2023-07-24

Earth Festival: Koncert „Gwiazdy dla Czystej Polski” w Polsacie

Już po raz szósty artyści na festiwalowej scenie w sprawie ważnej dla wszystkich - przyszłości naszej planety. „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” to wyjątkowy koncert, który stanowi zwieńczenie dwudniowego festiwalu ekologicznego w Uniejowie. Wśród artystów m.in. Sara James, Kayah, Brodka czy Kamil Bednarek. Gwiazdą wieczoru Mrozu, tegoroczny zdobywca aż pięciu Fryderyków. W roli prowadzących Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz, którym towarzyszyć będzie jako ekoekspert festiwalu Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Transmisja na żywo w niedzielę 20 sierpnia o godz. 20:00 w Polsacie.

Małe zmiany mają wielkie znaczenie
Earth Festival w Uniejowie już od kilku lat promuje postawy pro-eko i poprzez liczne atrakcje pokazuje, co każdy z nas może zrobić dla środowiska - od oszczędzania wody i segregację śmieci, po wybór nowoczesnych i zeroemisyjnych źródeł energii. Towarzyszy temu wyjątkowy koncert, którego tegoroczną myślą przewodnią jest hasło „Jak nie my, to kto” - bo przyszłość planety jest w naszych rękach. Organizatorzy wraz z zaproszonymi artystami będą przypominać, jak wielkie znaczenie mają nawet najmniejsze zmiany codziennych nawyków. W trakcie koncertu zaprezentują także inspirujące przykłady działań z innych krajów, które na celu mają zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

  

Muzyka w służbie ważnej idei
- Poprzez wspieranie takich inicjatyw pokazujemy, że muzyka może być także pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych, jaką jest ochrona środowiska. Wspólnie z widzami chcemy naprawiać świat dla następnych pokoleń. Mówimy także o aktywnościach podejmowanych przez mieszkańców Polski i innych krajów, bo konieczna jest jedność w działaniu. Cytując gościa specjalnego naszego koncertu, Mroza - „jak nie my, to kto” - każdy może starać się ratować naszą planetę - mówi Nina Terentiew.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Co jeszcze podczas Earth Festival 2023?
Podczas niedzielnego koncertu na scenie także Sara James, Kayah, Brodka, Paweł Domagała, Kamil Bednarek, bryska, Oskar Cyms, Daria, Konin Gospel Choir z towarzystwem Grott Orkiestra pod dyrekcją Michała Grotta. To jednak nie wszystko. Tegoroczny Festiwal będzie składał się z dwóch dni dobrej energii, płynącej z muzyki, filmu oraz z edukacyjnych, proekologicznych aktywności dla dzieci i dorosłych przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Są to eko konkursy z nagrodami, zbiórka elektrośmieci, a także warsztaty, m.in. pozyskiwanie energii z OZE, przerabianie ubrań, domowe sposoby na recykling, tworzenie obrazków z mchu czy budowanie domków dla owadów. Fani motoryzacji będą mieć szansę poznania mechanizmu działania samochodu wodorowego oraz możliwość przejażdżki autobusem wodorowym.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Earth Festival (@earthfestivalofficial)

Uniejów miejscem inspiracji
- Earth Festival to miejsce inspiracji. Poprzez dobrą energię chcemy zachęcać do pozytywnych i odpowiedzialnych działań, które pozwolą nam ochronić świat, jaki znamy i jaki chcemy ocalić dla siebie i przyszłych pokoleń. Nawet mała, dobra zmiana w naszym codziennym życiu, pomnożona przez miliardy osób na świecie, przyniesie nam globalną zmianę na lepsze - mówi pomysłodawca i współorganizator Festiwalu, Mariusz Woźniczka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Earth Festival (@earthfestivalofficial)

Premierowe spoty Stowarzyszenia Program Czysta Polska
Atrakcje w festiwalowym Ekomiasteczku mają na celu dostarczenie odwiedzającym wiedzy w zakresie odnawialnych źródeł energii, a także prostych, proekologicznych rozwiązań dla każdego z nas. Organizatorzy chcą inspirować do drobnych, pozytywnych zmian, które przyczynią się do stworzenia czegoś większego w myśl hasła „Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu”, które przyświeca również tegorocznej kampanii edukacyjnej Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Emisja premierowych spotów podczas niedzielnego koncertu.

Twórcy i partnerzy wydarzenia
Partnerami Festiwalu są: Grupa Polsat Plus, sieć Plus (Polkomtel), Polsat Box (Cyfrowy Polsat), ZE PAK S.A., ESOLEO oraz Zielona Interia (zielonainteria.pl). Patronem kina plenerowego jest BBC Earth. Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Uzdrowisko Termalne Uniejów, Termy Uniejów oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Patronami medialnymi są Interia oraz Radio ZET.

Producentem Festiwalu jest, jak co roku, Telewizja POLSAT we współpracy z Visionair i Fundacją For Earth For Us.

Koncert „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” w niedzielę 20 sierpnia od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat