2023-04-24

„Matka” - odcinek 8: Czas na zamknięcie wszystkich spraw

Jacek szuka sposobu, aby przeciwstawić się szantażystom. Również on trafia na dowody, że Szymon jest zamieszany w sprawę szajki pedofilów. Agnieszka decyduje się na konfrontację i jest zdeterminowana, żeby dokonać zemsty za cierpienie dzieci. Czy znajdzie siłę, aby zrealizować plan? Czy Rafał Marczak, który ukrywa się po ucieczce, stanie po jej stronie? Jak kończy się ostateczne starcie?

Oglądaj Matka online na polsatboxgo.pl.

Śladami uciekiniera
Agnieszkę odwiedza w domu Kamil. Mówi jej o ucieczce Marczaka z sądu. Dziennikarka jest zszokowana i nie rozumie, dlaczego tamten zaprzepaścił szansę na skrócenie wyroku. Uciekinier obserwuje swoją córkę, ale orientuje się, że jest śledzona. Przez tych, którzy go wrobili czy przez policję, która jest na jego tropie? Prosi kolegów z półświatka o pomoc w ochronie dziewczyny. Wysyła też jednego z nich z wiadomością do Nolińskiej.

Ostatni świadek
Dziennikarka odwiedza ojca Damiana i zdradza swoje podejrzenia, że zabójcą chłopaka są ci sami ludzie, którzy doprowadzili do śmierci jej synka. Za zgodą mężczyzny prosi Marka o dodatkowe informacje o pedofilach. Chłopiec, niepokojąc się o jej reakcję, mówi jedno kluczowe słowo „strażak”, które ostatecznie potwierdza straszliwe podejrzenia Agnieszki, że jej szwagier jest uwikłany w te przestępstwa. Okazuje się, że więcej może wiedzieć kolega Damiana, który mieszka w domu dziecka.

Obciążające zeznania
Jacek spotyka się z Maksem. Proponuje mu pomoc, o ile rzuci on dilerkę i szantaż. Kiedy odmawia, Noliński grozi mu zdobytymi dowodami i nagraniem całej rozmowy. Wściekły dzieciak wyznaje, że na komendzie był nie w związku z narkotykami, tylko na przesłuchaniu po śmierci Damiana, z którym się przyjaźnił. W czasie kolejnego spotkania mężczyzna tłumaczy mu, dlaczego sprawa pedofilów go dotyczy. Poruszony chłopak zgadza się na nagranie zeznań przeciwko szajce. Również on potwierdza, że kierował tym Szymon.

Kto pociągnie za spust?
Agnieszka spotyka się z ukrywającym się Marczakiem. Mężczyzna wyjaśnia, że musiał uciec, bo złamał warunki umowy i jego córce groziła śmierć, Z satysfakcją mówi, że teraz i on może zapolować na tych, którzy jej zagrażają. Kobieta nalega, że chce sama zabić Szymona, więc skazaniec uczy ją obsługi broni. Dziennikarka stanowczo powtarza, że nie chce się wikłać w romans, ale kiedy wraca do domu, mąż mów zarzuca jej zdradę. Czy ma rację?

Ostateczne starcie
Do Agnieszki dzwoni siostra, bo domyśliła się, czego dopuścił się Szymon. Mówi jej, że wyjechał on na kilka dni do domku letniskowego. Nolińska decyduje się na konfrontację. Mężczyzna atakuje szwagierkę, zabiera jej broń i prowadzi do lasu. Mierząc do niej, wyjawia pobudki swoich ohydnych działań. Kobiecie udaje się go obezwładnić, ale kiedy chce strzelić, powstrzymuje ją powiadomiony przez Martynę Jacek. Wiążą nieprzytomnego Szymona i zostawiają w lesie.

Pytania bez odpowiedzi
Kamil opowiada Agnieszce i jej mężowi o śledztwie. Okazuje się, że to nie oni wezwali policję. Martwego mężczyznę znalazł leśnik, a Szymon nie zginął od uderzenia w głowę przez Agnieszkę, tylko został utopiony. Nolińscy są zaskoczeni, ale nawet przed przyjacielem ukrywają, co stało się w lesie. Na pogrzebie potajemnie pojawia się Marczak. Czy to on dokonał zemsty? Kto porwał jego córkę, o czym dziennikarka dowiaduje się od nieznanego sobie policjanta, prowadzącego w oparciu o zeznania Maksa sprawę pedofilskiej szajki. Czy zakaz opuszczania kraju dla Agnieszki, to formalność, czy jednak ktoś wie o jej uwikłaniu w zabójstwo?

„Matka” - zobacz odcinek 8:

Dziękujemy za wspólne oglądanie serialu Matka w Telewizji POLSAT!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat