2023-06-28

Festiwal Piękna 2023 w Polsacie. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

W lipcu Nowy Sącz po raz trzeci światową stolicą piękna! Czas poznać dwie najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejszego mężczyznę. W piątek 14 lipca oraz w niedzielę 16 lipca na żywo w Polsacie transmisje prestiżowych i uroczystych gal finałowych Miss Supranational 2023 i Miss Polski 2023. Relacja z rozstrzygnięcia konkursu Mister Supranational 2023 na antenie w sobotę 22 lipca.

Dla kogo tytuł Miss Supranational 2023?
W piątek 14 lipca siedemdziesiąt olśniewających dziewczyn z całego świata w rywalizacji o tytuł Miss Supranational podczas 14. edycji jednego z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności. Polskę reprezentuje Aleksandra Klepaczka, Miss Polski 2022. W roli prowadzących duet: modelka, konferansjerka i prezenterka Jo Ann Strauss oraz Martin Fitch, reprezentant Polski na Eurowizję 2010 i finalista programu „The Four. Bitwa o sławę”.

Gwiazdy na scenie i w jury
Wyborom najpiękniejszej kobiety świata tradycyjnie towarzyszą występy wspaniałych artystów. Porywającą oprawę muzyczną gwarantują: barbadoska wokalistka Shontelle, znana m.in. z przeboju „Impossible” oraz polscy artyści - Filip Lato, Sara James i Gromee z Sarą Chmiel. W jury konkursu m.in: Lalela Mswane - Miss Supranational 2022, Luis Galvez Blanco - Mister Supranational 2022, modelka i prowadząca reality show Polsatu „Farma” Marcelina Zawadzka oraz Srinidhi Ramesh Shetty - indyjska aktorka, modelka i Miss Supranational 2016. Za reżyserię gali Miss Supranational odpowiada Joanna Majorkiewicz, a choreografię przygotował Maciej Zakliczyński.

Polak wśród najprzystojniejszych mężczyzn
Drugiego dnia Festiwalu Piękna 2023, w sobotę 15 lipca, po raz siódmy finał międzynarodowego konkursu dla mężczyzn, Mister Supranational 2023. Czterdziestu jeden fantastycznych mężczyzn z każdego zakątka globu w walce o tytuł najprzystojniejszego. Polskę reprezentuje Daniel Tracz. Gospodarzami wieczoru Jo Ann Strauss i Martin Fitch. O wyjątkową atmosferę na gali zadbają: Daria Marx, autorzy wielkiego hitu „Lovefool” - duet twocolors, Monika Lewczuk, Effy - muzyczne alter ego Kasi Sawczuk i Mattia Rosiński z zespołem BEMY. Wśród jurorów konkursu Luis Galvez Blanco - Mister Supranational 2022, Marcelina Zawadzka, Shontelle, Srinidhi Ramesh Shetty - Miss Supranational 2016 oraz nowa Miss Supranational, która zdobędzie koronę dzień wcześniej. Międzynarodowy konkurs dla mężczyzn wyreżyserował Michał Bandurski, natomiast choreografię przygotował Tomasz Barański. Finał, który zostanie zarejestrowany podczas Festiwalu Piękna 2023 w Nowym Sączu, Polsat pokaże w sobotę 22 lipca o godzinie 20:00.

Miss Polski 2023: finalistki, stroje, prowadzący
W niedzielę 16 lipca po raz trzydziesty czwarty zostanie wybrana Miss Polski! Do rywalizacji o koronę najpiękniejszej Polki stają nie dwadzieścia cztery, a trzydzieści dwie finalistki! W tym roku na scenie po dwie reprezentantki każdego z województw. Przedstawienie kandydatek do korony zaplanowano w pięknie zaaranżowanych pokazach modowych. Dziewczyny wystąpią między innymi w sukniach wieczorowych i sukniach ślubnych z kolekcji Izabeli Janachowskiej, a także zaprezentują się w kreacjach Violi Piekut. W roli gospodarzy wieczoru Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna oraz finalistka Miss Polski 2014 i prowadząca program „Farma” Ilona Krawczyńska.

Uroczysta gala ze znakomitymi gośćmi
Muzyczne gwiazdy gali Miss Polski 2023 to znana i lubiana wokalistka Kasia Moś, muzyczna rakieta ostatnich miesięcy i reprezentantka Polski na Eurowizji 2023 Blanka oraz zwycięzca 18. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi znajomo” Oskar Cyms. W jury konkursu zasiądą między innymi: ślubna ekspertka i kreatorka stylu Izabela Janachowska, najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, Maciej Zień, Aleksandra Klepaczka - Miss Polski 2022 i Katarzyna Krzeszowska - Miss Polski 2012. Reżyserem gali finałowej Miss Polski 2023 jest Szymon Łosiewicz, z kolei choreografię przygotowała Anna Bubnowska.

Intensywne przygotowania do finału
Najpiękniejsze Polki mają za sobą pierwsze zgrupowanie, podczas którego wzięły udział w ceremonii wręczania szarf finalistek konkursu. Tym samym dołączyły do wielkiej rodziny Miss Polski. Spotkanie finalistek obfitowało też w szkolenia. Dziewczyny spotkały się z Robertem Jarkiem, prezenterem telewizyjnym i trenerem medialnym, który uczył je wystąpień publicznych. Natomiast z Jarosławem Rogowskim trenowały samoobronę. Ekspertki od social mediów - siostry ADiHD, czyli Ilona i Milena Krawczyńskie, które od lat związane są z konkursem - podzieliły się z dziewczynami wiedzą na temat blasków i cieni pracy influencerki. Finalistki miały też okazję spotkać się z reżyserem finałowej gali Szymonem Łosiewiczem. Wieloletni autor spektakularnych widowisk telewizyjnych opowiedział im, jak będzie wyglądała współpraca podczas przygotowań do gali. Na zgrupowaniu dziewczyny mogły też porozmawiać z Aleksandrą Klepaczką, Miss Polski 2022, która towarzyszyła im podczas wszystkich szkoleń.

Przymiarki i próby
Przed finalistkami konkursu Miss Polski kolejne zgrupowanie w Krynicy-Zdroju, podczas którego zaplanowano sesje zdjęciowe i nagrania wizytówek do materiałów telewizyjnych oraz zwiedzanie Małopolski. Na ostatniej prostej przed galą także finałowe zgrupowanie, również w Krynicy-Zdroju. To czas na próby układów choreograficznych i przymiarki kolekcji, w których dziewczyny zaprezentują się na scenie Amfiteatru Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Wydarzenie organizowane i realizowany jest przez Nową Scenę, a producentem jest Telewizja Polsat. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a Gospodarzem Miasto Nowy Sącz.

Festiwal Piękna 2023 w Telewizji POLSAT:
Miss Supranational 2023 na żywo w piątek 14 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Miss Polski 2023 na żywo w niedzielę 16 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Mister Supranational 2023 w sobotę 22 lipca o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat