkaczyk.

ORLEN Superliga i nie tylko
Partnerstwo z ORLEN Superligą i ORLEN Superligą Kobiet to początek zwiększonego zaangażowania Telewizji Polsat w promocję piłki ręcznej w Polsce. Nadawca poinformował, że zakupił także prawa do halowych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w latach 2028-2030, Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn (od sezonu 2026/2027) oraz plażowych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn (w latach 2027-2029). Widzów czekają więc setki godzin transmisji meczowych i studyjnych.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat